Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

nowy dział zamiast innego


Espena_Sway

Rekomendowane odpowiedzi

mam pewną propozycję. można by utworzyć nowy 'dział' przeznaczony dla debiutantów, na którym znajdowały by się wskazówki dla nich /ponieważ i tak zwykle pod każdym debiutem piszemy podobne treści/ tym samym zaoszczędziło by to nam czas i nerwy/.
równocześnie można by zlikwidować dział 'Z' poezji /na którym nic się nie dzieje/ i utworzyć wspólny jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za, jednak mam obawy. przykładowo ustalamy regułę:

jeśli nie musisz, nie pisz o miłości. jeśli musisz, zastanów się jeszcze dwa razy.

i będzie płacz, bo zabraniają, bo każą, bo biją. jednakże masz rację, piszemy to wiele razy i jest to nudne, a zatem pomysł dobry. każdy mógłby coś dorzucić od siebie [kiedyś było coś takiego na forum, bodajże temat Dyletanci]. trzeba by jeszcze to odpowiednio wyróżnić, żeby ludzie wiedzieli, co, jak i gdzie.

a co do fuzji P i Z - w Z nie bywam, więc nie wiem, jaki stan. słyszę narzekania na mało komentarzy, więc być może tędy droga do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za dlatego,że może początkujący mieli by szansę otrzymać radę i może nie koniecznie musiała by zależeć od humoru kogoś kto akurat by jej udzielał.Nigdy nie wiemy kto jest po drugiej stronie,a tak jest wiadomo,że mamy do czynienia z kimś kto stawia pierwsze kroki w tym temacie. pozdr.EK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdyby połaczyć P i Z (lub ewnetualnie nowy dział nazwać Z) , i stworzyc dzial dla poczatkujacych gdzie np bedą do 20 wierszy? problem w tym czy wtedy "nowi" znajda czytelników-teoretycznie w tym dziale byłyby słabsze wiersze, poza tym obecnie na forum można przeczytać porady dla debiutantów, problem w tym ze wątpie czy komukolwiek cche się podobne rady studiować...

Pozdrawiam cieplo
Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



heh, nie wiem jak inni, ale sobie brałam mądre rady do serca i rzeczywiście dużo mi dały. sama dopiero pół roku publikuję wiersze i wiem, że konstruktywna krytyka może zdziałać cuda. pod warunkiem oczywiście że ktoś ma zapał i chęci, bo bez tego to kredki :).

pozdrawiam Espena Sway :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



no to nie ma się czym chwalić. nie rozumiem czemu ludzie nie czytają wiersz w Z. Są zbyt dobre, zbyt trudne? Bo że nie komentują to jeszcze mogę przełknąć. Jak możemy być lepszymi poetami jeśli nie czytamy lepszych od siebie?

Panie Arkadiuszu, proszę tego nie odbierać personalnie, bo nie taki mój zamysł. Zapewne nie tylko pan nie czyta wierszy w Z. Błąd. Wielka szkoda. Nie wiedzą państwo co tracą. Oczywiście, zdarzają się też wiersze słabe, jak wszędzie, ale nie wyobrażam sobie spędzać tyle czasu na portalu jak niektórzy i nawet nie przeczytać wierszy pojawiających się w dziale Z, szczególnie że nie pojawia się ich znowu tak dużo.

Zdecydowanie nie jestem zwolenniczką usunięcia tego działu, tak już kiedyś było i nie sprawdziło się. Ja teraz rzadko mam dostęp do internetu i doceniam to że w dziale z Z nie pojawia się tak duzo wierszy i że po jakimś czasie nie muszę przeglądać 10 stron żeby wyszukać wiersze interesujących mnie autorów.

Co do działu "dla debiutantów" jestem jak najbardziej na tak, choć wydaje mi się że warsztat pełni podobną rolę. Ludzie po prostu mają problemy z czytaniem. Niestety.
Jednak możnaby pokusić się i napisać kilka "zasad dla początkujących poetów" tym razem bez farsy.

pozdrawiam
agnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem za, mimo że wydaje mi sie że każdy ma tu miejsce dla siebie. debiutanci chyba sie nie orientują. stworzenie takiego przedszkola z kilkoma radami myśle że wiele by dało. byłyby tam wskazówki, a ja pierwsza wchodziłabym tam ;P. oczywiście wtedy człowiek zmienia nastawienie, nie łapie sie za głowe że kolejny kwiatek wyrósł, tylko wie że ten ktoś jest jeszcze początkującym a publikuje kwiatka w dobrym miejscu, przeznaczonym właśnie dla niego. dział Z jest o tyle miejscem które można usunąć, że wszyscy z P, którzy nie są pewni czy są już 'gotwi' czy nie patrzą na niego jak na wiatrak, boją sie i tyle. połączenie usunęłoby bariere, spowodowałoby że więcej osób czytałoby wiersze też z Z, tym samym kształcąc swoje pióra.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



no tak, ale czy wszyscy, którzy świeżo się zarejestrują są świadomi swoich kwiatków? nie sądzę. mod miałby sporo roboty z przenoszeniem ''utforuf''.

połączenie P i Z to całkiem niezły pomysł, ale co z limitem? jeżeli zostałby taki jaki jest to przecież zapanowałby totalny zalew utworów, tych które my uważamy za przedszkole również.

pomysł z pewnością do rozpatrzenia.
, ale trzeba to wszystko dopracować, napisać nowe regulaminy itd.

