Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Uboga krewna


Rekomendowane odpowiedzi

Obcy pies

chce być obok blisko

polizał jej rękę

znalazł sobie przytulisko

 

no tak 

państwo wyjechali

będą bawić się do rana 

na weselnej sali 

więc pilnuje domu psa

no i starszej pani

 

ha

rola pana 

rola psa

 

no cóż 

każdy niesie swoją dolę 

w zły lub dobry czas

lecz co mnie ciekawi

czy my ją wybieramy

czy ona nas?

Edytowane przez Stary_Kredens (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwierzę samo wybierze pana

z którym na spacer będzie szło

zobaczyć świat z samego rana

oraz zapachów rozpoznać moc

 

a pan mu michę będzie przynosił

co jakiś czas wspaniałą kość

futro wyiska i wytarmosi

oraz przytuli jak mało kto

:))

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Edytowane przez Jacek_Suchowicz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rola, życie to pochodna  środowiskowych genów, które dostajemy, podobnie jak nasze własne plus własne decyzje. To jak karty, z dobrymi łatwiej, ale z takimi wielu zniszczyło swoje życie, a ze słabymi, startując z niskiego pułapu,  niektórzy osiągnęli wiele. Wracając do psa, moja Sowa ma fajne życie, pełna miska, spacery po lesie, naszą ciągle okazywaną miłość, własne łóżko, lekarz, od razu, jak coś się dzieje. Jaki procent ludzi tak ma? Pozdrawiam. 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek.zak1 mam Kubusia, którego otoczyłam podobną opieką, choć muszę powiedzieć, z ostatnio to niezła z niego skarbonka, z której jednak pieniędzy nie wyciągnę, ale wspólne spacery to i owszem, a Twoja psina ma mądre psie spojrzenie, które mówi - mam piękne psie życie 

Kredens 

Edytowane przez Stary_Kredens (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Chodzisz po nim, jeździsz, czasami uderzysz w niego głową. Być może stracisz przytomność, być może doznasz trwałego urazu. Być może wiele czasu na rekonwalescencje i walkę u ubezpieczyciela.   Betonu nikt nie ruszy, trzeba młotu udarowego by go rozbić, A i tak nie będzie z niego miękkego piasku, na którym stopy pozostawiają ślady A i tak nie będzie z niego inteligentnych maszyn, czy statków kosmicznych   Beton co najwyżej może tysiące lat osiadać coraz głębiej i głębiej, Ciągle zarastając w nowe rośliny produkujące tlen za dnia by życie kwitło Ciągle będąc podkopywanym przez kolejne pokolenia zgłodniałych mrówek   Kto jest pokrzywdzonym? Kto jest pracownikiem? Kto jest pożyteczny?   Beton.  
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      To coś ją słabo nauczyli, albo pamięć już nie ta. Poziom wiedzy religijnej w naszym kraju jest żenujący niestety. Ludzie mają tytuły profesorów, chodzą do kościoła co niedziele, a nie znają podstawowych prawd wiary.   Kiedyś robiło się zapasy. Mieliśmy z babcią całą piwnicę obstawioną różnymi słoikami, a ile przy tym było roboty. Najpierw na działce, by urosło, a potem, by to przetworzyć.
    • kot z blokowiska na Osiedlu Błonie strzelał sikiem z domu do kwiatka na balkonie i zamiast kuwety oszczał  wszystkie  tapety kot zdobi balkon,  a  kwiatek - w salonie  
    • @Rafael Marius niepraktykująca katoliczka:) cóż, ja się pytam Boga, co mogę, a co nie. Zbieram siły na zimę:)
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Może ciocia jest wyznawczynią judaizmu, lub świadkiem J...?
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...