Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

To ja też!


Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko ostatnio odwiedzam to forum, ale jak tu ostatnio zagladam, to nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Najchętniej bym powiedział "ja to terefere" jak parę osób przede mną, problem w tym, że ciężko byłoby dojść do tego, co właściwie terefere. Bo irytuje mnie juz prawie wszystko od "poezji" do poezji poprzez poetów i Poetów. Czytam sobie te wypowiedzi tutaj i mam wam ludzie niesamowita ochotę nawrzucać, ośmieszyć was naubliżać etc. Nie zrobię tego, bo na ORGu mie ma wolności słowa i cenzor Sanocki pewnie by mnie zbanował (wybaczcie rymy). Ale za to powiem wam jakie jest moje zdanie na temat tych wszystkich dyskusji.

Ktoś sobie pisze, jak to ma już dosyć, bo musi się wdawać w pyskówki z ćwierćinteligentami, ktoś inny, że poziom forum spadł, bo same gnioty są a ludzie dobrze piszący się powynosili, a jeszcze ktoś podsumuje, że nikt tutaj wcale nie jest autorytetem w dziedzinie poezji, że poważnym krytykom nie przystoją "figury ironiczne", że mało kto jest tutaj w pozycji do wydawania sądów na temat utworów i że młodym trzeba pomagać i jeszcze masa innych bzdur i wygłupów o mniej lub bardziej umiarkowanym charakterze.

To teraz ja wam powiem, dlaczego uważam to za dyrdymuty i całe te dyskusje za ciekawe, aczkowiek żenujące poziomem (nie wpominając już o usuwaniu wątków do kosza). To jest Internet, jesteśmu tu, bo to jest łatwe, o wiele trudniej jest sobie stanąć na ulicy Piotrkowskiej i krzyknąć do ludzi "To ja teraz bedę czytać swoje wiersze". Tutaj każdy może być anonimowy, zdobyć sławę i uznanie, poznać miłość swojego życia, czy imponować laskom błyskotliwymi tekstami. Jesteśmy tutaj, bo mamy coś do powiedzenia, bo chcemy gdzieś przynależeć, bo potrzebujemy podyskutować z ludzmi, którzy chcą nas wysłuchać, co często w normalnym świecie jest cholernie trudne.

Może więc darujemy sobie to snobowanie się, elitystyczne podejście do tego serwisu, autorytatywne wypowiedzi o czyichś komentarzach, bo nikt z nas na tym nie zarabia, bycie uczestnikeim ORGu to sposób na spędzenie nieco wolnego czasu, nie na naprawianie świata. L
A niestety, są tutaj ludzie, dla których to jest takie ważne, żeby inni przyjeli ich punkt widzenia, żeby dyskusje były na poziomie, zeby każdy każdego i każdą szanował, a utwory na tym serwisie były dobrą poezją. KOMICZNE!

Ludzie piszący dobrze ponarzekali sobie, że za dużo jest nastoletniej poezji i sobie poszli gdzie indziej. Wszyscy narzekali na śmierć działu Z (który tak naprawdę dumnie nosi miano "Poezji współczesnej ) i zarazem sami przestali w nim komentować. A moderacja zamiast trzymać tu porządek (np zmienić te cholerne przyklejki panie Sanocki, konkurs już dawno skończony) zajmuje się przenoszeniem wierszy z działu do działu (bo musi byc wysoki poziom nie?) i usuwanie wątków, w których ludziom chce się dyskutować. Najlepiej, żeby zostały same takie mądre, wypracowaniowe jak np "Jak poezja wpływa na twoje życie - wypowiedź usadanij". Taki jest włąsnie problem z forami moderowanymi, tam gdzie nie ma kontroli użytkownicy sami sobie radzą z problemami (jak w ewolucji), a tutaj jak problem stanowi moderacja, to nikt nawet pyska nie może otworzyć.