ja tam wstępnie jestem za
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



heh, nie wiem jak inni, ale sobie brałam mądre rady do serca i rzeczywiście dużo mi dały. sama dopiero pół roku publikuję wiersze i wiem, że konstruktywna krytyka może zdziałać cuda. pod warunkiem oczywiście że ktoś ma zapał i chęci, bo bez tego to kredki :).

pozdrawiam Espena Sway :)

Espana chwała Tobie za to;)-na poczatku każdy dostaje baty, ja pierwsze komentarze od oyeya mialam wyjatkowo szczere i ostre;D

Poza tym:kolejny pomysł:dział dla wyróznionych, jakieś dwa lata temu bylo coś takiego, wiersze uznane na wyrózniajace się przez moderacje były tam przenoszone :nagroda było ich dłuższe utrzymywanie się na forum, poza tym łatwiej było komuś kto nie moze codziennie odwiedzać serwisu wyłapać owe najsmaczniejsze rodzynki - tylko ze wtakim wypadku ktos(jakaś grupa:) musiałby sie zając łowieniem tych pyszności-problem w tym czy znajdzie sie taki cierpliwy siłacz:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszy mnie niezmiernie iż tak wiele jest głosów za. oczywiście jeśli byłaby już możliwość utworzenia takiego forum, wtedy wszystko dopracowało by się w szczegółach.

Jay Jay - moim zdaniem limit mógłby wynosić 24 h, ale to tak wstępnie
Luthien - ten dział dla wyróżnionych to bardzo dobry pomysł /nie sądziłam że kiedyś coś takiego istniało/ podpisuję się pod tym

Espena Sway :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie podział na P i Z jest bez sensu nalezałoby połączyć i tak jak jużwspominano zrobić osobny dział "wyróżnionych": wystarczyłoby wg. średniej głosów...może nie do końca obiektywne, ale wszelkie recydywy w tym zakresie można byłoby ukrócać administracyjnie (np. niewliczanie do średniej głosów od "nabijaczy")

a co do pocżatkujących: może nie tyle "poradnik" co zestaw "grzechów głownych" wtedy po zostawieniu jakiegoś chamskiego "niemerytorycznego" komenta, mozna by było dodać "patrze punkt 3" który brzmiałby powiedzmy "tekst mówiący o tym ze jesteś bardzo zakochany przy użyciu niemalże dokładnych cytatów z "klanu" może poruszyć jedynie twoją polonistkę"... a w dizale porady: ad.3: temat miłości jest bardzo popularny musisz postarać się o naprawdę oryginalne ujęcie, żeby zainteresować czytelnika, nikt nie chce czytaćwierszy, które sam na poczekaniu mógłby napisać w oparciu o wczorajszą telenowelę...

tak pogladowo...

ps. sory za literówki: zmęczony jużjestem :/ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Wydaje się też, że jest to rodzaj układanki w stylu Planisty z brytyjskiego magazynu „The Economist”, i może dotyczyć przyszłości, a nie tylko przeszłości czy teraźniejszości. Wątpię, żeby to była prognoza, prędzej jest nie ona, a tylko to, co chciałby zobaczyć autor w  przyszłości.
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Pewnie, to dobrze gdzieś się jednak znaleźć (mam nadzieję, że ktoś uśmiechnął się przez moment), a znalazłam się akurat w tym samym konkursie razem z moją "idolką" Panią Genowefą Jakubowską-Fijałkowską, która mam nadzieję zostanie uhonorowana prześliczną statuetką. A jeśli ktoś inny, to widać na to zasługuje, w takim towarzystwie. Serdeczności :-)   No tak, jednak zszokowała mnie liczba zakwalifikowanych uczestników. Widać z tego, że pisanie wierszy jest czymś bardzo popularnym :-) Miłego dnia :-)  
    • Codziennie punkt dwunasta, otwiera senne oczka. W dłoń zajeb*na lufka, szybko podpala  buszka . "Komedia" pierwsza klasa, luz na bańkę wjechał. Marzy, by kotleta usmażył jej ktoś lub steka. Zjadłszy to co w lodówce, czekało na Nią od wczoraj. Znowu nabija korka, spragniona głębszych doznań . Coraz większy spokój,  mózg zwolnił na obrotach. Ochota ją nagła naszła , by zjeść z mango batona. Coś czego nie planowała, z rutyną stworzyła . Z każdym dniem coraz sprawniej,  rytułał się odbywał. Zanim osąd wydacie i z błotem zmieszacie . Bądźcie świadomi tego, iż jadem zabijacie. Niewielu myśli bowiem, o ludzkich  odczuciach. Często nasze słowa, ranią bardziej od ostrza. Więc prośbą ma malutka, przyjmij ją do serca. Bądź miły nie wyzywaj, nawet gdy złość nadeszła.
    • Szalony potok myśli nie pozwala zasnąć Co on mógł mi Co ja mogłam wyobraźnia karmi głód dotyku on i ja ja i on miesza się rzeczywistość z fikcją dłonie języki nogi chciwość chwili jęk rozkoszy pod na wpół przymkniętymi oczami cudownie drżysz pomroczność powoli odchodzi ostatnie mmm przed snem powieki układają do snu oczy z nadzieją że przyjdziesz jeszcze w nocy
    • @poezja.tanczy Wspaniały pomysł i wykonanie.  Często to co odległe bardziej...    Pozdrawiam serdecznie  Miłego dnia 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...