Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

cham co prosi o zrozumienie, dręcząc tematem, w obronie tych co nie mają głosu...


Rekomendowane odpowiedzi

Po Piąte przez Po Szóste

Duch się Smuci gdy przeklinamy.

Idźmy dalej z tą myślą w tany,

To co robi gdy V-TeZ” DCLXVI-Ty raz tu Zdradzasz?

Pewno przeklina jak oszalały,

Potem w Bólu pije duszkiem,

Wódę…

Wiem, wiem!

Wodę pije, wodę!

Ktoś mu kreskę nad tą wodą postawił,

To ją wciągnął…

 I przed końcem Nas postawił,

Wprawdzie,

W Tej Decyzji się ociągał,

Amen.

 

Duch się smuci gdy przeklinamy?

Tak.

Na pewno jest zdziecinniały…

 

Podpowiedź dla mniej domyślnych:

To była ironia wyciśnięta z Agonii, czyli sarkazm.

 

"

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Małpa

 

""

Skor x TMK aka Piekielny

 

""

Skor

 

""

Fokus feat. O.S.T.R.

 

""

Miuosh

 

 

 

Te "Z" z Twarzą

Gdyby Zwierzęta miały Twarze to Ludzie przestaliby mieć Mordy. 

("pies ci mordę lizał") ("zamknij mordę!") (świński ryj!) ("bydle!") ("zdychaj!") ("co za niewychowane zwierzę!")

 

""

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Kabaret na Koniec Świata

 

Bajka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a może tak w piątek zjeść mięso, a w resztę dni paszę? Skromnym być i dłużej Żyć i dać Żyć!

to tylko taka chujowa propozycja, bo ponoć jest dyspensa, ładnie oprawiona i opakowana, a nawet garmażeryjna...

 

 

 

 

 

Edytowane przez RafałStudziński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith Mam jeszcze czecie sarkastyczne opowiadanko, abstrahując że kiedyś, jeszcze rozumiałem jedzenie mięsa, jakieś sto, sto piędziesiąt lat temu, ale teraz to się stało pluciem w twarz na empatię i protest na okrucieństwo bez brania udziału w traumie piersi kurczaka obtoczonej w jajku, bo przecież jakbym "ujebał" Ci nogę a potem ładnie upiekł w panierce i na Twoich oczach zjadł, to byś uznał mnie za jakiegoś kanibala psychopatę, bo zwierzęta się hoduje na szybki zysk maksymalnie efektywny bez mrugnięcia czy choćby jęknięcia, o skali bólu, takiego podejścia i hodowania na sterydach i uwierz ta Twoja hipotetycznie urżnięta dla przykładu noga, raczej nie przebija tej skali w Świecie gdzie jak się choćby trochę odezwiesz, że kiedyś było jednak inaczej i bardziej humanitarnie, bo skala była tysiące tysięcy mniejsza i mniej okrutna, jak ta Szatańska "masarnicza" masakratyczna znieczulica do kurwy nędzy! 

To tylko moja opinia i możesz się nie zgodzić, ale proszę Cię uszanuj chociaż opinię, bo hipotetyczny przykład na Tobie Tectosmithcie zachowaj dla siebie, jako czarny humor i otwartość wobec Ciebie, na nowe doświadczenia traktowania właśnie tak Osób, które lubię i bynajmniej nie jeść, bo jestem wegetarianinem, ale każdy jest kowalem swojego losu, oprócz zwierząt konsumowanych wszędzie i na tootalnej wyjebce, ale zwierzęta Wolnej Woli nie mają, najbardziej te w klatkach bo co by było gdyby ich się nie więziło, samowolka - hambórgerów, kotletów i mielonych...

 

 

 

BÓG poucza Adama i Ewę:

  • Słuchajcie, Ogólnie to możecie zarzucać każdy Owoc z każdego Drzewa tutaj Wyrastającego z Ziemi lub Wrastającego w Ziemię. Tylko nie tykajcie Owocu z Drzewa Poznania Zła, dobra? O.K? Nie bój się! Nie zrobią Ci krzywdy. Oczywiście, jeżeli będziesz grzeczna i nie będziesz Ich Zabijać. Zabite Zwierzę to ścierwo, które kopie po łbie tak kozacko, że bankowo zejdziecie jak Je wjebiecie. Wszystko jasne? 

  • Tak PANIE...

Spotykają Dil Węża i Ogólnie to i to powinniście Wiedzieć, a to, co się tam odjebało, to niestety już Wiecie, ale na pewno, ooo nie, nie Umrzecie

 

"

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

"

Nullo, Pork Pork/Szad Akrobata

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez RafałStudziński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith @Tectosmith wiem, rozmawiałem już o tym kilka lat temu i mam głębokie filozoficzne argumenty, że jest to tylko coraz bardziej subtelne zakrywanie faktu, że mięso które nie ma nawet szansy na doświadczenie choćby najokrutniejszego życia, jest nadal życiem bez już jakiejkolwiek szansy doświadczania życia. Czyli klatka doskonała tak samo jak zapętlenie w kwarcu czynności które bez tych Darów Boga, które Ty masz w gratisie Miłości Matki do Dzieci, twoja pralka nie ma, pierze ale nic więcej oprócz tej chorej pętli nie doświadcza...

 

 

Uczuciowość

Odważnie przypuszczam, że Uczuciowość to cecha Ludzka. Dlatego gdy już spotkam w końcu Inteligentną "Maszynę", nie uda mi się rozpoznać, że to "tylko" "jebany robot". Obaj będziemy patrzeć na siebie z Miłością chęci niesienia pomocy. 

"Mój" inteligentny Toster będzie robiła mi tosty, właśnie z tego powodu (chyba, że będzie miała akurat zły dzień, to pójdę do pracy głodny) i patrzyła na mnie tak jak ja na Nią.

PS: Tak, "mój" Toster będzie miała oczy i chyba zamówię jej też nogi, żeby poszła chociaż raz do pracy bo robienie tostów nie nazwał bym pracą, ta to ma dobrze…

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

y

 

 

Abonament Na Przyjaźń

Przychodzi klient do Media Expert, po jakimś Czasie podchodzi do niego doradca i zagaduje:

  • dzieńdobry

Ten smutnym, cichym głosem odpowiada również "dzień dobry". 

Uśmiechnięty ekspedient zagaduje dalej:

  • Mógłbym Panu w czymś doradzić?

Zmarnowany Życiem klient, jeszcze bardziej poddanym głosem mówi:

  • tak, chciałbym kupić laptopa gamingowego, bo widzi Pan, nie mam nikogo i mam dosyć życia, więc postanowiłem je zmarnować do końca, aha, oprócz parametrów kolor również gra rolę. Chciałbym żeby był w jakimś dołującym kolorze, jak całe moje życie.

