Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Konsumpcjonizm


Rekomendowane odpowiedzi

jestem kobietą konsumowaną
codziennie na tacy podają
moje ciało

 

jestem mężczyzną konsumowanym
branym po stokroć 
nawet nie chcianym

 

jestem dzieckiem konsumpcyjnym
rozbuchane potrzeby
mam już od kołyski

 

zżera mnie to
co pożeram
trawi mnie to
co się nie strawi

 

jeden procent tak wynika 
codziennie już mnie znika

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsumpcja – zużywanie posiadanych dóbr w celu bezpośredniego zaspokojenia ludzkich potrzeb. Wynika ona z użyteczności konsumowanego produktu lub usługi, 

 

Wedle tej definicji z wiki, kobieta może być konsumowana, jeśli dostanie się w ręce ludożerców, którzy ją zjedzą, w przeciwnym wypadku się nie zużywa. Każdego ranka odradza się.  Mężczyzna zresztą też. 

Co do dziecka konsumpcyjnego, nie mam uwag do tezy wiersza. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek.zak1 Albo możemy być konsumowani przez AI bądź algorytmy czy też firmy dokonujące transakcji o naszych danych osobowych. Na szczęście są już płatne aplikacje, które odsubskrybowują wszystkie nasze zgody, niefortunne kliknięcia etc. 

 

Hollywood strajkuje bo czuje pismo nosem PRAWO nie nadąża tym razem, trzeba na chybcika zastrzec prawo do wizerunku i wszystkich dokonań uwiecznionych na taśmie itd. i prawo do własnego głosu :) 

 

Światowy pionier i rewolucjonista oraz potentat (nie jedyny) właśnie w tym momencie zaklina całą inflancyjno-recesyjną rzeczywistość tj. NVIDIA robiąc 1200%, 800% etc. poszczególnych zysków. Jej AI jest w stanie napisać wiersz, skomponować do niego muzykę w odopowiednim klimacie, w końcu go zaśpiewać i nagrać na zawsze :) 

 

Ile zawodów i ludzkich pasji zostanie w niedalekiej przyszłości skonsumowanych?? 

 

 

 

 

 

ps. Obecnie są czat strony, na których próbujesz zgadnąć po kilku początkowych kwestiach rozmowy czy z drugiej strony jest prawdziwa osoba czy też AI. 

 

W bardzo niedalekiej przyszłości będzie to się tyczyło wszystkich kreatywnych aktywności człowieka, przykładowo:

Czy ten obraz został namalowany przez człowieka? 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Pan Ropuch (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...