Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

w codzienności: fortepian


Rekomendowane odpowiedzi

@FaLCorneL Twoje zakończenie sporu-:)Miło się bynajmiej dla mnie nie zakończyło…lubie Miłosza bo wypada ukłonić się ale tylko kilka jego utworów   Zatrzymało mnie na dłużej..Zestaw wiersz C.K.Norwida „Moja Ojczyzna” i Cz.Miłosza „W mojej Ojczyznie do której nie wróce..(date powstania utworu zapewne znasz)…Nooo cóż każdy ma jedno życie fakt.Ale uczucia różne prawda?Klucz Dawidowy usta mi otworzył Rzym nazwał Człekiem…..Czynsz płacę Światu.

@Bożena De-Tre chodzi mi o to że znaczenia długość utworu w zasadzie nie ma a przesłanie ..siła wyrazu…i zapewne o tym wiesz bo przyznam podczytuje Wasze wiersze…dłuźsze i krótsze wzrokiem omiatam-:)Dobrej niedzieli piszącym…

@Bożena De-Tre Dojrzałość w wyborze wartości powinna cechować POETĘ.Norwid to miał.Miłosz?Niech każdy sam się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FaLCorneL Każdy człowiek jest jakiś.To powinno być jego siłą a nie słabością.!Pozdrawiam…znasz wiersz Bursy(?)…”Poeta cierpi za miliony..potem wychodzi..cos tam(chyba zapina rozporek w tekście jest?albo pomieszałam..)wraca i znów cierpi.Człowiekiem się jest.Poetą bywa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bożena De-Tre "zestawiać by opiniować - nie jest to naszą siłą"

oceniamy po kilku sekundach - po okładce, za szybko... wydajemy wyroki...

własne... i szufladkujemy... tak zostaliśmy stworzeni

by przetrwać - szybko wyłapać zagrożenie

 

człowiek musi być jakiś, inaczej niknie w tle, horyzontu dni

Bursę lubię - ciekawy

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...