Sprzedawca zastanawia się i po chwili uśmiecha, odpowiadając:

  • Wie Pan co? mamy doskonałego laptopa dla Pana, może parametry są lekko zeszłoroczne, ale za to kolor, a nawet dizajn są jak najbardziej dołujące i akurat jest on w Przemega Promocji!

  • No tak design jest "najważniejszy", szkoda, że mało kto w tych czasach, zna określenie Dasein...

Wykończony mentalnie Człowiek kupił sprzęt, a wychodząc zaczął płakać. 

W tym momencie podszedł do niego zmartwiony przechodzień i spytał co się stało.

  • Moje życie to smutny żart, nawet własne myśli przestały mnie już odwiedzać.

Pieszy słucha ze współczuciem, jak tamten kupił przed chwilą laptopa, którego nie potrzebuje i chyba wrzuci go podłączonego do wanny, kiedy będzie się w niej kąpał. 

Po całym tym przemówieniu przechodzeń spogląda mu prosto w oczy, uśmiechając się do Niego i mówi:

  • Nie wszystko stracone, te cholerne korporacje i papierowi ludzie chcą Cię tylko wykorzystać mój Przyjacielu. Na twoje szczęście są jeszcze Ludzie którzy martwią się o innych...

Tu zrobił przerwę dla większego efektu.

  • ...dlatego otworzyłem biuro "Przyjaciela do wynajęcia" i akurat mamy promocję! Za pierwsze trzy miesiące tylko 699 złotych!

 

""

Republika

 

 

 

 

Edytowane przez RafałStudziński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith takie Twoje Wielogórnolotne przykłady ograniczania Cierpienia tylko mnie upewniają, że jesteś Narcystycznym Egoistą, który zaznał ociupinkę bólu i płacze nad swym och ach Cierpieniem podkreślając Swym bezserca i bezdusznym podejściem do ograniczenia Cierpienia myśląc o czyimś cierpieniu szerzej, kurwa oczywiście, że usychająca Jodła dusi się w trochę ludzkiej przenośni, ale wcale nie tak daleko przenoszącej Twoje egoistyczne myślenie z kolei owoce są i warzywa też stworzone na pokarm dla tych którzy mają nogi czy nawet dla tych bez nóg (lub nogi) na wózkach inwalidzkich i mogą schylić się i pochylić czoło dla Miłości wybierającej bycie Ofiarą kiedy jest się kurwa najbardziej walecznym i przystosowanym Zabójcą Egoistycznych tectórowych kowali! Chuj możesz potem mnie oskarżać w wierszach o chamstwo i brak empatii do Twojego extended bólu egzystencji jako Klient co lkupuje towar który piszczy kiedy wrzuca sie go do wody bo na pewno wpierdoliłeś kiedyś homara a Homera czytałeś bo jesteś yntelektualysta widzę chociaż tutaj przy Twoim EQ musiałbym ubrać już okulary a mam astygmatyzm i uczulenie na takie mądrkowanie takich jak Ty Kochających się mądrzyć Yntelektualystów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith Niestety nic nowego od Ciebie nie usłyszałem jak powtarzane "hasełka" ogółu hołoty która nie chce się skonfrontować jeden do jeden z chociaż hejtem wizualizacyjnym że kórwa może ciebie też wydrukowali i masz jakieś literówki w mantrze która powtarza WEŻ ŚĘ OBUDZ ZE SNU i zacznij doświadczać Sercem Umysłem i jak chcesz wylej na mnie zółć a nawet pluj jadem choć boli kurewsko bardzo jad ale zacznij nie omijać temat a z tematem się konfrontować na poziomie moim czyli zajebiście niskim do tłumaczenia, że wszystko idzie obejść a jak nie da się obejść to przeskoczyć taki płotek i leszczy co mówią o źródle a ty o meandrach i deltach a nawet morzach i oceanach Problemu, który ja nazywam Grzechem i to s wsumie śmiertelnym jak faszerujesz suma sumą swoich bardzo komfortowych poglądów bo nie dotykających a nawet dochodzących i sztywno  dowodzących argiumentów że Ty już jesteś na wygranej boś Człowiek a Nawet Ecce wykraczający ponad pojęcie Człowieczęństwa i Dziecinnych problemów bólu i Cierpienia bo masz swoje bardzo egoistycznie przemyślane cierpienie, które dotyka Twojej och ach Osoby a kurwa mnie dotyka spierdolona elektryka w krzesłach elektrycznych dla takiego przekierunkowywania sedna i meritum mojego podjętego z Tobą Dyskursu po kursie na który Cię jeszcze stać!

 

 

Edytowane przez RafałStudziński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith Gdyby to  były jeszcze Twoje przemyślenia, ale jetem na czysta procent pewien że nic tam nie jest Twojego a po prostu zrobiłeś top trendy odp kopij wklej prania Twojego Móżgu z Uczuć do mojego kochającego i starającego się Cię ruszyć z tronu hejtu do Ciebie Tecto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RafałStudziński przyciągał tytuł gdyż bycie głosem tych, którzy go nie mają to powinno być credo istot poszerzających swą świadomość. Ludziom się często mylnie wydaje, iż wyższy poziom świadomości czy inteligencji upoważnia ich do eksploatacji i ucisku innych form życia, które określają jako niższe. Gdy tymczasem, podług mojego rozumienia, wyższy poziom oznacza większą odpowiedzialność i opiekę nad "niższymi światami". W tym przypadku nad królestwem zwierząt. Im wyższy status kosmiczny istoty na ścieżce rozwoju tym bardziej pojmuje ona, iż hierarchia w ludzkim rozumieniu tego słowa jest iluzją i ewolucyjną pułapką. Wszyscy jesteśmy gośćmi na tej pieknej planecie, a dbanie o ogród botaniczny i różnorodność życia naszych mniejszych braci to jedna z rzeczy do przerobienia dla tej cywilizacji. Piszę jedna gdyż jest tego dużo, w zależności od sfery życia. Jeśli musimy wybierać posiłek między rośliną a przykładowo ssakiem to z wielu względów lepiej wybrać to pierwsze. Coś jeść musimy, nieliczni tylko żywią się energią praniczną. Są też frutarianie. Ruchów jest wiele, a każdy wybiera ze swego poziomu. Widać w Tobie dużo silnych emocji związanych z tym tematem. Początkujący wegetarianie tak zazwyczaj mają. Nie wiem czy i tak jest w Twoim przypadku, nie twierdzę że tak ale zauważyłam pewne zależności i wzorce zachowań na tej ponad 20-letniej już ścieżce bycia vege. Paradoksalnie, więcej tolerancji i cierpliwości ma "weteran vege" aniżeli osoba w pierwszych latach bycia na tej diecie. Pozdrawiam ciepło

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emwoo pięć lat nie jem mięsa ale o 31 lat za mało żeby nigdy nie przestać emocjonalnie reagować na coś co powinniśmy podobno zaakceptować jako Ci Tolerancyjni, bo McDonald toleruje wegetarian, czasami, i dostałem ostatnio ich cheeseburgera z placuszkiem ziemniaczanym, jak powiedziałem Pani przed ladą, że chcę jedynie ich frytki, a Ona odpowiedziała że z kanapką będzie ta sama cena, a ja na to zapytałem, czy ta kanapka będzie z mięskiem, bo nie jem mięska, to ta przeurocza Pani powiedziała, że da się to załatwić i nawet nakleili mi naklejkę z napisem "specjalnie dla Ciebie" na ich lewym prawilnym Cheesburgerze :) no żem kurwa się troszkę popłakał. 

