Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iskierki poniosły śmierć


Rekomendowane odpowiedzi

stylistyczny miszmasz — nie do końca do mnie przemawia
przeplatają się kolokwializmy z napuszonym miejscami stylem, niezbyt dla mnie wytłumaczalne jednowyrazówki, miejscami ociera się o banał, miejscami wręcz o trywialność
końcówka dość niezręczna „wsadź do mikrofali”, „jak zauważysz”
proponuję dłużej się zastanawiać nad pisaniem
pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.. co do tej końcówki to ona właśnie miała być taka... to jest przecież treśc listu.. właściwie notatki zostawionej mężowi, który się nią nie interesował... dlatego też jest prosta i "niepoetycka"
co do reszty no to może i trochę jest ten wiersz i banalny, ale to już kwestia gustu...
zmieniać już nic nie będę ale wezmę sobie słowa krytyki do serca
pozdro
wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli treść listu, to trzeba też patrzeć na naturalność — niezbyt naturalne mi się wydaje, żeby ktoś pisząc używał słowa „wsadź”, raczej „włóż”, „odgrzej w mikrofali”
„jak zauważysz” zastąpiłbym „jeśli zauważysz” — zwłaszcza w kontekście „ja” które jest bezpośrednio przed „jak” — wychodzi „jajak”
pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



mnie się wydaje, że jeśli kobieta jest zła, to nie zostawia takich kartek — oczywiście, różne są przypadki, lecz kontekst przez ciebie forsowany zdaje mi się mało prawdopodobny
kobiety znają wiele sposobów na komunikowanie niezadowolenia, wyrażanie pogardy przy pomocy kartki na stole w kuchni?? nie przemawia do mnie
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Przypuszczam, że człowiek, który nie wiem, jak bardzo, interesuje się poprawnością językową, stylistyczną itp., pisząc szybciutko kartkę, w której chce przekazać jak najtreściwsze informacje, nie zastanawia się, czy 'włóż' nie jest bardziej poprawne od "wsadź"...
Nawet najwięksi mówcy, używają czasem języka potocznego...
W tej kwestii popieram Autora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...