Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Sprawy bezcenne


Rekomendowane odpowiedzi

Ten taki i owaki wydolarował się lub wyeurzył po sam kres, albo nawet po samą gustowną bieliznę, ale i tak niewiele tutaj zdobył spraw bezcennych. Lepsze w tej kwestii zdają się nawet nie na topie poetki umiejętnie żonglujące realem, że aż miło. Gromkie i wszechwładne zdobywczynie samej bezcenności, do której złoto, ani srebro nawet się nie umywają, a narrator się do nich tylko przymila. Aczkolwiek mają i one słabość do biżuterii. Poeci natomiast no to jest jeszcze inna sprawa. Taka jakaś wielokrotnie złożona i nieoczywista. Taki poeta po prostu zawsze potrafi coś zmalować. Natura taka. No i rzecz oczywista, że biżuterię też lubi, bo niby dlaczego miałby jej nie lubić?

 

Warszawa – Stegny, 08.08.2024r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym Czyli taki” Poeta Malarz” chciałoby się rzecz-:)Jakby tu powiedzieć ,coby poetycko zabrzmiało-:)Helena R. zbierała biżuterię nie bez powodu-:)…i sama sobie kupowałam…i to słuszny kierunek?.Przesłania nie odnalazłam ale dzisiaj wszystko poezją jest przecież…zatem dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bożena De-Tre ale po co przesłanie? Odchodzę od tego czegoś ;)) Jestem za a nawet przeciw :) Całe życie piszę to swoje votum separatum i tyle :) No właśnie biżuteria ma to coś w sobie natury też bezcennej... Wiersze też takie są i wcale nie muszą być do tego najlepsze... Po prostu otwierają człowieka na inne punkty widzenia... Dodają aspektów sprawom... I zgadzam się, że te czasy tak naprawdę są bardzo, ale to bardzo poetyckie... Tylko nie zawsze człowiek potrafi to wszystko jakoś dobrze ująć niestety :// Ale z drugiej strony nawet najwięksi poeci z zamierzchłych czasów wykładali się czasami... To wcale nie wszystko nikogo nie było najwyższej próby... I tutaj dochodzimy do tomiku poezji.... Dopiero zbiór, układanka taka, stanowi całość, która coś mówi więcej... Dopiero tam może być przekaz... A jakby Koleżanka na tomik poezji znów się chciała ze mną wymienić, no to mam już 15 egzemplarzy mojej drugiej książenicy pt. No jasne ;)))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… ogromnie mi spasował ten tekścik, bo dotknął tego co najważniejsze, czyli umiłowania i smaków życia; umiejętności wyławiania piękna i…chwytania go choćby w poetyckie frazy i kwestia luksusu materialnego, czy jego braku, jest drugorzędna, bo optymizm jest w nas i dotyka głębszych pokładów naszej natury :)

 

pozdrawiam i….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bożena De-Tre … nie rozumiem takiej postawy. Ogranie jest samo z siebie postawą niepoważną, szkodliwą, bo nieszczerą wobec nas samych - dlatego nie rozumiem co Pani ma na myśli; to po pierwsze, a po drugie -

ludzie wierzący niczego nie ograją , bo rezonuje w nich sumienie; z pogłębioną świadomością i silną wolą przypatrują się sobie, aby stanąć w prawdzie. 
A nadzieja, to jedna z cnót boskich, więc znów nie rozumiem, co ma być w niej dziwnego…

A „ optymizmem” nazwałam tutaj znacznie silniejszą w wydźwięku - konsekwentną afirmację świata, ( którą z resztą przejawia wielu głęboko wierzących).

 

 

pozdr.

 

 

 

 

proszę o zrozumienie; nie chcę się wciągać w dłuższe portalowe dysputy; redukuję już aktywność, ( chyba że jakiś tekst jeszcze zaciekawi…)

 

Edytowane przez Dagmara Gądek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dagmara Gądek Rzeczywiście znam różnych ludzi..w różnym przedziale wiekowym i może dlatego szanujemy siebie i lubimy z sobą przebywać..kontaktować się bo nie zawsze pozwalamy w swoim towarzystwie na „ całkowity pion”… życie to nie paragrafy a wolność i szczerość-:)

@Bożena De-Tre Ps Ta afirmacja Świata niech tajemnicą zatem niektórych pozostanie-:)

@Bożena De-Tre Zaopiekowanie się sobą?(łatwiej zrozumieć jak „ ogranie”)??Może dlatego piszemy wiersze a nie „ wskazówki” dla drugich… jak mają żyć?A tak w ogóle to z przymróżeniem”  oka” traktujmy niektóre rzeczy-:)…życie jest piękne i ciekawe z racji różnorodności…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dagmara Gądek A mnie trochę się zrobiło z kolei wstyd że taką prostą w sumie afirmę żem popełnił :// 

