Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Masochistka


Rekomendowane odpowiedzi

dziś wszystko podciągnę pod schizofrenię
uwierzę że nic znów nie jest autentyczne

samą się przekonam że to co kocham
jest tylko zabawą znudzonego umysłu
a ten który przed chwilą dotykał moich stóp
wpada do płuc
znowu utrzymując mnie tylko przy życiu

'przestraszę się zapachu powietrza'

zrozumiawszy bezcelowość
własnych działań
ograniczę się
do odświeżania czasem
rzeczywistości zgodnie
z objawem choroby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się znała czy coś, ale coś tu mi nie pasuje. A mianowicie:

"dziś wszystko podciągnę pod schizofrenię
uwierzę że wszystko znów nie jest autentyczne"

w tym kawałku masz 2x słowo "wszystko" i jakoś mi to nie podchodzi, może by coś pokombinować żeby je usunąć, no, ale ja się nie znam.
Ogólnie wiersz zrobił namnie pozywtyne wrażenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie nie całkiem trafia, być może nie jest jeszcze dopracowany, ale brakuje mi w nim właściwej Ci delikatności, choć i treść zdecydowanie nie jest delikatna, więc może nie powinnam sie tego czepiać. Mi rownieź podoba sie pointa, może bez tego bezsensu, troche to trywialnie brzmi. No i jest literówka w pierwszym wersie ostatniej strofy "zrozumiwszy" - zakładam, że nie jest to świadomy zabieg. Co do pierwszej zwrotki zgadzam sie z przedmówczynią, druga mi jakoś "nie podchodzi"... na razie niestety nie przychodzi mi na myśl jakas konkretna rada co do treści, więc poprzestane na tym. Ale tytuł mi sie podba, uważam, ze jest adekwatny i nieprzegadany.
Może jeszcze wpadnę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



dziękuję za rady. zmieniłąm literwkę, zamiast wszystko w drugim wersie pierwszej strofy zastosowałam podwójne zaprzeczenie, bo nie miałam innego pomysłu, no i w języku polskim jest ono dopuszczalne. :) co do mojej delikatności, cóż, miałą to być dość brutalna kpina więc chyba wyszło. bardzo dziekuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz ja ci moge napisac.
dziekuje wielce, ze poswiecilas na mnie caly jeden wiersz, ale ukazywanie mnie w takim przesmiewczym swietle, troche ujmuje mojej dumnej chorobie ;)
ladnie napisane, podoba mi sie, wole jednak czytac z wiekszym dystansem, bo inaczej przychodzi mi na mysl, ze czuje sie ....
a zreszta.
o tym pogadamy na osobnosci ;)

co do mego krytycznego oka, to nie podoba mi sie ostatnia zwrotka, powinna byc mocnym i ostrym zakonczeniem, a na tle wszystkiego wychodzi blado i troche rozczarowywuje.
(chodzi mi oczywiscie o sam sposob przekazu, nie o sens).

pozdrawiam serdecznie.
tw popierdoleniec ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi popierdoleńcu! a więc, ostatnia zwrotka mi się podoba, jest właściwie tym śmiesznym akcentem i czy ci sie to podoba czy nie tak właśnie zostanie :P. co do treści, zdecydowanie czytaj z dystansem, bo to właściwie napisane jest niekoniecznie calutkie o tobie, akut\rat przy wczorajszej rozmowie natchnęłaś mnie. on nie ma cie urazić, jeśli w ogóle to przedstawić twoje odchyły bardzo karykaturalnie, groteskowo, nie serio tak cie widze, nie miałąm ci tym zrobić przykrości :], a wręcz przeciwnie. taki sobie niewinny żarcik ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, dobrze, ja nie czuje sie urazona ;)
mam nadzieje, ze rzeczywiscie traktujesz mnie troche bardzo serio.
a to wczoraj.. mowilam tylko o wspomnieniach, to, ze zapach napawa mnie lekiem, to chyba nic takiego zlego, biorac pod uwage cala moja tragiczna osobe.

podoba mi sie, ze moja NaJlePsHa PsHyJaCiOoŁka robi takie postepy w pisaniu :)

(ale ci wiochy narobie tutaj, kochanie ;>)

tw p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...