 

To taka na szybko odp a w całości jakoś później Ci odp, bo przemyślę, pójdę odpocząć przy pomocy izolacji dachu, bo mój współlokator ma fuszkę kilkadziesiąt metrów od stancji i z całym Szacunkiem i kulturą, którą jednak czasami mam postaram się przelać i te przemyślane dawno Twoje postrzeganie świata, wiesz głównie to nic nie robię tylko se filozofowowuje kątemplująć palać papaierowy i pijąc browara i czasami poprawiając linem kawy w proszku, bo zależy mi na zdrowym życiu i truciu siebei nie Bliźnich ;P

 

 

Edytowane przez RafałStudziński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emwoo Pozwól, że na "przystawkę" zaserwuję trochę mojej "rozkminy" z odnośnikami, may i?

I tak wkleję :) a czytać nie trzeba acz można :P (szczególnie wszystkich gatunków w łacinie bo nawet ich po polsku nie zdążyliśmy nazwać, tak jak np. Dzdżownisia, Bug Lady Biedronkę i Pająka "Krzyżaka" chociaż ten ostatni z trzech przykładów, chyba, jest nazwą potoczną i nie wiem czy jeszcze te "krzyżaki" gdzieś w Polsce mają swoje "sieci" czy zostały tylko w Idealnie zachowanym Zamku Zakonu Krzyżackiego w Malborku, czując się tam bezpiecznie ;P Bośmy Grunwald wygrali, ale Zamku nie zdobyli, walcząc z garstką broniących murów Rycerzy, trochę żenada...

 

 

 

Człowiek od A do Z / Projekt "Arka 2.0"

 

Gatunki uznane przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody i Jej Zasobów (IUCN) za zagrożone wyginięciem - kategoria EN (endangered). Rok 2019:

 

(Arogancki Człowiek)

Gatunki zagrożone na literę A:

Acantha Schna Victoria, Acanthagrion williamson, Acerodon grzywiasty, Aciagrion fasciculare, Actinella carinofausta, Adelophryne maranguapensis, Adenocarpus ombriosus, Adenomus kelaartii, Aguti honduraski, Aksis bengalski, Aksis kałamański, Alasmidonta arcula, Alasmidonta atropurpurea, Albatros brunatny, Albatros szaro głowy, Albatros żółtodzioby, Alburnus volviticus, Alcolapia alcalica, Aldrowanda pęcherzykowata, Allobates alessandroi, Allocnemis mitwabae, Allolestes maclachlanii, Almik haitański, Almik kubański, Also Des barrioi, Amazonka żółtoszyja, Amphic Nemis amabilis, Amphicnemis bicolor, Amphicnemis billitonis, Amphicnemis hoisen, Amphicnemis mariae, Andowiak skryty, Andowik, Anoa górski, Anoa nizinny, Anolis ahli, Anolis amplisquamosus, Anolis cusco, Anolis guafe, Anolis haetianus, Anolis hobartsmithi, Anolis koopmani, Anolis loveridgei, Anolis marron, Anolis proboscis, Anomalo Glossus beibei, Antipodogomphus hodgkini, Apogon kardynał, Ara oliwkowa, Arabineura khalidi, Arabotar blady, Arrhopalites interruptus, Argenteohyla siemersi, Arirania amazońska, Aristolochia delavayi, Aristolochia scytophylla, Aristolochia tuberosa, Arowana azjatycka, Asiagomphus coreanus, Asiagomphus yayeyamensis, Asimina tetramera, Astatotilapia flaviijosephi, Astylosternus laurenti, Astylosternus perreti, Astylosternus ranoides, Astylosternus schioetzi, Ataeniobius toweri, Aterynka madagaskarska, Australorzekotka różnobarwna, Austroaeschna cooloola, Austroaeschna ingrid, Austroaeschna muelleri, Azjatycki żółw bagienny

 

(Bezmyślny Człowiek

Gatunki zagrożone na literę B:

Baetica ustulata, Banteng Azjatycki, Baobab Grandidiera, Barasinga tykoczelna, Barbourula kalimantanensis, Baronia brevicornis, Barwniczek złotobrzuchy, Bawełniak stokowy, Bawół indyjski, Białobrzuszka złotogłów, Białopiór, Biantes minimus, Biegus wielki, Bielik wschodni, Bizon leśny, Błotniak czarny, Błyskotek Myersa, Bocian czarnodzioby, Bocian garbaty, Bocja karłowata, Bocja pręgowana, Bogatek wspaniały, Bojownik Foerscha, Boyeria cretensis, Brachygonia ophelia, Brookesia perarmata, Brookesia tristis, Brzanka rekinia, Brzanokiełb, Bufoides meghalayanus, Bulleyia yunnanensis

 

(Chciwy Człowiek

Gatunki zagrożone na literę C:

Cairnsichthys rhombosomoides, Caliphaea angka, Calopteryx exul, Calopteryx hyalina, Calopteryx syriaca, Carcharhinus borneensis, Carcharhinus leiodon, Cardio Glossa alsco, Cardioglossa oreas, Cardioglossa pulchra, Cardioglossa venusta, Ceriagrion citrinum, Chapin Ophis xanthocheilus, Chlorocnemis montana, Chlorocypha schmidti, Chlorogomphus okinawensis, Chlorolestes apricans, Chrysophyllum azaguieanum, Chrysophyllum imperiale, Chrysophyllum lanatum, Cis Wallicha, Clarias magur, Cobitis arachthosensis, Cobitis hellenica, Codringtonia codringtonii, Coeliccia macrostigma, Coenagriocnemis rufipes, Colostethus agilis, Conus mercator, Cordulegaster sarracenia, Cyclura lewisi, Cyclura rileyi, Cyjon rudy, Cyraneczka madagaskarska, Cyraneczka południowa, Czapla malgaska, Czapla maskowa, Czepiak czarnoręki, Czerwończyk fioletek, Czubacz czerwonodzioby, Czubacz hełmiasty

