Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Pamięć Jej


Rekomendowane odpowiedzi

Miała w ręce książkę
I czytała ją lekko poruszając ustami
Była skupiona i jakby szczęśliwa
Nie odrywając oczu od książki
Sięgnęła ręką po kubek z kawą
Aromat unoszący sie na kubikiem
Został zmęcony i wzniósł się
Zmieszał się z zapachem
Żonkili z wazonu który
Stał na nocnym stoliku
Odłożyła książkę i przybliżyła
Kubek do ust Napiła się
Spojrzała nażonkile
Odłożyła kubek i zamknęła oczy
Odwróciła głowę w moją stronę
Jednak mnie już nie było
Nigdy mnie nie było
Al Ona mnie widziała
Gdy otworzyła oczy zniknąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała w ręce książkę.I czytała ją lekko poruszając ustami .Była skupiona i jakby szczęśliwa.Nie odrywając oczu od książki sięgnęła ręką po kubek z kawą. Aromat unoszący sie na kubikiem
Został zmą (!)cony i wzniósł się. Zmieszał się z zapachem żonkili z wazonu, który stał na nocnym stoliku. Odłożyła książkę i przybliżyła Kubek do ust. Napiła się. Spojrzała na żonkile. Odłożyła kubek i zamknęła oczy. Odwróciła głowę w moją stronę, Jednak mnie już nie było. Nigdy mnie nie było. Al Ona mnie widziała. Gdy otworzyła oczy zniknąłem.


Cos Ci to mówi? Myślę że to robi za komentarz sam w sobie.

Pozdrawiam, Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę zająć się pisaniem prozą, jak to sugeruje poprzedniczka. Dodatkowo dopatrzyłem się tam kilku błędów:

Aromat unoszący sie na kubikiem - nad 'kubkiem'

Został zmęcony - ja bym napisał 'zmącony', ale pewny nie jestem

oprócz tego w kilku miejscach barakuje odstępu [spacji], kropki, litery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)
zapraszam na http://zonkil.xt.pl
Żeczywiście błędów dużo, ale mam teraz trochę zawału pracy i nie zawsze mam czas poprawić, to co przepisałem i zamieściłem :(
Ale ten 'wiersz' jest wstępem. Jak zajrzycie na stronę to zobaczycie.
Mimo wszystko dziękuję za rady. Niestety nie skoerzystam. Ale zacznę bardziej patrzyć, czy moja poezja nie jest podobna do prozy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • przepraszam ale muszę dopisać    to eko sięgnęło zenitu bo cmentarz jest eko w Krakowie się trumna rozkłada po cichu zaś lampki solarne nie powiem   ...
    • @andrew Akurat nie ważne abyś z tych słów wyniósł wartość dla siebie to jest najważniejsze jeśli przecinek Ci to utrudnia, może go nie być pozdrawiam
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Wiem, nie musiałem, ale nic mnie już nie zaskoczy (oglądałeś kiedykolwiek na YouTube ‘Matura to bzdura?’) No właśnie ;) Dziękuję za przypomnienie Autora naprawdę wielu świetnych tekstów. Zaraz to naprawię. A przy okazji (a propos matur) niektórzy mylą Pana Leszka A. Moczulskiego z innym Leszkiem Moczulskim, tym od „warstw”. ;) Dawno Cię nie było, dzięki, że zajrzałeś, pozdrawiam.     Jak to, przecież zmieniłem, znaczy musiałem zmienić, na bardziej czytelną, chociaż przyznaję, tamta mi bardziej pasowała :) I chyba nie zrozumiałem „za co” bym nie dał serca+. Za ten tekst, czy czcionkę? :) Z ‘tutami’ miałem zagwozdkę, czy w ogóle umieścić. Teraz wiem, że powinny być bliżej końca, żeby ‘uśmiechać’ w finale. Tutoki - super ;) Dziękuję za ‘wnerw’, uwagi i że zajrzałaś – ‘Cały jestem w skowronkach’ :D (To też tekst Leszka Aleksandra Moczulskiego) Serdecznie pozdrawiam.
    • to świat choć się powtarzają  cztery pory roku bo zawsze jest inaczej gdy popatrzysz z boku   inny zapach wiosny gdy młodość masz w sobie a świat swoje piękno obraca ku tobie   jakby ci pomagał zapał potęguje by go  w końcu zdobyć byś mogła go ująć   świat ludzi dorosłych bardziej stonowany teraz już otworzysz  swojej drogi bramy   i nie raz tę drogę musisz wyprostować wysiłek zmartwienia sama pęka głowa   a w świecie dojrzałych nauczą pokory wszystko staje w poprzek i człek nie jest skory   jeszcze przed odejściem mądrością poruszą abyś mógł żałować popełnionych głupot :)    
    • @FaLcorN Odbiorca ważny, nawet bardzo, każdy. Jednak ważniejszy ten co akceptuje mają formę.  Może oglądałeś sztukę Warhola...  Pozdrawiam 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...