Mnie już to forum znużyło i powiem wam dlaczego. Bo ja nie wmawiałem sobie, że to co tu robie jest jakieś istotne. Przyszedłęm tu pół roku temu dla zabawy, zebym mógł się pośmiać i zmarnować trochę czasu, którego miałem za dużo. Również po to zacząłem pisać i jakkolwiek ktoś może mi pisać pochwały jak to jaki to ja dobry nie jestem, albo mnie ganić jaki kiepski, to powiem wam, że dla mnie to jest tylko żart, nie lubię specjalnie swojej poezji, a pierwszy mój wiersz w ogóle powstał tutaj i nosi tytuł "Fusy". Natomiast was drodzy użytkownicy tego serwisu mam już dosyć, bo to przestało być zabawne. Nie znajduję już tutaj wierszy, które chciałbym czytać, nie ma się z kim kłócić porządnie, bo taki Toamsz Biela sobie odpuścił, Lemensa zbanowali, a Bezet się niemal nie pojawia. W dodatku wszyscy nagle mają poprawne politycznie podejście do komentowania (może boją się faszystowskiego buta moderacji?). Na forum dyskusyjnym są jakieś bzdurne wątki, a jak się już jakiś kontrowersyjny pojawi i jest o czym pogadać to go usuną. A wszystko dlatego, że kilka podmiotów koniecznie chce, żeby ORG był elitą internetowej poezji polskiej, trzymał wysoki poziom. Dobrze, więc zróbcie coś, żeby zaczął trzymać! Np przestańcie się snobować, pisać gnioty, zacznijcie argumentować komentarze, albo nie róbcie tego.

Ja to osobiście mam głęboko, to forum umiera to fakt. Ale nie daltego, że nie trzyma poziomu, że moderacja jest do dupy (no niestety jest), czy że za dużo nowych osób przychodzi. Ono umiera, bo tak jak każde inne forum tworzą je używtkownicy. A tutaj użytwkownicy zamiast po prostu czerpać przyjemność z tego, że mają takie miejsce gdzie można się powygłupiać, pogadać i podyskutować o poezji, wolą się wypowiadać i przerastac w mądraściach jedno drugiego sucząc na to, że chcieliby być elitą, a nie mogą.

To ja posucze na coś innego, chciałbym mieć komu nawrzucać, popsuć humor, albo kogoś obrazić, ale nie ma kogo i po co. Nawet jak napisze wiersz, w którym obrażam cała żeńską płeć, to się wszystkim podoba. To może zacznę rasistwoskie pisać? Ale wtedy to mod już poczuje się w obowiązku mnie stąd wyrzucić (dobrze, że jeszcze mi kurew z wierszy nie wyżyna). I dlatego dla mnie to forum umarło, owszem zajrzę tutaj jeszcze pewnie, ale jakoś na razie to mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Pan jasiu zły przyznaje się do tego,że wstąpił na org. dla czystej zabawy, a występuje z pozycji "pouczacza" - ex catedra, ma pretensje do całego świata, narzeka na poziom, a jednocześnie wstawia wiersze, aby się pośmiać z komentatorów (lisi podstęp u podstaw!!! nieszczerość gry w założeniu!!! jak się takich nazywa? nie mogę sobie przypomnieć!, że mają węża w kieszeni czy coś takiego...?) ma pretensje do pisania, ale sam bawiąc się tutaj tylko obniza?(-) czy zawyża poziom i jest mu z tego powodu źle!!! Czytac dobrą poezję można jak się chce i niekonieczni etrzeba czekać na to,aż ktoś coś napisze na ogr.! Pani ejasiu zły - chyba mała przesada!!! W moim przekonaniu tutaj jest raczej "inkubator", wylegarnia talentów, początki pisania, może i zabawy w pisanie? serio też można pisać wiersze i komentarze! Czy ktoś ma pretensje do moich komentów? Przecież każdy może z nich skorzystać, albo po prostu "olać"!!! I tyle , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowotok, w ogóle zero sensownej argumentacji, a to, że chcesz się tu zabawić, bo w życiu osobistych nie mógłbyś, nie nasz problem. Kompleksy leczy się u lekarza, dla mnie to nie zabawa, od tego są forum tematyczne;>
/ zreszta pod egzaminie sie rozpisze, na razie ziew...nudna wypowiedź.
Reginka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Zgadzam sie w 100%, to forum nie ma tego czegoś, ani tamtego czegoś, ani żywych kultur bakterii, ani rabatów...

