Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

razem osobno


Rekomendowane odpowiedzi

łzy spływają parami
uśmiech sam kwitnie inaczej
we dwoje droga nie nudna
gdy się razem śmieje i płacze

a oni
w parze osobno idą przez życie
każde swoje rozterki dzierży
szczęście się wykruszyło zardzewiałą obrączką
już się nie należy

wspólność wsunięta pod wycieraczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prosto, trochę kiczowato i infantylnie ale… fajnie. Czytam Cię nie od dziś i może dlatego widzę pewną celowość w takiej, a nie innej formie wiersza. Gdyby ten tekst podpisany był przez innego użytkownika, pewnie przestałbym czytać po „łzy płyną” ;), u Ciebie natomiast, z początku nie chciałem uwierzyć w te wszystkie uśmiechy kwitnące, rymy, ale teraz, kupuję to w całości. Gratuluję wyczucia estetyki, jest dobrze :)

Pozdrawiam

Fei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, wiesz, że mam do Twoich wierszydeł słabość, bo często trafiasz w temat. Tak jest i tym razem. I za to +
Podpasowała mi jeszcze końcóweczka... i tylko ona. Reszta jest trochę oklepana. Za mało mi tu Twoich możliwości.
Ale kłaniam się nisko i czekam na kolejne :)
pozdr serdecznie
Weronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łzy spływają parami
uśmiech sam kwitnie inaczej------jeżeli to zamierzony rym z "płacze", to zostawic, jezeli nie to "inaczej" wstawić przed kwitnie
we dwoje droga nie nudna
gdy się razem śmieje i płacze

a oni
w parze osobno idą przez życie
każde swoje rozterki dzierży----- to rym do "nalezy"? jeśli nie, to zmiń na "dzierżawi", inny sens ,ale melodycznośc lepsza....
szczęście się wykruszyło zardzewiałą obrączką
już się nie należy

wspólność wsunięta pod wycieraczkę
Ładnie panis stanis lawa kombinuje, a kombinuje , Gratuluję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuję się Eugenie us-prawie-dliwić,rymy specjelne, to ten o kim ten wiersz jest rymnię-ty
nie mogłam postąpić inaczej,rym dzierży -do' nie należy'należy,łzy, nistety płyną czy ktoś cjce czy nie, nic innego z oka nie popłynie, chyba że smoła- z malowanego,
dzięki za dogłębną ana-lizę! pozdrawiam miło...!śnie he he

Vero, nie uważam żeby to był zły, wiesz ile mnie kosztowało zrobić z niego kiczowatość,i uda-ło się jak widzę! dzięki za miłą wpadkę.buzka!

Michale, taka to właśnie dziwna para, każdy wspólnotą rządzi chodząc swoimi ścieżkami jak koty czy bażanty- oni też sami.dzięki za zrozumienie
pozdrawiam ciepło

Espeno takich realizmów dziwnie smutnych jest pełno wokół papa!

Arku, ty wiesz o co w tym wszystkim chodzi, dzierży- stare słowo pasujące do sytuacji i osób,pozdrawiam cieplusio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...