Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Będę piła tę kawę


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj - można pić kawę ale z umiarem - kiedyś wypijałem kilkanaście

            filiżanek - na zdrowie to nie wychodziło - dziś pije dwie filiżanki dziennie

              zdrowie się poprawiło  - 

                                                                       Pzdr.kawowo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj PL - ko

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

, jakże Cię rozumiem i nie rozumiem, ha, ha, bo po niedługim czasie nadmiernego rozkoszowania się boskim płynem - skutki negatywne widać jak na dłoni; upraszczając - wraz z kawą, wlewamy w siebie stres ( co bywa również widoczne na twarzy ), przyspieszone są procesy starzenia, nadużywanie kawy  prowadzi też do depresji - więc gdzie tu mowa o NADZIEI ???.

 

Ładne to dostrzeżenie w  wyszczerbionej filiżance  metaforycznej otwartości  na przyszłe zdarzenia; gotowości do przyjęcia losu - to urocze, nawet jeśli i niepokojące, bo mówi o bezkrytycyzmie względem wypadków - czyli stawia pytanie o granice własne PL - ki…

 

Ogółem - tekst zbyt długi na taką jednokierunkowowść, sorrki, ale jest też  niebywały plus, który chyba wszyscy czytelnicy tekstów Autorki dostrzegająDawno już wyczuwalny polot - wreszcie przemówił mocniej, bo odpuszczono siłowe metafory i to jest super, szczerze się cieszę i pozdrawiam

 

…bezsenności singli - nie znam, wydaje mi się, że najbardziej bezsenne są osoby żyjące z partnerami, ha, ha,

 

 

Edytowane przez Dagmara Gądek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiersz czytany na głos ładnie brzmi, ma swój rytm.Kawa daje poczucie bezpieczeństwa, więc musi być też jakiś rodzaj strachu, obawy. Co do własnych doświadczeń, to pamiętam czasy, gdy smak kawy i samotność równo jednym pewnym nurtem podążały i tego też życzę Peelce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...