Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Przeznaczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Myśli skroplenie; słów przeznaczenie
czyny zwiastuje; sen w taniec przeleje.
Ścieżkami losu chodziło już wielu,
które wybrali, by dotrzeć do celu
szczęścia przyczyny w raju zatracenia;
dobrem popełnionym, jak zbrodnia słoneczna
uchwycenia piękna, spojrzeniem śmiałości,
by poczuć jej uśmiech na błękicie wiatru
niesiony powiewem marzenia białego;
dotykiem rozkoszy, rozpostartej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan się nie gniewa:
skąd tyle patosu? ja się boję ludzi tak myślących, bo zawsze to się zamienia w ryk samolotów i zabijanie;

"Jesteśmy prawdą gdyż ją tworzymy" - brzydkie zdanie, niedźwięczy, razi; (pomijam już nieprawdę tych słów);
kilka innych tak samo
niech pan przeczyta ten wiersz i posłucha jak on brzmi, jaka jest jego melodia;
niech pan słucha, gdy pan pisze

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




proszę bardzo:
nie musi być dźwięcznie, jeśli nie chcesz, ale publikujesz tekst dla innych; jeśli dużo czytasz, jeśli naprawdę interesujesz się tym szczególnym rodzajem polemiki jaką jest poezja i lubisz go, to własnie dlatego, że ma on swoją wartość w pewnego rodzaju "niecodzienności", tzn wychodzenia poza jałowy codzienny sposób porozumiewania się; możesz oczywiście pisać postmodernistycznie, naturalistycznie czy jak tam, uzywając codzienności a może i bluzg, ale to Twoja sprawa;
ja mówię co zwraca moją uwagę - kazdy ma własne wyczulenie na melodię (tak sie składa, że jestem muzykiem he he) , a komentowanie polega na tym, co sie czuje; ja czuję zgrzyt w Twoich wersach; to wszystko;

dlaczego nieprawda?
"jesteśmy prawdą, gdyż ją tworzymy"
jesteśmy Bogami? każdy tworzy swoją prawdę i te prawdy niszczą świat; za dużo by o tym pisać; świadomość tego jak bardzo uwarunkowane są nasze umysły, jak są ograniczone, jak wiele trzeba włożyć pracy w odkrywanie własnego myśloczucia, jego dróg, jak niewielką część stanowi nasza świadomość na tle całej psychiki z jej podświadomością i nieświadomością (te dwie sfery różnią się jakby ktoś niewiedział) nie pozwoli na butę uważania, że ma się w ręku jakąś prawdę;
pozwoli na zdanie sobie sprawy z tego, że sie jej nie ma; i być może wyzwoli potrzebę jej szukania, ale to inny stan istnienia

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...