Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

mandarynkwy sen - dedykacja dla Piaska


stan getz

Rekomendowane odpowiedzi

nie zasypujcie mandaryn Piaskiem
bo to się zakończy fiaskiem
tak jak jej śpiewy nieczyste
są mniej ważne co sprawy ojczyste
festiwali żenujących w kraju
bursztynowego słowika
co nie zalśnił nawet piórkiem
bo to artyści stworzeni za biurkiem

śpiewać każdy może
nawet przy mandarynek zbiorze
po co znać się na muzyce
kiedy ma się wielkie cyce
nie zasypujcie talentów Piaskiem
bo to nie jest dobra metoda
w kraju gdzie elektryk rządził
śpiewa nawet elektroda
Doda nam energii doda
lecz najbardziej mnie dotyka
że tandetna też publika
ta co sie playbackiem jara
lepiej śpiewa moja stara

hip-hoppwcy to już inna bajka
oni mają duże jajka
w ich kulturze bardzo modnie
nosić nisko opuszczone spodnie
w teledyskach ich piosenek
pełno pięknych jest panienek
dobre auta, tony złota
tak lansuje się chołota

a na koniec morał taki
że tam same są cwaniaki
i słuchając tej muzyki
można dostać wielkiej sraki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach! Komercha, duży biust
pcha się nam w telewizory,
czy ktoś własny ma dziś gust?
Wciąż się ślinią wręcz jęzory!

Kicze, keny, lalki barbie*
to muzyka ma być skarbie?
A panowie z łysą pałą
sławę chcą zdobyć nie małą!

Gdzie podziali się artyści?
Gdzie porządna jest publika?
Taka polska jest muzyka...



*cztaj tak jak się piszę: barbie / nie barbi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @violetta Zatoichi - i chyba nawet spróbuję to obejrzeć... 
    • @befana_di_campi Dziękuję,  Poprawiam    Pozdrawiam 
    • @Łukasz Jasiński W Twojej wypowiedzi, podobnie jak w filmie Bad Boys 4 widzę pewien sygnał godny uwagi, a mianowicie okoliczność robienia kreciej roboty. No ale dziś mi się nie chce wypowiadać politycznie. W tym teście przede wszystkim jest o tym, że numerek to coś ładnego, a robienie sobie żartów jest też czymś wartościowym.  @violetta Voletta jest przecież motyw Tamagochi. Znów o filmach, ale w ostatnim Johnie Vicku była postać niewidomego, który walczył za 16 ;)))  @violetta A nie przepraszam, sprawdziłem, jakaś inna nazwa, ale był motyw świetnego japońskiego niewidomego samuraja ;))
    • @befana_di_campi Pani Befano, pisze Pani wszczynałam - nawet przypominam sobie cześć tych zatargów, dziś wie się więcej.    O atmosferze panującej na tamtym portalu - nie będę się publicznie wypowiadać, choć sterowanie jednoosobowe, odręczne - kompromituje się samo… Miewałyśmy między sobą zatargi, dla mnie należy to do przeszłości bo jestem jeszcze w wieku spoglądającym w przyszłość , a nie międlącym w nieskończoność wydumane krzywdy  - ale (dziś) powiem to też publicznie : wiem, że naprawdę dobrze piszące Osoby ,( nawet jeśli bywają humorzaste) - należy CHRONIĆ , a nie ciasno ukrócać w imię preferowania postaw  BMW, zwłaszcza, że oprócz Pani, wówczas l zablokowano też  inną świetną Poetkę ES, która była prawdziwym filarem tamtego portalu…  Ekspresja artystyczna, mająca odzwierciedlenie czasem w trudnym sposobie bycia , bywa przez ludzi dość przeciętnych, a obdarzonych nadmierną władzą - traktowana jak osobiste zagrożenie, tę refleksję wynosi się już ze szkoły - gdzie mądry nauczyciel - współpracuje z charyzmatycznym uczniem, a tchórzliwy - boi się o własną pozycję i będzie blokował każdą mocniejszą osobowość …    pozdrawiam i … zostawmy stare kotlety, nikomu do niczego niepotrzebne ;)  
    • … malowniczo; uwielbiam pejzaże,  zawsze pierwszy zachwyt zatyka mnie, muszę odczekać, zebrać w sobie chłód, by coś  opisać i nie popaść w egzaltację… tak, esteci jedzą oczami - u Autorki podziwiam niezmiennie bogactwo określeń

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      , pozdrawiam ;)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...