Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Oto posąg człowieka na posągu świata.

U stóp z granitu skała, lecz pierś marmurowa,

Pierś dumnie wyprężona i zadarta głowa.

Wzrok sięga gdzie jeno krogulec dolata.

 

Burza przeszła, dzień wstaje, świt zalewa stoki.

Radują się jasnością przeczyste strumienie,

Skrzą bielą czapy lodu, barwią się kamienie.

Tylko pomnik na szczycie cień rzuca głęboki.

 

Czy to ręce skrwawione, czy też refleks słońca?

Czy to rzeźnik niewinnych, czy też ich obrońca?

Kropla rosy porannej mu po twarzy spływa.

 

Słońce wznosi się wyżej i szczyt mgła zakrywa.

Nikt już go nie ogląda, życie płynie dalej...

Zatrzymaj się... Posłuchaj- tak płaczą poń hale…

 

***

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Opublikowano

@dmnkgl

Fakt faktem postać kontrowersyjna. Trudno mi na ten temat coś powiedzieć, choć mój dziadek był jego podkomendnym. Specjalnie pojechał z Warszawy w Gorce, aby walczyć z komunistami. Potem go złapali, torturowali i siedział wiele lat w więzieniu.

Nigdy nie chciał o tym mówić.

Opublikowano

@Rafael Marius  Kontrowersyjna i w pewien sposób romantyczna. Okrutnie skrzywdzony przez najeźdźcę sam rozpoczął walkę z systemem i robił to nad wyraz skutecznie. Wydaje mi się, że mimo wszystko należy o nim pamiętać. Ze swoich czynów zda kiedyś w końcu raport:

@corival Dziękuję za uwagę. Powtórzenie zostawiłem, bo dynamizuje w mojej opinii przejście między wersami i dobrze mi brzmi.

@Nata_Kruk

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Nigdy nie mów nigdy ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @wiedźma Tak…dusza lubi być karmiona, ale ciało rzadko kłamie. Pozdrawiam

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Dziękuję pięknie. Proste słowa czasem mają najdłuższy cień. Cieszę się, że się zatrzymałaś. Pozdrawiam :) Dziękuję... chyba spotkaliśmy się już kiedyś w jakimś życiu. Pozdrawiam :)
    • @Marek.zak1 tak, dużo jest moźliwości kreacji takowej, więcej niż niegdyś ;) @Berenika97 Owszem gotuje świetnie, ale i w łóżku jest nieprzeciętna. Cud miód kobieta po prostu ;) @Stracony dziękuję, choć ja akurat bardzo lubię "wierszyki" ;)) @Rafael Marius Najważniejsze, że działa ;)
    • @Berenika97 Z całą pewnością powyższe nie powinny zaszkodzić ;)
    • @Witalisa Witaliso ja już zupełnie niewiele wiem, ja z tych ;)
    • @Berenika97 byłam w takim związku, poddawana wszelkim manipulacjom, a kiedy chciałam odejść rzucano mi przynęty, zawsze na którąś się złapałam, choć z dzisiejszego pagórka, wydają mi się, bardzo prymitywne, jednak :), do czasu, w sumie, nigdy nie czułam lęku, wyobrażałam tylko sobie, że kiedyś zapomnę o tym człowieku, będzie wzbudzał we mnie obojętność (to było moje największe marzenie, takie niby, proste) i to się ziściło, można powiedzieć, że mam bardzo silny charakter i w każdej sekundzie wiedziałam co ze mną robi, ale chyba kiedyś lubiłam, igrać z ogniem :), dzisiaj już nie, nie żałuję tej, powiedzmy, znajomości i nie wyciągnę z niej wniosków, na przyszłość, sporo przeszłam, i nawet osoby wtajemniczone w sytuację, dziwią się że nie wylądowałam w psychiatryku,  nie wylądowałam i mam się dobrze :) 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...