Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

prośba o poradę w sprawie wątku w powieści Pilne!


seth

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



: /

'Czym są stereotypy i skąd się biorą?


W styczniu roku 2003 agencja EOS Gallup Europe opublikowała wyniki badań dotyczących akceptacji dla małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Przebadano 30 europejskich krajów, wśród których Polska zajęła pierwsze miejsce -- pod względem odsetka nie udzielonych odpowiedzi. Poziom wiedzy w naszym kraju na temat homoseksualizmu jest najmniejszy w Europie.



A jednak mówi się często o zniewieściałych ruchach gejów i zmaskulinizowanym wyglądzie lesbijek. O tym, że lesbijki są agresywne i nienawidzą mężczyzn. Że homoseksualiści są zdeterminowani przez popęd płciowy, że są chorzy, samotni i smutni. Ich lobby chce opanować świat. Są zagrożeniem dla naszych dzieci. W czasie orgiastycznych parad powiewają piórami.

Nie można zostać homoseksualistą. Nie nabywamy homoseksualizmu w procesie socjalizacji, nikt nie staje się homoseksualistą, dlatego że został uwiedziony. To nie choroba, nie można się zarazić. Homoseksualizm jest wrodzony i nie do zmiany.

Młody chłopak czy młoda dziewczyna w okresie dojrzewania orientuje się, że inne są jego/jej fantazje, marzenia. Słyszy, że jest inny, słyszy: "te wstrętne pedały, leczmy ich". Zaczyna mieć poczucie, że jest nienormalny, zboczony, gorszy. A my tych, co są inni, tych co są w mniejszości najchętniej byśmy zadziobali. Najlepiej się czujemy w grupie, która ma jednolite poglądy polityczne, wierzy w tego samego boga i ma te same preferencje seksualne, bo wtedy mamy poczucie, że jesteśmy tacy jak wszyscy.'



wkleiłam, bo to mądre słowa. a mądre kierowane są do mądrych ludzi. niektórym wystarczyłoby skakanie po drzewach i wyrywanie banana kolegom. więc Panie Kris, nie spodziewam się, że Pan coś z tego zrozumie.


mądre słowa, masz rację, Polska jest krajem mało tolerancyjnym, w którym wszelkie oskocznie od ogólnie przyjętych szablonów są uważane za wariactwo. tyczy się to nie tylko sprawy orientacji seksualnej, ale również innych, niejednokrotnie błachych kwestii, np. kreowania swojego wizerunku, garderoby.




taaaaaaaaaa
Polska to straszny kraj , a jaki zacofany , a jaki nietolerancyjny he he he
ale wiesz co , jedź dziecko do Iranu i wejdź w butach do meczetu a zanim cię rozsiekają to pomyśl o Polskiej nietolerancji .

kop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Porównanie z Iranem wiele mówi o Krisie o Poranku...
Nie o żadne "oświecenie" tu chodzi, ale o kulture. Dyskryminacja to chamstwo. Cham najpierw mówi "dewiacja", a potem podaje wyniki badań. Lepiej oczywiście schować tę dewiacje i zamknąć się w seminarium. Niemniej jednak, ja nie potrzebuje żadnych wyników badań by nie dyskryminować, a wy nie udawajcie, że ich potrzebujecie do dyskryminacji...
Patrzenie na człowieka jak na karalucha to u niektorych bezwarunkowy odruch. I jeszcze to poczucie "jestem większością" "jestem normą". Gówno! "Normalność" nie zależy od tego z kim sypiasz, czy płodzisz dzieci - normalności nie dostaje się raz na zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




mądre słowa, masz rację, Polska jest krajem mało tolerancyjnym, w którym wszelkie oskocznie od ogólnie przyjętych szablonów są uważane za wariactwo. tyczy się to nie tylko sprawy orientacji seksualnej, ale również innych, niejednokrotnie błachych kwestii, np. kreowania swojego wizerunku, garderoby.




taaaaaaaaaa
Polska to straszny kraj , a jaki zacofany , a jaki nietolerancyjny he he he
ale wiesz co , jedź dziecko do Iranu i wejdź w butach do meczetu a zanim cię rozsiekają to pomyśl o Polskiej nietolerancji .

kop


niewiele nam brakuje.

dziecko? cóż za wyrafinowana prowokacja : /
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




mądre słowa, masz rację, Polska jest krajem mało tolerancyjnym, w którym wszelkie oskocznie od ogólnie przyjętych szablonów są uważane za wariactwo. tyczy się to nie tylko sprawy orientacji seksualnej, ale również innych, niejednokrotnie błachych kwestii, np. kreowania swojego wizerunku, garderoby.




taaaaaaaaaa
Polska to straszny kraj , a jaki zacofany , a jaki nietolerancyjny he he he
ale wiesz co , jedź dziecko do Iranu i wejdź w butach do meczetu a zanim cię rozsiekają to pomyśl o Polskiej nietolerancji .

kop
No. Zasiekają. A spróbuj w tolerancyjnej Polsce nazwać Papieża pedałem. To mniej więcej taka sama obraza dla katolika (choć powinna być mniejsza, bo tylko słowna) jak wejście w butach do meczetu.
Pzdr., j.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