"Forum powinno mimo wszystko kształcić" - mimo co? mimo za?
" a potem przenikliwie Klaudiusz akurat wyłapał częstochowe " - co to znaczy wyłapywać przenikliwie?

w ogóle gratuluje języka. bardzo mnie kształci. mimo wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Zgadzam sie w 100%, to forum nie ma tego czegoś, ani tamtego czegoś, ani żywych kultur bakterii, ani rabatów...

"Forum powinno mimo wszystko kształcić" - mimo co? mimo za?
" a potem przenikliwie Klaudiusz akurat wyłapał częstochowe " - co to znaczy wyłapywać przenikliwie?

w ogóle gratuluje języka. bardzo mnie kształci. mimo wszystko

a proszę Cię bardzo. W końcu to też Twój śmietnik, jak już zdążyłem zauważyc.
ale łap za język, łap...

Za nic innego na forum poetyckim nie mam zamiaru łapać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Szanowny Panie ;)
czytanie ze zrozumieniem to podstawa, nie tylko w poezji. Czy Pan się dzisiaj gorzej czuje? (wiem, że jakiś wirus krąży nad Krakowem - z troski jeno pytam :).
W sprawie "terefere" proszę iść 'wyżej' (ja wyjaśniłem poniżej mojego postu).
Co do gierek, diabelskich sposobów i sprytu - niech Pan pyta w pisie (chyba mają jakiś krakowski oddział).
Acha - i jeszcze cykliści. Koniecznie: nie zapominać o cyklistach! - Oni są wszystkiemu winni.
dyg
b
PS. Może ktoś napisze jakiś dobry wiersz, żeby zająć towarzystwo czymś zdrowszym? ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Szanowny Panie ;)
czytanie ze zrozumieniem to podstawa, nie tylko w poezji. Czy Pan się dzisiaj gorzej czuje? (wiem, że jakiś wirus krąży nad Krakowem - z troski jeno pytam :).
W sprawie "terefere" proszę iść 'wyżej' (ja wyjaśniłem poniżej mojego postu).
Co do gierek, diabelskich sposobów i sprytu - niech Pan pyta w pisie (chyba mają jakiś krakowski oddział).
Acha - i jeszcze cykliści. Koniecznie: nie zapominać o cyklistach! - Oni są wszystkiemu winni.
dyg
b
PS. Może ktoś napisze jakiś dobry wiersz, żeby zająć towarzystwo czymś zdrowszym? ;D
aha:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



No i właśnie Stary nie łapiesz. Jest nudno. Ja mam ochote na szermierke, bo ona jest przyjemnością i właśnie ONA kształci intelekt. A Ty co robisz? Przepraszasz i nie podnosisz rękawicy. Wróg mojej rozrywki:).

Pozdrawiam.

chyba bardziej lansu, no ale jak wolisz. Tylko, że ja nie jestem nastolatkiem i takie coś dla mnie jest głupie. I tego właśnie Ty nie możesz zatrybic. Oczywiście przeprosiny cofnięte.

Ale żeś pojechał nastolatkom. Wychodzi na to, że to strasznie jest być nastolatkiem, bo jeszcze uważasz na swoje wypowiedzi, a później to już uważasz za głupotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



chyba bardziej lansu, no ale jak wolisz. Tylko, że ja nie jestem nastolatkiem i takie coś dla mnie jest głupie. I tego właśnie Ty nie możesz zatrybic. Oczywiście przeprosiny cofnięte.

