Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Zegar ucichł

 

Niebo wylało czarny tusz,

sine od burzy w mojej głowie.

Zegar ucichł, przestał bić,

pustka jak kurz na sercu tkwi.

 

[REFREN]

 

Cisza jak ty – nie pyta: kto?

Zna wszystkie winy, chowa je w mrok.

Głosu nie odda, nie wróci szept,

drzwi są zamknięte, klucz zgubił wiatr 

 

Zostaje we mnie na zawsze cień,

głębszy niż noc, zimniejszy niż Ty.

Zegar ucichł... a może to ja

przestałam liczyć Twoje kroki.

 

Świt rozmył się na szary pył,

wino stygnie w zimnym szkle.

Aksamitny ból w duszy gra,

czekają dłonie, lecz nie twe.

 

[REFREN]

Cisza jak ty – nie pyta: kto? 

Zna wszystkie winy, chowa je w mrok.

Głosu nie odda, nie wróci szept,

drzwi są zamknięte, klucz zgubił wiatr.

 

Zostaje we mnie na zawsze cień,

głębszy niż noc, zimniejszy niż Ty.

Zegar ucichł... a może to ja

przestałam liczyć Twoje kroki.

 

Wiatr zawył w pustych ścianach,

obrazy z wczoraj spadły z ram.

Ktoś wyrwał struny z moich dłoni,

pozostał tylko głuchy dźwięk ciszy.

 

[REFREN]

 

Niebo wylało czarny tusz,

sine od burzy w mojej głowie.

Zegar ucichł, przestał bić,

pustka jak kurz na sercu tkwi.

 

Cisza jak  Ty – nie pyta: kto?

Zna wszystkie winy, chowa je w mrok.

Głosu nie odda, nie wróci szept,

drzwi są zamknięte, klucz zgubił wiatr.

 

Zostaje we mnie na zawsze cień,

głębszy niż noc, zimniejszy niż Ty.

Zegar ucichł... a może to ja

przestałam liczyć Twoje kroki.

 

Wstawka

Świeca zgasła, ciepły wosk

zastygł jak łzy, co nie zdążyły spaść.

Kieliszek pusty – zaklęte słowa,

które mogły jeszcze paść.

 

[REFREN]

Cisza jak Ty – nie pyta: kto?

Zna wszystkie winy, chowa je w mrok.

Głosu nie odda, nie wróci szept,

drzwi są zamknięte, klucz zgubił wiatr.

 

Zostaje we mnie na zawsze cień,

głębszy niż noc, zimniejszy niż Ty.

Zegar ucichł... a może to ja

przestałam liczyć Twoje kroki.

 

Cisza jak Ty – nie pyta: kto?

Zna wszystkie winy, chowa je w mrok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Muzyczną  i graficzną odsłonę wiersza- piosenki wykonał @LessLove za co raz jeszcze mu bardzo dziękuję.  

 

 

 

Edytowane przez wiedźma (wyświetl historię edycji)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Łukasz Wiesław Jasiński ładna kolorystyka:)
    • Dla Kazika Staszewskiego - Poety i Piosenkarza - za piękny i szczery wywiad, który udzielił Redaktorowi Bogdanowi Rymanowskiemu. Wywiad ten stał się dla mnie inspiracją do napisania niniejszego wiersza. J. J. Zieleziński   ******* Dla Kazika S.   Opowiem wam, kochani, o cząstce mego życia. Jak czasem w starej bani dochodzi do odkrycia.   Wpierw, nim wam powiem morał, gdym prawie już umierał: brzuch coraz bardziej bolał, a ból wstrętny doskwierał.   W mym życiu nastał niebyt, swój ból w wódce topiłem, na coraz większy kredyt w nieświadomości żyłem.   Koncert w Górze Zielonej... Przyzwyczajenia podłe... Przepraszam was, kochani... Tak bardzo was zawiodłem...   W szpitalu z bólu kwiczę, zwijam się nieprzytomnie, wtem głos kojący słyszę: „Oddaj część bólu dla mnie...”   I wnet pojąłem słowa, które to Biblia głosi: musimy być jak Chrystus, bo każdy krzyż swój nosi.   Rzekł Pan z należną chwałą (gdy bólu już nie czułem): „Duszę twą skamieniałą swą łaską ci umyłem...”   I wnet ja wyzdrowiałem! (na Duszy - nie na ciele) Ja wiem, że Bóg istnieje i jest w Nim dobra wiele.   *******   Film z YouTube zawiera dodatkowe wyjaśnienia, polecam obejrzeć.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

       
    • O! Niestety, to prawda 

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • @Gra-Budzi-ka   Świetne! Ale skutecznie mnie zniechęciłaś do wyjazdu nad Bełdany.  Nie chcę ryzykować spotkania z tym końskim gangiem! Ja się nie wybieram  nad Bełdany, Nie chcę spotkania z tymi tarpanami! Zbyt cenię swe piwo, Oraz patrzę krzywo, Gdy mi garderobę kradną chuligany!
    • @Alicja_Wysocka Alu, bardzo udany, z klasą i bez krzyku.  Bardzo podobają mi się wersy: " wymienimy chęci na słowa "  i " cisza wystaje z walizki".  Samych wspanialosci życzę.  Pozdrawiam.   
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...