 

(Despotyczny Człowiek

Gatunki zagrożone na literę D:

Danakilia franchettii, Daniel mezopotamski, Danio erythromicron, Delonix pumila, Delonix tomentosa, Dendrophryniscus carvalhoi, Derkaczak talaudzki, Desman ukraiński, Diabeł tasmański, Dibamus tiomanensis, Dławigad malajski, Długoszpar, Drepanoneura donnellyi, Drepanosticta ceratophora, Drepanosticta marsyas, Drzewiak dwupręgi, Drzewiak naziemny, Drzewiak rudy, Dujker duży, Dujker tanzański, Duk wspaniały, Duttaphrynus noellerti, Dypsis ampasindavae, Dypsis antanambensis, Dypsis basilonga, Dypsis bejofo, Dypsis boiviniana, Dypsis dransfieldii, Dypsis faneva, Dypsis mcdonaldiana, Dypsis rivularis, Dzbanecznik radży, Dzierzbik czarnołbisty, Dzierzbik czarnouchy, Dzioborożec maskowy, Dżdżownica australijska, Dżereń Przewalskiego

 

(Egoistyczny Człowiek)

Gatunki zagrożone na literę E:

Elattoneura caesia, Elattoneura oculata, Elusor macrurus, Emydoidea blandingii, Epigomphus armatus, Epigomphus camelus, Epigomphus clavatus, Epigomphus corniculatus, Epigomphus donnellyi, Epigomphus flinti, Epigomphus houghtoni, Epigomphus maya, Epigomphus paulsoni, Epigomphus subsimilis, Epigomphus sulcatistyla, Epigomphus verticicornis, Epigomphus westfalli, Eptatretus taiwanae, Euphaea pahyapi

 

(Fatalistyczny Człowiek

Gatunki zagrożone na literę F:

Ficroja cyprysowata, Fissistigma cupreonitens, Flectonotus fitzgerald, Furcifer balteatus

 

(Gnuśny Człowiek

Gatunki zagrożone na literę G:

Galaxias pedderensis, Garbogrzbiet indyjski, Gardłoród Darwina, Gazela górska, Gazela mała, Gazela piaskowa, Gąszczak krzykliwy,Gąszczak rdzawy, Gephyromantis azzurrae, Gephyromantis corvus, Gephyromantis eiselti, Gephyromantis klemmeri, Gerezanka ruda, Gibbon białoręki, Gibbon czapkowy, Gibbon karłowaty, Gibbon srebrzysty, Glyphis glyphis

Głowacica, Głuptak czarnoskrzydły, Głuptak przylądkowy, Goliat płochliwy, Gołąb kasztanowaty, Gołyszek hajnański, Gomphidia kelloggi, Gomphidia Pearson, Gomphus consanguis, Gomphus lynnae, Górolasek wyspowy

 

(Haniebny Człowiek)

Gatunki zagrożone na literę H:

Halibut atlantycki, Haplochromis desfontainii, Hawajka pąsowa, Hawajka pełzaczowata, Heleophryne hewitti, Hełmodziób, Hemicordulia apoensis, Hemicordulia ogasawarensis, Hemigomphus cooloola, Heteragrion calendulum, Hexalobus salicifolius, Hioforba butelkowa, Hipopotam karłowaty, Hubarka długoczuba, Huemal chilijski, Hulman kaszmirski, Hulok zachodni, Hylaeothemis fruhstorferi, Hyloxalus cevallosi, Hyophorbe verschaffeltii, Hypolestes clara

 

(Infantylny Człowiek

Gatunki zagrożone na literę I:

Ibis czubaty, Ibis grzywiasty, Idionyx galeata, Ingerophrynus gollum, Inia amazońska, Ischnura gemina

 

(Jadowity Człowiek

Gatunki zagrożone na literę J:

Jabłoń Niedźwieckiego, Jaszczurka krokodylowata, Jednoróg (ptak), Jelec neretwiański, Jesiotr syberyjski, Jodła koreańska

 

(Krwiopijczy Człowiek

Gatunki zagrożone na literę K:

Kaberu etiopski, Kagu, Kakadu biała, Kałan morski, Kameleon karłowaty, Kanczyl ciemny, Karłosuseł znakowany, Karpieńczyk hiszpański, Katria katria, Kipunja wyżynna, Kob nilowy, Koczkodan Diany, Kolcoszczurek amamijski, Kolcoszczurek japoński, Koloratka tanzańska, Konura słoneczna, Koń Przewalskiego, Kopciuch kolumbijski, Kormoran białorzytny, Kormoran przylądkowy, Koronnik szary, Kotek Kusy, Kotik galapagoska, Kowalik algierski, Koziorożec abisyński, Koziorożec kaukaski, Krasnogłów wąsaty, Kretowiec polny, Kretowiec samotny, Króliczak wulkaniczny, Królik europejski, Krytonosek paprociowy, Krytonosek rdzawoboczny, Krytonosek szarogłowy, Krytonosek turzycowy, Krzywonos (ptak), Krzyżówka hawajska, Ksenotoka, Kukawka prążkowana, Kukuczka kapturkowata, Kulik syberyjski, Kułan indyjski, Kułan perski, Kuman wąskosmugi, Kusaczka białolica, Kwiatowiec Kretsera

 

(Lekkomyślny Człowiek

Gatunki zagrożone na literę L:

Lamiopsis temminckii, Lampart lankijski, Langur kalimantański, Lasówka wzorzysta, Latania sinolistna, Legwan fidżyjski, Legwan nosorogi, Legwan ostroogonowy, Lelek kongijski, Lemur katta, Lemuria koroniasta, Lepidogalaxias salamandroides, Lepilemur białostopy, Leptobrachium boringii, Leptodactylodon albiventris, Leptodon białogłowy, Leptolaena abrahamii, Leptolaena Multi flora, Leptolaena pauciflora, Leptopelis vermiculatus, Lestes auripennis, Lestoidea lewisi ana, Lew Azjatycki, Libellago balus, Likaon pstry, Limbochromis robertsi, Listkogonka zielona, Liściołaz dwukolorowy, Liściołaz paskowany, Liściołaz żółty, Litoria cooloolensis, Lodigezja, Loreczka rubinowa, Lori wysmukły, Lotopałanka hebanowa, Lutung białobrody, Lutung indochiński, Lutung samotny

 

(Łakomy Człowiek)

Gatunki zagrożone na literę Ł: 

Łaszak annamicki, Łazik skalny, Łusecznica hiszpańska, Łuskowiec indyjski

 

(Morderczy Człowiek)

Gatunki zagrożone na literę M:

