Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Zegar ucichł

 

Niebo wylało czarny tusz,

sine od burzy w mojej głowie.

Zegar ucichł, przestał bić,

pustka jak kurz na sercu tkwi.

 

[REFREN]

 

Cisza jak ty – nie pyta: kto?

Zna wszystkie winy, chowa je w mrok.

Głosu nie odda, nie wróci szept,

drzwi są zamknięte, klucz zgubił wiatr 

 

Zostaje we mnie na zawsze cień,

głębszy niż noc, zimniejszy niż Ty.

Zegar ucichł... a może to ja

przestałam liczyć Twoje kroki.

 

Świt rozmył się na szary pył,

wino stygnie w zimnym szkle.

Aksamitny ból w duszy gra,

czekają dłonie, lecz nie twe.

 

[REFREN]

Cisza jak ty – nie pyta: kto? 

Zna wszystkie winy, chowa je w mrok.

Głosu nie odda, nie wróci szept,

drzwi są zamknięte, klucz zgubił wiatr.

 

Zostaje we mnie na zawsze cień,

głębszy niż noc, zimniejszy niż Ty.

Zegar ucichł... a może to ja

przestałam liczyć Twoje kroki.

 

Wiatr zawył w pustych ścianach,

obrazy z wczoraj spadły z ram.

Ktoś wyrwał struny z moich dłoni,

pozostał tylko głuchy dźwięk ciszy.

 

[REFREN]

 

Niebo wylało czarny tusz,

sine od burzy w mojej głowie.

Zegar ucichł, przestał bić,

pustka jak kurz na sercu tkwi.

 

Cisza jak  Ty – nie pyta: kto?

Zna wszystkie winy, chowa je w mrok.

Głosu nie odda, nie wróci szept,

drzwi są zamknięte, klucz zgubił wiatr.

 

Zostaje we mnie na zawsze cień,

głębszy niż noc, zimniejszy niż Ty.

Zegar ucichł... a może to ja

przestałam liczyć Twoje kroki.

 

Wstawka

Świeca zgasła, ciepły wosk

zastygł jak łzy, co nie zdążyły spaść.

Kieliszek pusty – zaklęte słowa,

które mogły jeszcze paść.

 

[REFREN]

Cisza jak Ty – nie pyta: kto?

Zna wszystkie winy, chowa je w mrok.

Głosu nie odda, nie wróci szept,

drzwi są zamknięte, klucz zgubił wiatr.

 

Zostaje we mnie na zawsze cień,

głębszy niż noc, zimniejszy niż Ty.

Zegar ucichł... a może to ja

przestałam liczyć Twoje kroki.

 

Cisza jak Ty – nie pyta: kto?

Zna wszystkie winy, chowa je w mrok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Muzyczną  i graficzną odsłonę wiersza- piosenki wykonał @LessLove za co raz jeszcze mu bardzo dziękuję.  

 

 

 

Edytowane przez wiedźma (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

@LessLove Pisząc tę piosenkę miałam mieszane uczucia. Dziękuję, za pomoc przy edycji tekstu,  okładkę i nagranie. 

Jest w klimacie jaki lubię , sprawiło mi radość, że mogę ją odsłuchać. 

Dziękuję raz jeszcze.

Opublikowano

@wiedźma

 

Znakomity wiersz i jednocześnie materiał na piosenkę. Refren ma świetny, naturalny rytm i niesie ze sobą potężny ładunek emocjonalny. Pięknie operujesz obrazem. Kontrast między "czarnym tuszem nieba" a "ciepłym woskiem świecy" świetnie buduje ramy tej historii.

Zostałam z przyjemnym, melancholijnym smutkiem.

Opublikowano (edytowane)

@Berenika97  przyznam się szczerze, że sporo czasu zajeęo mi przemyślenie treści.  Potem praktycznie " wylała się " na papier. To moja druga piosenka. Dziękuję, że ją  doceniasz. Pojawiają się w niej także same ramy., co mam nadzieję, tworzy spójną całość. Dla mnie sama treść jest  faktycznie ogromnym ładunkiem emocji...po wysłuchaniu zostaje we mnie także melancholia i smutek.

Dziękuję raz jeszcze, uściski 🪻🪻🪻

Edytowane przez wiedźma (wyświetl historię edycji)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...