A co też mianowicie mówi to porównanie z Iranem o niejakim Krisie ?????
ja myślę że ci GW i "wysokie obcasy" zrobiły sieczke z muzgu
ja nie mam zamiaru nikogo dyskryminować , mówię tylko wprost , szczerze , otwarcie i zgodnie z prawdą , że pederaści to zboczeńcy być może nie bardzo groźni ale jednak

co do sypialni hmmmm.....
, jesli sypiasz z kaczką , kogutem i kobyłą to wybacz ale nie uznam tego za normalne
natomias raczej nie zamykałbym cię z teego powodu do więzienia
inna sprawa że nie pozostałbym obojętny gdybyś próbował wmawiać wszem i wobec że jest to normalne
starasz się to zrobić teraz więc nie pozostaje obojetny


kop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GW i "Wysokie obcasy" to po prostu obiektywne gazety. Ludzie, czytając gazety, także się socjalizują - dzieje się to wtedy, gdy nauczą się pisać słowo "mózg" prawidłowo.

Porównując Polskę do Iranu oceniasz nasz kraj bardzo wysoko, pomijając jakiekolwiek, nie tylko europejskie, standardy. To tak jakbyś mówił, że jesteś lepszy niż jakiś menel, bo nie upijasz się codziennie, tylko co trzeci dzień.

Oczywiście myślę nadal, że to jest chamstwo. Mówienie: "zboczeniec" "pedał" itd. Słowo homoseksualista informuje o "inności" w wystarczającym stopniu. Masz poglądy, twoja sprawa - komuś się podobają lub nie - ich sprawa. Pierdniesz przy obiedzie - trudno. Ale nie opowiadaj potem o konsystencji twojego kału, o tym jak fajnie się go wyciska i jak bardzo pętają twoja "naturę" zasady do których musisz się stosować.

Zabawne jest to, że czasem ludzie, którzy w sprawie homoseksualizmy stoją na stanowisku natury, jednocześnie uważają np. masturbację lub seks przedmałżeński za grzech. Ożeń się z kimś wcześnie, miej dziesiątkę dzieci, zamieszkaj w bloku, pracuj w biurze i mów o naturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOP jesteś taki prymitywny, że szkoda gadać :D
A teraz poaptrzmy na to inaczej...dlaczego w starozytnej Grecji w ich kulturze, kobiety były narzędziem do wydawania dzieci, a męzczyzni zawierali związki homoseksualne ?
To tak jak z 2+2 umownie równa się 4, to tak jak mamy jednego Boga, wierzymy w niego, ale nie wiemy czy istnieje, nie widzielismy go, dlaczegoi bóstwa krajów azjatyckich mają być nieprawdziwe ?
Ameryki nie odkryłem...homoseksualizm zawsze był i będzie i tak naprawdę czy jest on zły, czy jest gerzechem itd...to wie tylko ten u góry, wiec nie ma co mądrkować.
Nie wiem na jakiej podstawie porównujesz stosunek człowieka z człowiekiem, do stosunku ze zwierzeciem...
Zresztą jak sami widzicie, ten temat - problem zawsze będzie istniał, zawsze będzie budził wiele wątpliwości. Ja nie uwazam jakoby bycie innym było modne, a przynajmniej mam zamair napisac o prawqdziwym geju - który nie mysli tylko o pojsciu do łozka z dru\gim facetem, ale ma tez uczucia, prawo do miłosci i szczęscia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



wiesz dyskutując z toba utwierdzam się w przekonaniu że "obiektywne gazety " multiplikują lawine ćwierćintekigentów którym sie wydaje że niosą kaganek oświaty
rozsądny człowiek dyskutuje na płaszczyźnie faktów a nie tego co sie mu wydaje

co do drugiego akapitu to nic nie poradzisz na to że pedał to zboczeniec , jest zachowanie nienormalne i juz , cóż tu więcej dyskutować
nie czuje się spętany przez naturę ,
zresztą nie wiem też czy dobrze zrozumiałem wszystko to co tutaj nasmarowłes , troche to bez ładu i składu , nie wiem do czego ma się to odnosić

trzeciego akapitu nie komentuje bo mi zajady popękały ze smiechu
do czego to kurde miało byc i co miało w tej dyskusji udowodnić ????????

reasumujac - stężenie jadu w tych kilku wypowiedziach pięknie swiadczy o tolerancji tych którzy tak nad tolerancja pieja

kop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




hahahahahahahahahahahahahahahaha
taaaaaaa 2+2 umownie równa sie cztery
no dobra , wiem przynajmniej z kim rozmawiam
ale jedno dla ścisłości - temat pedałów nie budzi we mnie zadnych wątpliwości

a wogóle to takiego natężenia sprzeczności w jednym maleńkim tekście to już dawno nie czytałem
nie moja to rzecz robić ci teraz wykład , nie płaca mi za to
troche najpierw poczytaj zamiast pisać , może cię oświeci ( tylko nie GW ) hahahahahahahahah
bo nic z tego nie wyjdzie
a po za tym to dzisiaj jest ten co trzeci dzień więc idę się nawalić
błahałahahłahhahhahah


kop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...