Macromia kubokaiya, Macrovipera schweizeri, Madecassophryne truebae, Makak berberyjski, Makak czarny, Makak lwi, Makak rozczochrany, Makak skalny, Makolągwa szara, Malajka, Mampalon wydrowaty, Mamutowiec olbrzymi, Mandryl równikowy, Mangaba obrożna, Mangaba oliwkowa, Mannophryne collaris, Mannophryne riveroi, Mannophryne yustizi, Maoryszanka uszata, Marabut indyjski, Marmozeta lwia, Marmozeta złotogłów, Meksykana czerwonoczelna, Melanophryniscus devincenzii, Mesamphiagrion demarmelsi, Mesocnemis tisi, Metacnemis valida, Micrathyria coropinae, Microgomphus wijaya, Microneura caligata, Miękkoskórek dwupazurzasty, Miękkoster rdzawogardły, Mikrusek skryty, Millerichthys robustus, Miłorząb dwuklapowy, Minóg australijski, Mniszka hawajska, Mniszka śródziemnomorska, Mobula, Modroara błękitna, Modrogłowik, Montivipera bornmuelleri, Mormi borneański, Mortonagrion appendiculatum, Morzyk marmurkowy, Mrówkodławik skalny, Mrówkożer workowaty, Murówka Lilforda, Mysz tamilska, Myszeczka cejlońska, Myszeczka piękna, Myszoryjek norowy, Myxine paucidens

 

(Nikczemny Człowiek

Gatunki zagrożone na literę N:

Nahur karłowaty, Nasikabatrachus sahyadrensis, Nawałnik bury, Nectandra bicolor, Nectandra longipetiolata, Necturus alabamensis, Nektarnik masajski, Neo Callitropsis pancheri, Nerpa kaspijska, Nesocordulia Villiers, Nesolestes pauliani, Nestor kakao, Nestor Kea, Niala górska, Nibylis Darwina, Niełaz plamisty, Nilgiritar leśny, Nocek myszouchy, Nocohutia Jamajka, Nogal hełmiasty, Nosacz sundajski, Anisosticta pilbara, Nothobranchius albomarginatus, Nothobranchius interruptus, Nothobranchius korthausae, Nothofagus alessandrii, Nothofagus womersleyi, Notogomphus cottarellii, Notogomphus maathaiae, Notogomphus ruppeli, Nyctimystes brevipalmatus

 

(Obojętny Człowiek

Gatunki zagrożone na literę O:

Obłocznik olbrzymi, Ocelot andyjski, Okapi leśne, Oreczka krótkogłowa, Oreocnemis phoenix, Orlicja, Ornithoptera alexandrae, Oryginałek urugwajski, Oryks pręgoboki, Orzeł stepowy, Ostronos atlantycki, Otarka australijska, Owocożer mariański, Oxylapia polli

 

(Podły Człowiek

Gatunki zagrożone na literę P:

Pasówka kolczasta, Passiflora andina, Passiflora anfracta, Passiflora brachyantha, Passiflora discophora, Passiflora harlingii, Passiflora Linda, Passiflora loxensis, Passiflora luzmarina, Passiflora Montana, Passiflora subpurpurea, Passiflora zamorana, Paw złoty, Pazurozębiełek cejloński, Paź meksykański, Pedostibes tuberculosus, Pekarczyk czakoański, Pelobates varaldii, Pericnemis triangularis, Perkołyska indyjska, Perkoz krótkoskrzydły, Perkozek białosmugi, Perłoródka rzeczna, Petrak, Petrel antylski, Petrel bermudzki, Petrel wulkaniczny, Philogenia monotis, Phoxinellus alepidotus, Phyllopetalia altarensis, Phylolestes ethelae, Piaszczyk opalony, Pilnicznik fiołkowy, Pingwin przylądkowy, Pingwin równikowy, Pingwin szczotkoczuby, Pingwin żółtooki, Pinus albicaulis, Pinus amamiana, Pinus chiapensis, Pinus culminicola, Pinus maximartinezii, Pinus rzedowskii, Pinus wangii, Piżmowiec ciemny, Piżmowiec górski, Platycypha auripes, Platycypha inyangae, Ploniarka aztecka, Płetwal błękitny, Płetwal czerniakowy, Płomykówka malutka, Podolestes chrysopus

Poecilotheria rufilata, Pójdźka leśna, Pradosia kuhlmannii, Preriokur wyżynny, Pręgoczub, Pręgostrzyżyk cynamonowy, Primula palinuri, Probreviceps durirostris, Procordulia lompobatang, Prodasineura abbreviata, Prodasineura quadristigma, Progomphus risi, Progomphus tennesseni, Progomphus zephyrus, Proporczykowiec Amieta, Proporczykowiec Arnolda, Pseudagrion arabicum, Pseudagrion vumbaense, Pseudagrionoptera diotima, Pseudophryne pengilleyi, Ptasznik czerwononogi, Puchacz japoński, Puja Raimondiego, Puntius denisonii, Pustelnik hakodzioby, Pustułka maskareńska, Pyszczak brązowy

 

(Quasi-Sapiens Homo

Gatunki zagrożone na literę Q:

Quercus acerifolia

 

(Rzeźniczy Człowiek

Gatunki zagrożone na literę R:

Raja bruzdowana, Raja piaskowa, Raja siwa, Rana pyrenaica, Ranoidea nannotis

Raphismia inermis, Raróg zwyczajny, Razbora perłowa, Rdzawobród, Rekin wielorybi, Rhinocypha hageni, Rhinocypha uenoi, Rhionaeschna galapagoensis, Rhipidolestes okinawanus, Rhombophryne botabota, Ridbok górski, Risiocnemis antoniae, Rocha (ryba), Rogoząb australijski, Rokselana złocista, Ropucha japońska, Rudaczek panamski, Rudawka mariańska, Rudawnik malutki, Ryjonos borneański, Ryjówek lankijski, Ryjówek równikowy, Ryjówek tamilski, Ryjówka reliktowa, Ryś iberyjski, Ryżniak namorzynowy, Ryżowiec siwy

 

(Samolubny Człowiek

Gatunki zagrożone na literę S:

