Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Nie trzeba jej solić ani słodzić i tak smakuje


Rekomendowane odpowiedzi

Cisza  to  piękno

umie zachwycać

jest lekarstwem

na zło i smutek

 

Cisza to niebo

które nam bliskie

zawsze ma racje

nie przegrywa

 

Cisza nie psuje

horyzontu jest

mu jak siostra

zawsze pasuje

 

Cisza jest czymś

czego nie trzeba

solić ani słodzić

i tak smakuje

 

Cisza to  nagroda

która każdemu

bez żadnego ale

przysługuje

 

Cisza to królowa

bez korony ale

i tak świat się

nią zachwyca

 

Cisza jak Bóg

ciągle milczy

nie szuka dróg

zawsze pewna

 

Cisza to coś co

nie kłamie jest

szczersza od

prawdy

 

Edytowane przez Waldemar_Talar_Talar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Witam - dziękuje za czytanie i komentarz - 

                                                                                    Pozdr.

Witam -dokładnie tak -  dzięki za czytanie - 

                                                                          Pozer.serdecznie.

@sowaa -  dziękuje - 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldemar_Talar_Talar dytyramb na cześć ciszy , a jednak   cisza bywa niezręczna , żenująca, drętwa, przed burzą, kamienna, brzemienna etc. prawda też nie jest bez skazy bywa brutalna a nawet miłość czasem ślepa albo zaborcza  ciekawe co się obroni? No i temat na inny wiersz

kredens pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sisy89 -  dziękuje - 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Witam - cisza o której mow w wierszu jest miła  - 

               dzięki za czytanie - 

                                                      Pozdr.serdecznie.

Witam - dzięki że zajrzałeś  - 

                                                               Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Wiem, nie musiałem, ale nic mnie już nie zaskoczy (oglądałeś kiedykolwiek na YouTube ‘Matura to bzdura?’) No właśnie ;) Dziękuję za przypomnienie Autora naprawdę wielu świetnych tekstów. Zaraz to naprawię. A przy okazji (a propos matur) niektórzy mylą Pana Leszka A. Moczulskiego z innym Leszkiem Moczulskim, tym od „warstw”. ;) Dawno Cię nie było, dzięki, że zajrzałeś, pozdrawiam.
    • to świat choć się powtarzają  cztery pory roku bo zawsze jest inaczej gdy popatrzysz z boku   inny zapach wiosny gdy młodość masz w sobie a świat swoje piękno obraca ku tobie   jakby ci pomagał zapał potęguje by go  w końcu zdobyć byś mogła go ująć   świat ludzi dorosłych bardziej stonowany teraz już otworzysz  swojej drogi bramy   i nie raz tę drogę musisz wyprostować wysiłek zmartwienia sama pęka głowa   a w świecie dojrzałych nauczą pokory wszystko staje w poprzek i człek nie jest skory   jeszcze przed odejściem mądrością poruszą abyś mógł żałować popełnionych głupot :)    
    • @FaLcorN Odbiorca ważny, nawet bardzo, każdy. Jednak ważniejszy ten co akceptuje mają formę.  Może oglądałeś sztukę Warhola...  Pozdrawiam 
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      No popatrz, nawet nie pomyślałem :D Jednym słowem nic się nie zmienia i chcemy, czy nie, to „Przewodnia Siła Narodu” wciąż jest z nami, do tego jak zawsze ciągle żywa ;) Dziękuję bardzo za miły komentarz i że zajrzałaś. Zawsze miło Cię gościć @tetu . Serdecznie pozdrawiam. Co prawda ledwo ledwo, bo łapy już jak u gibbona, ale jeszcze trzymię ;) Serdeczne dzięki, pozdrawiam.
    • ładna piosenka - można by pisać i pisać   a po co mi marzyć wszak może się zdarzyć że czule potrafisz mnie kochać   swą wredność gdzieś schowasz i zaczniesz od nowa ze szczęścia już będę w podskokach     i świat się odmieni świeżością zieleni zakwitnie radośnie wiosennie   choć jesień chłodnawa wilgocią opada nas wiąże gorące spełnienie :)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...