Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Orle Biały


Rekomendowane odpowiedzi

@poezja.tanczy To nie Harmonia a zwykła żaba.Pewnie znasz dowcip ? Piękna czy mądra ? Stąd ta rozterka glowy zaprząta  i „Orzeł po głowie się drapie”.Za oknem biało-:)Jest nadzieja na śledy….na śniegu-:)Śmiejmy się zatem tam gdzie możemy…

@iwonaroma Jak mi wyrwali ostatnie „ pawie pióro z d..y „ postanowiłem wyjechać.Odpowiedż M.Hłasko na pytanie dziennikarza dlaczego opuścił Polskę.Ciekawy jet Świat Zwierząt i coraz bardziej zagubiony…..to nie Orzeł drapać się powinień…Dzięki za refleksję.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś się wczepiłaś w temat ;)

Mój syn, ten, który jest mądrzejszy ode mnie uważa, że w Polsce nie ma lewej i prawej strony, to skrzętnie podsyłana nam iluzja, abyśmy w to wierzyli i żyli tymi manipulacjami, a nawet może już za niedługo dawali się za to pozabijać.

Odpowiedziałam mu, że nie, że jednak różnią się te dwie "strony", a to mianowicie tym, że jedna strona chce pozamykać tę drugą stronę i vice versa.

Oczywiście, diabeł tkwi w szczegółach, jak to mówią. 

Plusem tej miniatury na pewno jest to, że można dość swobodnie coś pod nią napisać i niekoniecznie zapalać się do czerwoności, a to już dużo na obecną chwilę.

Pozdr. :-)

Edytowane przez et cetera
VV (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

@et cetera ;) się wczepiłam paznokietkami ;)

Fakt, 100%-towej polaryzacji nie ma (to chyba tylko w czasie wojny, choć też pewnie nie do końca), z drugiej strony jakieś główne siły są, szkoda, że tak zajadłe, bo to nijak nie zbuduje jedności w różnorodności.

O to mi chodziło, by nie rozpalać do czerwoności:)

Dzięki Agatko, również pozdrówka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iwonaroma wszystko byłoby możliwe, gdyby dało się rozmawiać. Niestety sprawa wygląda

nawet gorzej, niż niegdyś mecze piłki nożnej w polskiej lidze, gdzie wszystko już wcześniej było

skrzętnie ustawione, łącznie z wynikami.

Sędzią w tym układzie jest oczywiście Unia, która stała się Czerwoną Alternatywą nie tak dawnej

Radzieckiej Bolszewii. A tej o bezstronność nie da się raczej podejrzewać, skoro siedzą

w jej ławach i łapówkarze i skazani prawomocnymi wyrokami parlamentarzyści/stki, niczym o

zgrozo tak samo,jak w naszym Sejmie. Jednak ludzkie pojęcie przechodzi, że to nadal głosujący

europosłowie, którzy jeszcze nie tak dawno wklepywali nam 'prawem kaduka' milionowe sankcje

i kary, jakie w głównej mierze powodowała nasza niedawna opozycja, a będąca dzisiaj rządem.

Wypadałoby zapytać - czyim jest właściwie rządem? Nadmienię, że kiedy nam te kary nakładano,

w tym samym czasie Niemcy (którzy pozbyli się elektrowni jądrowych) odkrywali kolejną już

kopalnię węgla brunatnego (bardziej obfitego w co2, niż kamienny) i jeszcze "kazali nam", łącznie

z Czechami zamykać jedyną naszą, tego typu kopalnię. Nie zapomnę poparcia w tym względzie,

jakiego udzielił wówczas znany z tytanicznej pracy (głównie przy spuście fekaliów do Wisły)

warszawski prezydent Trzaskowski.

Jak wobec tej "praworządnej organizacji", jaką jest UE ustawiony jest dzisiejszy rząd, wszyscy wiemy

(ale czy wszyscy, to może być tylko moja naiwna iluzja). Wydaje się wręcz nieprawdopodobne,

że niektórzy ludzie zupełnie 'nie widzą' tej zdradliwej i fałszywej polityki wobec ich własnej Ojczyzny,

niszczącej nie tylko polską państwowość i suwerenność, ale i najzwyklejszą godność każdego z nas.

Zwłaszcza po skutkach ich POprzednich rządów, wydaje sie to wręcz nieprawdopodobne.

Jak można być tak ślepym, albo udawać głuchego, kiedy dzisiejszy minister potrafi porównać

Polskę do "dzikiego zwierzęcia, które Niemcy – jako mentor – mają oswajać".

Godzić się z tym, jak zachęcał Niemców do twardego i zdecydowanego działania w sporze z

polskim byłym rządem bez oglądania się na odpowiedzialność za zbrodnie, jakich się na

Polakach dopuścili. (!!!)

    Nie da się rozmawiać i ustalać czegokolwiek, jeśli łamane jest w Polsce prawo, a urzędy i

najważniejsze państwowe instytucje przejmuje się siłowo. Z nikim takim na świecie negocjować

się nie da, jeśli nie istnieje dla nich prawo. 

 

 

 

 

Edytowane przez jan_komułzykant (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

@jan_komułzykant dzięki Janku za obszerny komentarz. Tak, władzy (KAŻDEJ władzy) trzeba patrzeć na ręce. To co mówią to zdecydowanie za mało, bo różne rzeczy mówią, liczą się czyny i ich efekty.

Cóż, Polak mądry po szkodzie ;) Choć z drugiej strony wierzę w Polaków, że nie dadzą się 'oszwabić' ;)

 

 

 

@duszka :) dziękuję, tak, współpraca jest meritum :) również pozdrowienia

 

 

@Rolek @Omagamoga @Leszczym

Dzięki:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...