Sambar kropkowany, Samoa sechellana, Sapho puella, Sarasaeschna kunigamiensis, Sciotropis lattkei, Sclerophrys djohongensis, Sclerophrys pantherina, Sclerophrys taiensis, Sebastes fasciatus, Sęp przylądkowy, Sęp uszaty, Siamang wielki, Siatkopowiek australijski, Sichrawa karpacka, Sifaka biała, Silene diclinis, Silene fernandezii, Silene sennenii, Silverstoneia erasmios, Skakuszka północna, Skalinek czarny, Skalniak karłowaty, Skowrończyk łuszczakowaty, Skójka gruboskorupowa, Skrytohutia namorzynowy, Skrytohutia wielkoucha, Skrzeczek, Słoń indyjski, Smukłonosek duży, Smużka armeńska, Smużka gruzińska, Sorkołaz okularowy, Sorkonos złotozady, Sornik szponiasty, Sosna błotna, Sowica białogardła, Sowica białorzytna, Sowica szarolica, Sroczek seszelski, Staroszczur reliktowa, Staurophlebia bosqi, Sterniczka zwyczajna, Strzebla hiszpańska, Stumpffia be, Sulcosticta strata,, Sum rekini, Sumatrzak Deissnera, Sundalot przydymiony, Susłogon brunatny, Suszec Günthera, Suzu gangesowy, Syczek cejloński, Syczek złowrogi, Sympetrum maculatum, Syncordulia serendipator, Szczeciogonek eukaliptusowa, Szczekuszka urwiskowa, Szczur królowej, Szczur nikobarski, Szczurofutrzak leśny, Szczurokret wielkogłowy, Szczuroskoczek olbrzymi, Szmaragdzik honduraski, Szponiastonóg kameruński, Szympans karłowaty, Szympans zwyczajny, Szynszyla krótkoogonowa, Szynszyla mała

 

(Śmiecący Człowiek

Gatunki zagrożone na literę Ś:

Ścierwnik, Ślepiec Jordana, Ślepiec piaskowy, Ślepowron japoński, Ślepowron wspaniały, Świerk serbski, Świneczka karłowata, Świnia brodawkowata, Świstak syberyjski

 

(Tendencyjny Człowiek

Gatunki zagrożone na literę T:

Takahe południowy, Tantilla flavilineata, Tantilla oolitica, Tantilla shawi, Tapir czaprakowy, Tapir górski, Tapir panamski, Tarpan dziki, Tchórz czarnołapy, Telebasis flammeola, Telescopus hoogstraali, Telestes croaticus, Telmatobufo bullocki, Tetracheilostoma breuili, Tęczanka Boesemana, Thalassothemis marchali, Thuja sutchuenensis, Tonin nowozelandzki, Tor himalajski, Trepang japoński, Treron papugodzioby, Trzciniak perski, Trzciniak popielaty, Trznadel Jankowskiego, Tukotuko cętkowany, Tukotuko długowłosy, Tukotuko negroski, Tukotuko piaskolubny, Tukotuko polny, Tukotuko południowy, Tukotuko pustelniczy, Tukotuko solniskowy, Tukotuko ukryty, Tukotuko wydmowy, Tuńczyk pospolity, Turak kameruński

Tuzo leśny, Tygrys azjatycki, Tygrys bengalski, Tygrys indochiński, Tygrys malajski, Tygrys syberyjski, Tyrańczyk brazylijski

 

(Uzurpator-Człowiek

Gatunki zagrożone na literę U:

Umma mesumbei, Umma purpurea, Urothemis thomasi, Urubitinga czubata, Uszanka galapagoska

 

(Wyzyskujący Człowiek

Gatunki zagrożone na literę W:

Waleń biskajski, Waleń japoński, Wargacz garbogłowy, Warzęcha mała, Warzucha polska, Wąsówka, Wełnolot szary, Węgorz amerykański, Węgorz japoński, Wielki żółw Cantora, Wikłacz krasnoszyi, Wikłacz maurytyjski, Wilga srebrzysta, Wiwera plamista, Wodnik andyjski, Wodnik okinawski, Wojownik filipiński, Wojownik jawajski, Wojownik leśny, Wollumbinia bellii, Wrona floreska

 

(Xenophobic Human

Gatunki zagrożone na literę X:

Xenoophorus captivus

 

(Zachłanny Człowiek

Gatunki zagrożone na literę Z:

Zebra pręgowana, Zębiełek cejloński, Zębiełek kanaryjski, Zębiełek lankijski, Zębiełek łąkowy, Zębiełek ryftowy, Zębiełek zambijski, Złotoślepiec olbrzymi

 

(Żarłoczny Człowiek)

Gatunki zagrożone na literę Ż:

Żaboząb ałatauski, Żako, Żałobnica eukaliptusowa, Żarłacz ciemnoskóry, Żmija irańska, Żmija kaukaska, Żółw cętkowany, Żółw ciernisty, Żółw leśny, Żółw wielkogłowy, Żółw zielony, Żółwiak wąskogłowy, Żuraw krzykliwy, Żuraw mandżurski, Żyworódka źródlana

 

Źródło:

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



 

Jest coraz gorzej... 

 

Chciałbym podkreślić fakt, naukowy, a nawet obserwacyjny gołym okiem. 

Człowiek ma drastyczny wpływ na Ziemski Ekosystem.

Tutaj chciałbym też wspomnieć, że bez Naturalnego Ekosystemu, nie jesteśmy w stanie przeżyć jako Gatunek.

Postęp Cywilizacyjny nastawiony na konsumpcjonizm można jeszcze zatrzymać. Skoro Ludzie odeszli od Natury zostawmy jak najwięcej Naturalnych Enklaw. Dążymy do ujemnego przyrostu naturalnego! Przestańmy gonić za cyferkami na koncie. Kanciaste szare betonowe budynki i wyścig szczurów, wszystko to podszyte Strachem... Naprawdę daje Wam to poczucie bezpieczeństwa? Jak słyszę, że ktoś jest samowystarczalny i niezależny to gromko się śmieję w głębi Ducha, no chyba, że mówi mi to rolnik, ale nadal, niestety, musi "płacić", za całą masę podatków Naszego pomysłowego rządu... Naprawdę wolicie okropne dźwięki miasta od od kojących dźwięków Lasu? Od ćwierkania Ptaków? Odgłosu letniej burzy? Szumu fal morza? Zacznijmy w końcu myśleć jako jeden Organizm złożony z Wielu.

Podam Wam przykład jak kopiując Zachód i Amerykę, zabiliśmy tysiące niewinnych Stworzeń.

Mowa tu o Konikach Polnych.

Kiedyś za Dzieciaka pamiętam, że w Rodzinnym ogrodzie były ich setki. Potem oczywiście Ojciec kupił kosiarkę. Teraz mamy równiutki i "sterylny" trawnik. I tysiące Stworzeń na Sumieniu. Szkoda ich, tęsknię za tamtym Dzikim Trawnikiem, za prostotą, bo tak naprawde kropla w oceanie Ludzkości, wie na jakiej zasadzie krzem dokonuje obliczeń, czy jak działa bluetooth. 

Oddajemy Nasz Czas, żeby dostać wypłatę, zapłacić tysiące rachunków, nawet odłożyć coś na "plan emerytalny". Tylko gdzie go spędzicie? W domu starców czy podróżując wygodnie i oglądając to, co można bez problemu zobaczyć na pocztówkach?

