Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Przemytnik


Rekomendowane odpowiedzi

@Marcin Szymański To jest mini. Ni to proza ni poezja. Tak bym chciał to widzieć w każdym razie. Mi tu chodziło o akcent na moralność. Bo powiedzmy szuja - przemytnik - bo kazali - przemyca prawdę, czyli coś serio wartościowego. Przemycając ją rozpowszechnia. Możliwe, że czyniąc tak i ją też odkrywa w pewien sposób, bo ma z nią na co dzień do czynienia :)) No ale czyni tak w sposób nielegalny, bo przemytniczy właśnie. No i inaczej patrząc na słówko przemyca, to znaczy ją jakoś tak ukrywa między wierszami, wypowiada nie wprost :)) Również przesyłam Tobie serdeczności :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym

Ja też byłem przemytnikiem.

Za komuny przemycałem deficytowe w Polsce towary. To było bardzo zyskowne. Byłem bogaty jak na tamte realia. Praca przemytnika polega na strachu na granicy. Za to mu płacą.

Dla poety granica przebiega między myślami, a papierem.

Różnica polega na tym, że poeta jest biedny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina Panuje wolność i tak też można ;)) Ja mam tylko czasem wrażenie, że jako czytelnicy czasem może lubimy się czegoś doszukać, odkryć coś, odnaleźć i wtedy wybieramy przemycanie ;)) Ja też czasem nie przemycam, a bezpośrednio nadaję ;)) Również serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...