Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

~~
Krótka i mroźna zima;
dziś jej śladów już nie ma
- w naturze.
Zaś w pękniętej rurze
.. woda nie trzyma

Choinka bez śniegu
- ot, szkoda zabiegów ..

Na ścianach gałązki jedliny
z zapachem leśnej gęstwiny
- bez długu .. wobec kolegów.

Kryzysowe formy dla kryzysu tych czasów
są takoż stosowne - jak choinka wśród lasów ..

~~

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Edytowane przez bronmus45 (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

A właśnie, że są: od zimy stulecia nabawiłem się zapalenia stawów; do dziś strzyka mi w kolanie.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Mroźna zima to najgorsze nieszczęście, a śnieżna biel i brak zieleni przez dłuższy czas wpędzają ludzi w depresję i przyczyniają się do obniżenia przyrostu naturalnego, czego przykładem są Skandynawia i Kanada.

Opublikowano (edytowane)

@staszeko - zgadzam się z Tobą w odniesieniu do innych, już przeszłych zim (sam w nich czynnie uczestniczyłem, mając już 77 lat) - ale .. ja tu wspominam o dopiero co rozpoczętej .. siema!!!

P.S - u mnie w Szczecinku po naprawdę dużych opadach śniegu i mrozach w dniach poprzednich, nie ma już ani śladu zimy ..

...

Edytowane przez bronmus45
dodano P.S (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

@WiechuJK - ja pochodzę z Beskidu Niskiego - tam trzeba było w latach powojennych (40/50-tych ubiegłego wieku) po nauce chodzenia od razu przystępować do nauki poruszania się na nartach. Śniegi zrównywały pagórki i nijak bez nart nie dostałbyś się do szkoły .. A i temperatury od minus trzydziestu zimą, do plus trzydziestu latem .. SIEMA!!!

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Niestety duże zmiany temperatur powodują, pęknięcia rur, szczególnie gdy są już nadgryzione zębem czasu.
Najgorzej, gdy słupek rtęci mija zero. Od lat to obserwuję na naszym osiedlowym wodociągu, zatem zdobyłem pewne fachowe doświadczenie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Poet Ka @hollow man Podziękowania :)  
    • Ładnie bardzo. Słowa, których dziecko nie wypowie, bo jeszcze w ten sposób nie potrafi. Podmiotem lirycznym jest chłopczyk, przez tę sporą, wyczuwalną  różnicę między nim a Tobą, tym bardziej przemawia cisza z ust takich dzieci. Pozdrawiam

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

       
    • @violetta   Uwielbiam
    • Kiedy czuję ostrosłup wbijający się w moje plecy, Czuję się… Dziwnie. Bo jest idealny. Proporcjonalnie rozkłada ból I dotyk. Ma też matematyczny kolec, Który przebija mi skórę. Czuję, jak kropla krwi spływa po nodze i spada w otchłań. Spada tak przez… Lata, Dekady, Wieki, Tysiąclecia, Eony, Aż w końcu dochodzi do nowej myśli. Co to jest? Wygląda jak chmurka, Ale nie ma jednoznacznego miejsca. To w zasadzie na co kapnęła kropla? Nie mam pojęcia. Jednak nagle wyparowała. Dokąd? Po chwili coś się materializuje. Ma kształt kuli, Choć nią nie jest. Jej krawędzie i ściany chcą zmienić kształt. Dlaczego nie mogą? Kula zaczyna się szarpać, Trząść. Aż imploduje W zerowy punkt. W perfekcyjny punkt. W sumie nie wiem czemu wydaje się doskonały. Może dlatego, że jestem w swojej głowie, Czyż nie?
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

        @viola arvensis :) Miło  Dziękuję, również ciepło pozdrawiam:)       @Berenika97 Fakt, szamoczemy się. Już zdaje się jesteśmy na górze, a tu ... spadek (samopoczucia, zdrowia, okoliczności życiowych etc.) Nic to, trzeba znów do Góry:) Dziękuję        @Nata_Kruk No nie, ostatni musi być, bo dolny szczebelek to też np.drugi, trzeci od dołu, a przecież chodzi tylko o ostatni. Mnie powtórzenia nie przeszkadzają, jak również słowo 'owszem' - które dodaje trochę sarkazmu co akurat niekiedy lubię. Natomiast rzeczywiście końcówka może nie za bardzo, lecz Violi Arvensis się podobała to już tak zostawię. Dzięki za uwagi i pomyślunek nad tekstem oraz za serduszko (mimo wszystko:)) Również pozdrowienia            @Annna2 :) To prawda, odważni ciągną resztę. Oczywiście, nie chodzi o głupią brawurę, lecz odwagę przekraczania  Dziękuję:)    
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...