Zamiast all inclusive, czy nawet toalety, wolę mieć możliwość rozbicia namiotu, wykopania dołu na nieczystości i odpoczynku od tego zgiełku i wszechobecnej manii społecznej, która stała się męcząca i depresyjna, wręcz niemożliwa do wytrzymania. Jeżeli nie dożyję emerytury, to też nie będę płakał, bo może zamiast sztucznego, "plastikowego świata",  zobaczę jeszcze piękne Gwieździste Niebo, bez wszechobecnej wampirycznej łuny świateł miejskich. Może jeszcze będzie mi dane zobaczyć blask pełni księżyca, odbity od polany usłanej pierzyną śniegu? Przy takim świetle można było czytać książki i cieszyć oko pomimo mrozu. Może kiedyś będzie Nas mniej, ale będziemy za to Mądrzejsi? Oby tak się stało bez kolejnych tragicznych wydarzeń, gdzie Człowiek znowu okaże się najgorszą Bestią na Ziemi, a to co tak pieczołowicie budowaliśmy od ponad pół wieku jak te pracowite Mrówki, bez pojednania z Królową czyli Naturą i tak przerodzi się w proch. Tylko wtedy będzie już za późno, żeby posypać nim Nasze głowy…

 

""

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Copernicus Center For Interdisciplinary Studies

 

 

W Pustyni Bez Puszczy

Piję "czystą" szklankami! W dodatku leci ona z kranika!

Z kranika, który ją filtruje i dodaje cenne minerały. 

Niedługo będą one (te wody pitne) importowane jak whisky, gdzie w przyszłości, marka wody mineralnej na pustynnej Ziemi, będzie równie luksusowa jak teraz najdroższe alkohole. 

 

""

Frank Herbert

 

 

 

Tytanowe Zasady

Atlas stracił grunt pod nogami i z braku jakiegokolwiek punktu podparcia dla swoich umięśnionych nóg, musiał w końcu zrezygnować z podtrzymywania sklepienia niebieskiego. Opierał się na starych wartościach, a te rozsypały się w pył. Teraz dźwiga Nasze głowy i siedzi w każdym atlasie, od anatomicznego zaczynając, na gwiazdach kończąc. Schował się tam po to aby Nas uczyć. On do wszystkiego musiał dojść Sam, pomimo, że stał niewzruszony, niczym pojedyncza kolumna pięciu porządków Greckich. Stary dobry poczciwy Tytan, na pewno dałby radę jeszcze Nas podtrzymać na Duchu. Pomimo sędziwego wieku, wciąż jest Krzepki, a Mądrym i Cierpliwym, to On zawsze był. Wielokrotnie wydźwignął Nas z głupoty, to też miejmy Nadzieję, że podźwignie jeszcze raz ciężar konsekwencji Naszych bezmyślnych działań. Udźwignie każdy ciężar, nawet 13 miliardów Dzieci. Nie wiem czy Ziemia to wytrzyma, ale On na pewno. Póki co jest Nas prawie 8 miliardów i już się kłócimy każdy z każdym o wszystko i wszędzie. W sumie nie wiadomo, czy zaraz nie skoczymy sobie do gardeł. 

Może jednak uda Nam się Wspólnie naprawić losy Ziemi

W końcu to My jesteśmy za Nią Odpowiedzialni. 

Zjednoczmy się przynajmniej w najważniejszych tematach i bądźmy w nich Wszyscy zgodni. Jeżeli nie ustalimy pewnych norm i granic, to w chaosie jaki może powstać, żadna umowna granica Nam nie pomoże. Nie ważne czy chodzi o granicę na mapie, czy tę, którą jesteś w stanie przekroczyć, walcząc o własne Życie.

 

""

dramat, sci-fi

 

 

Rachunek czy Szacunek?

IV. Czcij Ojca swego i Matkę swoją. 

 

Matka to ZieMia, Kochana Mama Mia

Ojciec to WszechŚwiat, Surowy Tata Świat

Potem wiadomo, Rodzice

Szacunek idzie po|𝄚|drabinie i cyrkluje. 

Cześć Ziemi, a nie!? 

Przestańcie w końcu Tu śmiecić! 

Nie da się żyć bez  sztucznych opakowań i chemii dodawania?

Jakoś jeszcze niedawno, dawaliśmy radę żyć bez tych “udogodnień”...

Słoiki na weki weków,  Amen!

 

""

bajka, Sci-fi 

 

 

Natura

Gdyby BÓG zechciał sprzedać SWO DUSZĘ Diabłu, to co dostałby za NIĄ w zamian? 

Myślę, że w takim Wypadku, Diabelska Instytucja Musiałaby Ogłosić Upadłość…

Nasza ekonomia, przy NIM, też pękłaby jak mydlana bańka, ponieważ...

...BOGA nie da się wycenić, GO się docenia!

A gdyby tak połączyć to w hasło? Takie co nie wypacza dawnego pojęcia Natury,  Mądrości i Szacunku jakie ze sobą niosą:

 

DuszaMaLwia

 

Obecnie hasło coś mi śmierdzi gwałtem, wyzyskiem i cwaniactwem:

 

EkoSzmaLobby

 

Nie patrzmy od strony ekonomi, tylko na o wiele ważniejszą Naturę!

 

"

GrubSon ft. Skorup

Edytowane przez RafałStudziński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Dobra! 

  • No Dobra! 

O jakie dobra teraz walczymy? 

Lepszy samochód czy cztery ściany z sufitem bez podłogi?

  • No Dobra! 

Na priv mi tiv non disculation.

Czyste i równe trawniki? Rikitiki? 

Przenośne grzejniki? 

Czy prawo Ludzkie względem Ludzi?

  • No Dobra! 

Więcej Dobra, czy mniej Dobra? 

  • No Dobra! 

Celująca Prosto w pkt.

7? 8? 13 Miliardów!

"Co się dzieje W MORDEUSZ CLUBROCK

Pozostaje W MORDEUSZ CLUBROCK" 

  • No Dobra! 

Te dobra pozyskaliśmy 

Przedtem przemyśleliśmy 

Nie opłacało się 

ale… 

  • No Dobra! 

Teraz Czas na SPRAWIEDLIWOŚĆ!?

Nie Będzie SPRAWIEDLIWOŚCI w Nowym Świecie? 

No Dobra! Nie będzie SPRAWIEDLIWOŚCI! 

