Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Sehnsucht


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

No to chyba jasne, czego słuchałem, kiedy mi wpadł do głowy pomysł na ten wiersz :P No i do tego to żartobliwe powiedzenie, że "po niemiecku nawet wyznanie miłości brzmi jak komenda do rozstrzelania" xD

Dziękuję. Cieszę się, że łapiesz, bo miałem wątpliwości, czy wiersz będzie zrozumiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

No wiesz, świat się nie ogranicza tylko do Arctic Monkeys :P

Ja również jestem mu wdzięczny, bo gdyby nie on, prawdopodobnie musiałbym tu oficjalnie tłumaczyć się ze swoich słownych zawijasów, a to jednak stawia autora w nieco żenującym położeniu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@morydz

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Człowieku, rozmawiasz z osobą, której Spotify wrapped dosyć jednoznacznie zaprzecza tej tezie ;)

 

akurat w tym przypadku wszelkie niejasności wynikają raczej z braku kontekstu u czytelników, którzy tej muzyki nie słuchają i ani nie ma w tym nic złego, ani nie świadczy negatywnie o jakości wiersza, (wręcz przeciwnie, może w końcu się zmotywuje do przesłuchania ;)

 

Żenujące to są sytuacje, jeśli ktoś tekst popełni i później tłumacząc czytelnikowi do każdego wersu dorabia kilkustronicową teorię, która nijak z całej pisaniny nie wynika, a już hitem nad hitami jest, gdy autor mówi: "To miało się łamać rytmicznie, to miało być bełkotliwe, bo pisałem to pod wpływem wzniosłych emocji: XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Jeśli mam być szczery, to kompletnie zapomniałem o możliwości wstawienia tu filmu z YT xD

Zazdro wielkie, ale ja bym i tak na koncert R+ nie poszedł, bo jak byłem mały, to mi rodzice mówili, żebym się nie gapił na ogień, bo od tego sika się przez sen :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...