Ale żeś pojechał nastolatkom. Wychodzi na to, że strasznie jest być nastolatkiem, bo jeszcze uważasz na swoje wypowiedzi, a później to już uważasz za głupotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Ale żeś pojechał nastolatkom. Wychodzi na to, że to strasznie jest być nastolatkiem, bo jeszcze uważasz na swoje wypowiedzi, a później to już uważasz za głupotę.

na co uważam ? gdzie napisałem, że głupotę ? Nie dopowiadaj sobie, bo nuuuudzisz. I nie dopieprzałem nastolatką, tylko pisałem o sobie, co jest prawdą. Trzymaj fason i się nie gub, to może jeszcze podyskutujemy.

Proszę, wyjaśniam.
Napisałeś: 'tylko, że ja nie jestem nastolatkiem i takie coś dla mnie jest głupie' - czyli to co ja uprawiam, czyli to co sam nazwales łapaniem za słowa. jednoczesnie, przypisałeś to jako cechę nastolatków, bo taka jest illokucja jednoczesnego stwierdzenia, że ty takim nie jesteś.

Nie gubie się i nie dopowiadam sobie. Polecam radę P. Bezeta dotyczącą umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, gdzie napisałem, że uważam swoje wypowiedzi za głupote, bo jesli się nie myle, tak wyszło z Twojego zdania - "Wychodzi na to, że strasznie jest być nastolatkiem, bo jeszcze uważasz na swoje wypowiedzi, a później to już uważasz za głupotę".
Jak uważam zatem na swoje wypowiedzi ?
A później to już co?

'tylko, że ja nie jestem nastolatkiem i takie coś dla mnie jest głupie' - porównaj teraz, jak to ma się do siebie.
Ja nie jestem - chodzi o mnie, a dokładnie, że nie pozwole sobie na żadne głupie uwagi, co okazało się szokiem dla co poniektórych, a "głupie" jest takie lanie wody.
a to strasznie jest byc nastolatkiem to chyba z nieba zostało zebrane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



No, nienajlepsza. Trzeba było uniknąć powtórzenia. i?

i to, że jak uważasz Siebie za fachowca, to nie rób takich błędów, zanim zaczniesz łapac za języki innych. Ech, mistrzowie, mistrzowie...
i co by tu jeszcze ? Nie wiem, kontunuuj, to Twoja gra...

A to też ciekawy pogląd, na serio. Aby kogoś krytykować w jakiejś dziedzinie, samemu trzeba być w nie bezbłędnym? Ciekawe. Czyli żaden koment na tym forum nie ma prawa bytu? Poza tym zupełnie nie wiem skąd bierzesz te preasumacje, że uważam siebie za mistrza. Właściwie to jednak wiem. Jedna niesprawdzoną teorie popierasz druga niesprawdzona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wiem, że na takiego jaśka rudego bym nie popatrzyła nigdy, takich to znam, ile wlezie gadają na necie, a na żywo to fajtłapy, ech jak ma być bez cenzury to proszę/ Oskarze i Jasiu te teksty o seksie w waszym wykonaniu. wszystkich zaliczonych kobietach, poezji, a miłości itp itd ktore przewijały się przez to forum są niczym w porównaniu do relacji na żywo. Ja tutaj przede wszystkim komentuje wiersze, żarty sobie robie z ludźmi, których znam na żywo m.in kladiusz, agnes, bezet. a i tak od tego są imprezy, czy już prędzej sms, chyba, że dotyczy portalu.
dajcie sobie spokój z jakąś moralnością serwisową, wow, łamiemy bariery na forum;>, atak na biednego Sanockiego.

i co wynika z tego wątku, jakaś pseudokłotnia, zaraz ktoś się będzie mył, jadł, szedł do kina, cokolwiek, a pare idiotów będzie przeżywać emocje portalowe;> /no nie, to nie tak, że idioci/ ale o tym c.d
Reginka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...