Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Jak studnia


Rekomendowane odpowiedzi

@Ewelina Nie kumam dlaczego ta studnia nie ma wody i dna, przecież typowa studnia jedno i drugie posiada :) Może lepiej by było już na początku napisać, że o wyschniętą studnię chodzi,  ale nadal by ona miała dno. Jednak ono by chyba nie przeszkadzało, no nie wiem...  Spojrzenie "nieludne" też jakoś dziwnie mi brzmi. No bo pozytywną alternatywą miałoby być spojrzenie "ludne", czyli jakby pełne ludzi? Może po prostu nie zrozumiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tmp typowa studnia ma dno i zazwyczaj także wodę, chyba, że źródło wyschło to wtedy wody brak. 

Typowa studnia ma wszystko tak jak słusznie piszesz, tylko, że ta o której ja piszę typowa nie jest...

I w tym sęk właśnie, że ta studnia o której mowa ma głębie zupełnie nieskończoną. A źródło wyschło... co jest zaskakujące i przygnębiające... 

Studnia jest metaforą człowieka, który ma głębie - bogactwo duchowe, a jednak w jego sercu panuje pustka, nie dostrzega bliskich, którzy są obok. Jest zanurzony w swoich teoriach, rozważaniach, wielkich ideach tak głęboko, że odsunął się od ludzi...stąd bezludne spojrzenie...On ludzi nie dostrzega w swojej najbliżej przestrzeni, jest zbyt pochłonięty myśleniem. Zamknął się w swoim świecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

A mnie się kojarzy z robotem.

Nie cierpię robotów. Dzwoni człowiek bo banku, a tam zamiast człowieka robot i do tego jeszcze beznadziejnie głupi. Coraz ich więcej wszędzie. Niedługo nie będzie ludzi.

A ten z wiersza to jakiś biorobot. Niby człowiek, ale nie do końca.

Upodobnienie techniki do ciała i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...