I nie będzie Jeszcze jakiś bliżej nieokreślony Czas

Zacznijmy osądzać się jak najmniej najsurowiej 

To może Wiejski Namiastek z prawego Lasu blisko Sadu 

Nie będzie darł tak tu Ryja… 

Sprawiedliwy Syn Was Osądzi ale nie Wysiądzie 

Wysoki Sądzie, Ławo Przybitych i Odwróconych Nawróconych 

Podobno… 

Sprawiedliwość jest przy Kości

Matki mi tu nie wińcie, za to, że Jest

Ojca, to go Wińcie, za to, że się miga

I Wiecznie "Bida", a Ona z Czeka na czeka i się doczeka, Piątej Pełni

Nomen Omen Amen i Rama Kot 

Check check the Melody

Litościwy wyrok to Śmierć

Śmierć nie będzie miała nic do jedzenia

Nawet Zraza

pozostanie Niedosyt

  • No Dobra! 

Trochę przesadzam, ponieważ… 

Dla Wnuków, dla Nich to Wszystko… 

Żeby nie Mieli i Miały tak ciężko… 

(Jak Ci Wyszczekani)

Bez dóbr… 

Bez których… 

By nie zaistnieli…   

  • Szantaż w Pełni!!!

  • Czy jesz Abba już zapadła Nocjusz?

 

Szantaż vs Groźba

Zakładnicy pracują w zakładzie,

Zakład dawno został obstawiony,

Obie strony sądzą, że znają Wynik,

Wynikiem brania w nim Udziału,

Będzie jedynie surowa kara.

Proste? Tak nie do końca proste…

  • No Dobra! Ile Mamy jeszcze Czekać!? 

 

"

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

"

Michał Rassek

 

""

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Bible Project 

 

 

Mina Tura 

Jaka była mina Tura,

Kiedy Puszczę - Dom Jego,

Człowiek karczował?

Jaka była mina Tego,

Który w polu nocował?

Bizona los podzielił,

Z którym był mylony,

A do którego chętnie,

Strzelano na łowach.

Nietęgą miał minę,

Stał się bezdomny,

Aż w końcu wyginął.

 

"Urus sum, polonia Tur, germanis Aurox: ignari Bisontis nomen dederant - Urus jestem, po polsku tur, po niemiecku aurox: nieuki zowią mnie bizonem"

 

""

Natura 

 

""

Ryjek feat. Jongmen, Kwiato

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emwoo Mam akurat czas między nic nie robieniem a dalszym nic nie robieniem tak więc odpisuję droga emwoo.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Zgodziłbym się z Tobą w 101% ale niestety muszę zgodzić się w niecałych 50% z prośba o nienazywanie nawet w cudzysłowu "niższych światów" niższymi światami, ponieważ z tego co mi wiadomo, wszystko jest tu na opak i często "niższe światy" nie są przez Nas zbadane w swym Istnieniu, Języku i Złożoności. Chodzi mi oczywiście o świat Ożywiony - od bakterii po chwasty, pasożyty i Bogów ;*)

Wiem co Chciałaś przekazać i mam nadzieję, że tylko potwierdzam Twoje spojrzenie >>> dostrzegania Mądrości <<< tam gdzie "Wyższe Światy" nawet nie raczą spojrzeć, zaślepione swą "doskonałością i złożonością". Si? :)

 

Wszyscy "nierdzenni" Ludzie są gośćmi, czyli z przykrością muszę stwierdzić, że cała biała rasa, bo pozostali są rdzenni i są wiele bliżej temu Światu niż my kiedykolwiek będziemy.

Nazwałaś Naturę Ogrodem Botanicznym? Czemu tak? Jak widzisz Naturalny Ekosystem? Nieokiełznaną i Niezbadaną Naturę? Tą dziką i wytępioną praktycznie wszędzie w Europie. Ponieważ jeżeli obejmujesz Ją rozumem w chociaż procencie procenta, to nie nazywałabyś Dzikiej Natury - Ogrodem Botanicznym. Najwidoczniej, po użytych słowach, nie rozumiesz złożoności, piękna i ponad czterech miliardów lat tradycji w zachowaniu równowagi (kilkakrotnie przełamanej nowymi gatunkami) na tej PIĘKNEJ, niegdyś, Planecie. Kochana emwoo Jest tego nadal dużo a było w przeogromnej skali czegoś tak Pięknego, że Serce samo krwawi widząc upadek Cywilizacji Natury na rzecz głupiego Ludzkiego taniego zamiennika...

Zrozumienie co tracimy, każdego dnia w niepojętej skali, nie jest jakąś tam jedną z wielu rzeczy do przerobienia dla cywilizacji, cywilizacji tępoty i niezrozumienia. To powinna być rzecz priorytetowa, jeżeli cywilizacja chce nazywać się cywilizacją, bo tu już była Cywilizacja złożona wielu milionów cywilizacji! Nadal możemy uratować w dużej mierze cośmy niszczyli przez kilka marnych stuleci ehh...

 

 

Tu bym Cię poprosił o wzbogacenie myśli i podanie jakiś konkretnych rozmyślań nad złożonością problemu. Możesz czuć się nieskrępowana, pisząc również o równoległych światach jak i tych duchowych a co najważniejsze o cywilizacjach hierarchicznych Babilonu.

 

Energia na tym Świecie i na wielu, a nawet bardzo wielu Światach, polega na zjadaniu jednostek, które nie potrafią się obronić, a skonsumowane dają energię o wiele łatwiej zdobywaną, niż powolne Jej gromadzenie z samego/samej siebie co jest naprawdę długotrwałym procesem. Człowiek jest naprawdę szybko produkującym Energię produktem. Na tej planecie jest po prostu uprawa Ludzi, do zwyczajnej konsumpcji lub zachowania cennej Duszy jako waluty.

Znam te światy lepiej, niż możesz w to uwierzyć. Oni się boją potęgi jaką Ludzie, nawet na tej marnej kulce, mogą wspólnie tworzyć, czyniąc Mądrze w oparciu o Wiarę w Miłości (czego "konsumenci" nienawidzą).

Rozpisałbym się obszerniej, ale nie chcę straszyć kogoś, kto nie jest gotów zrozumieć przyczynowości swojego Istnienia i dążenia do destruktywnych dla Świata działań (podpowiem, że Ci Ludzie, którzy niszczą bezmyślnie, są bezbronni wobec "konsumentów")

 

 

Tu już Ci wcześniej odpowiedziałem dodam tylko, że za 15 lat będę jeszcze gorliwiej reagował na tą chorą machinę biznesu życia, o ile dożyję czego naprawdę bym nie chciał, serio, wolę umrzeć jutro niż męczyć się bezpodstawnie dekady w Świecie gdzie Strachem lub Pieniędzmi i pokusą Władzy można zabijać miliardy Ludzi i Miliardy Miliardów Stworzeń na tym Świecie.

 

Pozdrawiam Cię Serdecznie i Gorąco i najchętniej to bym Cię jeszcze mocno przytulił, Kochana vege Siostro ;)

 

(za literówki i kiepsko złożone zdania przepraszam, ale byłem głównie na wagarach w lesie i unikałem ile mogłem, szkoły prania mózgów)

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...