Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgubiłam klejnot


emily

Rekomendowane odpowiedzi

To było wczoraj. Minął tylko jeden dzień. Może jednak dwa, a może nie. Może to złudzenie. Może rok, dwa, trzy. Może to wszystko, wydaje się mi. Zgubiłam ten klejnot. Zgubiłam go. Zgubiłam perełkę mych snów. Śnił mi się, dziś w nocy. Leżał u mych stóp. Śnił mi się później, jego zguby wielki ból.
Ten klejnot przecudny. Niezwykle cenny kamyczek. Leżał i błyszczał. Świecił swym blaskiem. Serce spragnione rozrywał. Zbliżyłam dłonie. Ujęłam jego promienie. Grzał mnie swoją energią, tulił moje skronie. Sięgnęłam dłonią, po biel mego pierza. Ukołysałam go do snu, a on, mi zaśpiewał. On jeden, choć śpiewał jak chór.





Bardzo krótki, ponieważ stawiam pierwsze kroki. Czy tą treść można nazwać opowiadaniem, czy to podchodzi pod wiersz, czy jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej tekst należy umieścić wśród treści rymowanych.
Cóź, skoro jesteś początkująca, to powiem tylko, że czeka Cię jeszcze dużo pracy. No nie jest to raczej opowiadanie;) Temat banalny. Masz tendencje do rymowania więc może spróbujesz pisać piosenki? Pracuj, pracuj. Nikt nie jest od razu mistrzem słowa.
POZDRAWIAM!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiersz i nie inaczej! tylko wystarczy odchudzić w słowach, bo jeśli chciałabyś opowiadanie, to... no nie tędy droga :)
za dużo nieuzasadnionych przecinków i krótkich zdań, ich budowa bardziej liryczna niż prozatorska przez co wychodzi koszmarek typu "Może to wszystko, wydaje się mi."
sporo też mi moje mego jego swym swego itp, jak na taką miniaturkę wydaje mi się zbędna conajmniej połowa z tych zaimków
bo spójrz jakby to mogło wyglądać (to tylko i wyłącznie moje widzimisię!)


Perła snów prozą

Ledwie dzień minął a ja już tęsknię. Choć może to było rok temu? Albo, co gorsza, wcale. Pamiętam jedynie, że ją zgubiłam. Jak mogłam?! ... itd

lub

Perła snów lirycznie

melodyjnie kołysze
oddalając ból zagubienia
sennymi promieniami
ogrzewa i tuli ...itd

można też ze zwrotkami, rymami, ale to już sama kombinuj, ja tylko tak się wcinam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...