Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

trzecia strefa


Rekomendowane odpowiedzi

rtęć wprost chłonie złoto 

nigdy nie odpuszcza 

nie potrafi 

przechwycone atomy 

konają w ciszy amalgamatu

 

o świat od początku kłócą się

Arabowie Żydzi Palestyńczycy 

w ich jaskiniach najstarsze znaki 

 

wielka Moskwa mała Rosja B

i górska międzyrosja 

kup niemieckie obywatelstwo 

Putin czas 

 

patrzy na mapę tworząc plan zniszczenia 

odwieczna obsesja granicy 

a człowiek wszędzie od zawsze

po połowie materią i falą

 

pierwsi wchodzą komandosi 

dalej zwożeni ciężarówkami chłopcy 

 

zostawiają zawartość żołądka

za drzewem 

bo dla każdego w pierwszą strefę

średnio trzy wejścia

nikt nie wróci na pakę

 

za smrodem rozkładających się ciał 

w ziemi pradziadów smocze zęby 

 

wojny nie opowiesz 

sama obniży ci dolne

 

powieki 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Somalija (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somalija co Ty, ostatnio przyjaźnię się z Natalie z Malty, mamy wspólne tematy i odwiedzam Kalwina, który jest z UK. Już nie wspomnę ilu jest Ukraińców i Białorusinów w Polsce:) mają rozwinięte biznesy, Polska się bardzo wzbogaci przez to. Dużo ludzi ucieka z Europy do Polski, chociaż jest bardzo droga. Mieszkania jak poszły w górę, mieszkanie 30 m kosztuje 1 mln zł :) planuje wziąć kredy na 13 lat,  rata 5 tyś. Na dwa mieszkania wezmę, jedno wynajmę, żeby się raty finansowały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta Też zauważyłam kolorowe ulice, jestem wysoka i jasna więc patrzą na mnie ci mężczyźni jak na dziwoląga...

Ja wykopałam fundamenty i zaczęłam budowę domu, za rok na święta mam zamiar się wprowadzić z dziećmi i mieć coś swojego.

Edytowane przez Somalija (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith Dziękuję za złapanie literówki...

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Wymieniłam narody wschodu, te które miały wpływ na rozwój religii, oczywiście chodzi o najstarsze czasy...

 

To nie jest informacja z TVP, Rosjanie kupują obywatelstwo u Niemców... to zabezpieczenie przed klęską Putina, pozwala też obejść sankcje. 

 

Tak wywiad amerykański przechycił informacje o dystrybucji uchodźców do Polski przez konserwatywny rząd...

 

 

Wszystkiego dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith Na nas religie dalekiego wschodu i afrykańskie nie miały wpływu, europejskie mają wspólny korzeń z żydowską... 

 

Wyszczególniłam Niemców, bo oni nie mają problemu z przyjęciem Rosjan jako obywateli... 

 

Złoto i rtęć... dla każdego może oznaczać co innego, może dobro i zło... 

 

DZIĘKUJĘ

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somalija

   Zajrzałem i przeczytałem... Hipokryzja niektórych polityków, szczególnie zachodnich, staje się coraz bardziej widoczna. Jak również to, że "(...) demokracja (...) już nie istnieje". Dokładnie tę sytuację przedstawił George Lucas w "Gwiezdnych Wojnach", Epizody I, II i III. Ale że mamy czas przejściowy do Złotego Wieku, są więc i plusy obecnego stanu rzeczy. Rozsypują się fasady fałszu, aby ludzie mogli zobaczyć ukryte prawdy. 

   Serdeczne pozdrowienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somalija

   Pozwól mi uzupełnić Twoje stwierdzenie o zdanie, że to zależy, którzy ludzie. I które prawdy. Wiele jest osób krytycznych wobec obecnego porządku, wobec działań rządów łamane na zaniechań aktywności: całe środowiska ludzi o alternatywnych poglądach. Zajrzyj na przykład do Twittera...  

   Serdeczne pozdrowienia ^(*_*)^ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somalija

   Są, przecież chociażby wokół Arona i jego platformy jest grono ludzi. Na Twitterze spotkać można osoby z Bliskiego Wschodu, bezpośrednio dotknięte amerykańskimi działaniami. 

   Oczywiście, że "(...) Ważny jest czynnik czasu (...)" . A czy to będzie - lub nie - "(...) nasz czas (...) ", zależy od tego, co zdecydują nasze dusze: wracać tu lub nie.

   Dziękuję Ci wielce. Miłego wieczoru  ^(*_*)^ .

Edytowane przez Corleone 11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...