@Dagmara Gądek @Bożena De-Tre Nie było w zamyśle autora popełnić myśl tutaj religijną. Artyści i wyznawcy religii mają szereg odmienności, choć są podobieństwa. Po prostu raczej inaczej tłumaczą metafizykę świata :)

@Bożena De-Tre Mam nadzieję, że ten wiersz wskazówką nie jest, choć każdy tomik poezji jest nią w istocie tak jak każda płyta muzyczna :)

@Rafael Marius Tak, ale to bardzo ciężkie jest zadanie. Każdy jest jakiś taki zaplątany zawsze w z 200 spraw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bożena De-Tre upały grzeją ;)), dziękuję też za odpowiedź, w której znalazłam tyle odkrywczych prawd ; pozdrówki ;))


 

 

 

Leszczymku, oczywiście nie rozczytywałam Twojego tekstu według żadnego

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

” kodu religijnego”; doskonale wiem, że chodzi tutaj o ulotność lekkoduchostwa, nawet nie nazwę tego „ maskami”- bo te nadto zobowiązują . Można jednak głosić te prawdy bez końca ( jak coponiektórzy ;) i pisać ciężkie, lub banalne wiersze; a można ( i chyba to się najbardziej ceni )- wyrazić się poprzez sztukę - ta powie więcej już tysiąc słów - Ty się uroczo wyrażasz; nawet w kwestiach najbanslniejszych i to mi w smak ;))

 

pozdrówki miłe 

Edytowane przez Dagmara Gądek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dagmara Gądek Super, stokrotne dzięki, bardzo fajnie mieć taką koleżankę na forum :)) No ale Ty zapewne masz nieco bardziej zachodni punkt widzenia i chyba naprawdę mocno artystyczny. Kiedyś zresztą napisałem takie opowiadanie o swojej relacji, tylko że ze skrzypaczką, a nie wiolonczelistką i nawet było ładne, tylko tytułu już nie pamiętam niestety :// Jest chyba gdzieś tutaj w annałach. No ale tam była pokrętna teza, że jakoby nie lubię muzyki poważnej, a to duże uproszczenie jest. Lubię tylko mało słucham i właściwie jej nie znam :// Jako osoba mocno zafiksowana na słowach warstwa tekstowa ma dla mnie duże znaczenie ot co ;)) Jeszcze raz dziękuję i również pozdrawiam !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dagmara Gądek Odkrywcze prawdy-:)czy pudrowe róże-)…nie każdy zobaczy…usłyszy…czasami się dziwimy że ktoś tańczy choć nie słyszymy muzyki.Wszystko już było a my ?Obyśmy zbyt wcześnie nie” skamienieli w te upały”-:)Czy wszystko musimy rozumieć? Jest „ akcja” i reakcja..moźe spóżniona czasami ale jest..Pozdrawiam od

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bożena De-Tre Nie wiem. Ale wiem, że z drugiej strony muszę uważać na słowa, bo polsko polsko święta wojna wcale się jeszcze nie skończyła, a na tej wojence, oni tam na górze, którzy są naprawdę, lubią mnie zamykać niestety :// Zamykać albo przymykać :// I karać również :// A drudzy, czy trzeci z kolei lubią mnie podpuszczać i wysłuchać ;)) Nawet czasem nie wiem, czy nie nagrać niestety :// No właśnie, kto z czym się przypadkiem nie spóźnił? Też kiedyś napisałem taki tekst, że się spóźniłem i nawet on wylądował do pewnej gazetki (pierwszy mój wydany tekst) szpitalnej... Pozdro M. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym Oczywiście wszystko po Twojej stronie ale z tego co widzę nie jesteś z tych co nie wiedzą kiedy i jakie stanowisko zająć. Słowo nie lubi krat i zakłamania i powinno płynąć tak jak Twoje myśli to robią...wszystko jest w opozycji. Lubię Twoje słowa zaczepnie co dotykają mózgi ludzie.... a finalnie to chyba nie po stronie każdego. Twoje teksty.... pisz po prostu i o.... tam gdzie nie ma potrzeby odbioru bo nie słyszą chociażby..

@Bożena De-Tre Ps szpitale jak więzienia lepiej omijać... jak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bożena De-Tre To jest jedna strona, zgoda. Ale jest i druga, że następnego więzionka wydobywczego mogę już nie przetrzymać, bo pisząc definitywnie chyba rozpuściłem swoją grubą skórę i wrażliwość... I wcale nie jestem w 100 % przekonany, że jak będzie trza zmykać to taka Francja dajmy na to mnie przyjmie... A jak lubisz prowokacje, no to już jest moja świeżynka pt. Budka suflera (o ile tu jest... bo internetowo może się ona w przesterach zagubić:// 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...