Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zapach bzu odc . 2


paulka / wega

Rekomendowane odpowiedzi

-Hej no i jak ci idzie praca, przecież mówiłam ci że masz dać znać a ja ci pomogę.
Podczas tego krótkiego pobytu na wsi zdążyłam się zaprzyjaźnić z kilkoma osobami. Najbliższa była mi rówieśniczka Ewka. Szalona dziewczyna z milionem pomysłów i ogromnym poczuciem humoru. Choć taka drobniutka, jej śmiech może powalić każdego. I jest zaraźliwy.
-Nie gniewaj się, po prostu nie chciałam ci zawracać głowy.
-Oh, daj spokój, z przyjemnością ci pomogę. Szczerze mówiąc to potrzebuję się oderwać od tych codziennych przesiadywań w domu. Już mnie to nudzi.
Ostentacyjnie chwyciła pędzel i zaczęła malować krzesło.
- przestań, zachlapiesz sobie ubranie.
Ledwo zdążyłam to wypowiedzieć a już całe ręce miała umazane farbą. Buzia jej się nie zamykała, ciągle zaczynała nowy temat. W końcu wszystkie krzesła suszyły się na słońcu, a my postanowiłyśmy zrobić sobie przerwę. Przed domem ustawiłam stolik i krzesła więc wyniosłam szklanki i dzbanek coca-coli z lodem na dwór.
-Zamieściłaś już ogłoszenie w gazecie że chcesz wynajmować pokoje. Już pełnia sezonu, na pewno znajdą się jacyś chętni. Masz przecież kilka pokoi a przydałoby ci się trochę gotówki. W razie czego mogę ci pomóc, z wielką przyjemnością.
-Nie, chyba sobie ten miesiąc odpuszczę. Nie wszystko jest jeszcze gotowe. I ciągle się zastanawiam czy dam sobie radę sama…
-Bo zwariuje! Jasne że dasz sobie radę zresztą ja ci pomogę. Nie jesteś sama. A ogłoszeniem sama się zajmę. Nie zawracaj sobie tym głowy. Muszę już lecieć. Pa!
Patrzyłam na nią, smukłą, ładną dziewczynę o farbowanych blond włosach, jak wsiada do swojego nowego czerwonego BMW. I pomyśleć że ta wesoła dziewczyna która potrafi wyjść z każdej opresji jest moją przyjaciółką. Moją, szarej myszki o nijakich długich włosach i lekko zaokrąglonej figurze. I o pustym portfelu… mam nadzieje że zarobię trochę na tym hotelu. Ale przecież nie to jest najważniejsze…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj tekst dokładnie i popraw interpunkcje. W pierwszym zdaniu jest tylko jeden przecinek - razi jak na początek. Ale dalej wcale nie jest lepiej.
"Przed domem ustawiłam stolik i krzesła więc wyniosłam szklanki i dzbanek coca-coli z lodem na dwór." - troche bezsensu.
Dziwnie układasz zdania, jakbyś bała się "zaszaleć", sztucznie brzmi takie, na przykład : "Zamieściłaś już ogłoszenie w gazecie że chcesz wynajmować pokoje. Już pełnia sezonu, na pewno znajdą się jacyś chętni. Masz przecież kilka pokoi a przydałoby ci się trochę gotówki. W razie czego mogę ci pomóc, z wielką przyjemnością." - razi
Duuużooo do dopracowania, ale i tak bedzie w najlepszym wypadku poprawne. Nie wiem co piszesz i o czym, krótkie fragmenty, nie dopracowane, chyba się nie wysilasz, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam obie części. Wnioskuję, że dopiero zaczynasz pisać. Podstawowe dwie zasady na dobry początek:
PRIMO: pisz o tym co jest ci znane, co przeżyłaś, albo co Cię otacza nawet w tej chwili, wówczas teksty nie będą wyłącznie martwymi opisami, a nabiorą głębi.
SECUNDO: postaci mają wypowiadać się językiem, którym na przykład Ty się posługujesz na codzień. "Hej no i jak ci idzie praca, przecież mówiłam ci że masz dać znać a ja ci pomogę.
Podczas tego krótkiego pobytu na wsi zdążyłam się zaprzyjaźnić z kilkoma osobami. Najbliższa była mi rówieśniczka Ewka. Szalona dziewczyna z milionem pomysłów i ogromnym poczuciem humoru. Choć taka drobniutka, jej śmiech może powalić każdego. I jest zaraźliwy." - za długo, nie komunikatywnie, tak jakby bohaterka wyprzedzała wszystkie pytania swojej rozmówczyni.
Acha i powtórz sobie zasady interpunkcji. Przecinek niby taki niepozorny, ale jego brak znacznie utrudnia odbiór.
Czekam na jeszcze i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...