Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Światłowód


Rekomendowane odpowiedzi

 

Gdyby tak światłowody doprowadzały światło byłoby wcale nie najgorzej. A tam zwyczajowo dużo mroku płynie po kablach, co z drugiej strony ma swoje plusy i minusy niczym prąd, bo świat nigdy nie był, nie jest i nie będzie tylko i wyłącznie jasny i nienaprzemienny.

 

 

Warszawa – Stegny, 19.03.2024r.

Edytowane przez Leszczym (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym

 

Światłowód to Światło Wód lub światło z wód, można też: Światowid lub Świata Widz - według własnej woli, a zresztą: czym się mamy martwić? Tym, iż nasze bogactwa naturalne są zablokowane i nie możemy ich wydobywać? Nie, nie tym, a tym: aby się udało do końca zrealizować zamówienia wojskowe z Korei Południowej, USA i Wielkiej Brytanii i sprowadzić 100000 amerykańskich żołnierzy - to będzie podstawowe zabezpieczenie, niech sobie inni własne bogactwa naturalne doją i eksportują, pazerność nie popłaca, kiedy już nic nie będą mieli - nie dotkną Polski palcem - będziemy wtedy mieli blisko 600000 żołnierzy (z sojusznikami) i bogactwo naturalne, mamy jeszcze bardzo dużo wód podziemnych - mineralnych, słowem: blisko siedemdziesiąt procent naszych bogactw naturalnych nadaje się na eksport - jesteśmy krajem samowystarczalnym, dokładnie: mamy wszystko - góry, morze, lasy, jeziora, pustynię, wygasłe wulkany w Sudetach, prehistoryczne Góry Świętokrzyskie i doskonale położenie jako szlak handlowy, turystyczny i gospodarczy, prócz: położenia geopolitycznego - wszystkie argumenty są po naszej stronie.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym

 

A proszę bardzo... Jeśli nawet tak nie będzie, jednak: to jest przykład postawy patriotycznej - pozytywna energia i pokazywanie możliwości i dobrych stron, nie rozumiem ludzi, którzy wszystko negują... W ten sposób doprowadzają do depresji innych ludzi, demotywują z osobistych pobudek lub na czyjejś polecenie i robią destrukcję pod każdej względem - taką mentalność mają niewolnicy... Zresztą: głosowałem przeciwko wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, więc: mam czyste sumienie i nie muszę brać odpowiedzialności za wybory innych osób.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński Ja tylko nie wiem czy ty serio czy udajesz ;)))) Ale spoko ja też tutaj strugam bez przerwy :) Obaj siedzimy sobie na fotelu kłamcy i robimy zamieszanie :)

@Wędrowiec.1984 Pierwsze zdanie - jeszcze trochę zgody u mnie znajdziesz :) Na drugie no to kolega zdaje się w zakładki różne się nie zapuszcza :) tylko poezja.org onet.pl i wp.pl :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...