Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@Dared doceniam wszelkie uwagi i urazy nie chowam,  jednak wole, gdy formułowane są w sposób bezpośredni (bo chyba dziś zbyt wolno kojarze), domyślam się, że zastrzelił cię przymiotnik „zmurszały”, rozumiem, że taki ton może być ciężkostrawny, dzięku za komentarz i pozdrawiam

@Moondog dziękuję Ci bardzo, ja się w takiej formie zamykać lubię, może się to podobać, może się nie podobać, wszystkie opinię szanuje i ciesze się, że Tobie sie podoba, pozdrawiam!

Opublikowano

piszesz 5/5 i tak trochę do tej formy pisania mi nie pasuje - ale może mi się wydaje

widzę to tak:

 

wieść rzeczywistość w rejon jasny

przemyśliwując sprytne dzieło

i siłą życzeń (moich własnych)

odwrócić pragnę co minęło

 

lub zaprzepaścić się w amnezji

nieznanym pędzić życia traktem

bo wnioski wyciągnąłem z lekcji

nie trwonić bez potrzeby papier

 

...

Pozdrawiam

Opublikowano

Czy w ostatnim wersie na pewno miał być "wrzask"?

Mógłby w sumie być, ale nie wiem czy aby o to Ci chodziło...

Opublikowano

@Franek K „o pierwszym wrzasku” napisało mi się ze względu na to, że gwałtowne wybudzenie z koszmaru o świcie przywołuje skojarzenie z wyrażeniem „o brzasku”, ale przyznam, że zastanawiałam się nad tym wersem, pozdrawiam :)

@Marek.zak1 dziękuję :) chyba samej sobie chciałam dodać otuchy, nic mnie tak nie uspokaja jak myśl, że „mogę uciec”, jak napisałam wyżej wrzask jest tam nieprzypadkowy, lecz może trochę zgrzytać, pozdrawiam :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Poet Ka   Naczynia połączone.   @Berenika97   Jeszcze coś, bo mam gadane. Gdy znika ego, butelka po winie staje się pusta. Nie ma winy - nie ma kary. Kiedy w umyśle nie ma pojęcia winy, znika też kara. Kiedy pojawia się wina, za nią już drepcze kara i katujemy siebie, swoje 'ja'. Oczywiście to nie zwalnia od czynienia dobra. Dobro jest kompasem.
    • @hollow man   Ty to masz pomysły hollow man !

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      nierealne!  a dopamina.? 
    • @Proszalny oczywiście, że tak!
    • @Berenika97   Doświadczenie obcości jest iluzją. Przebudzenie jest zrozumieniem: niczemu nie jestem winien, bo mnie nie ma. Znika ułuda 'ja'. Gdzie nie ma 'ja' - pojawia się człowiek, jeden z wielu. Wszyscy jesteśmy jednym ciałem, jedną istotą i jedną duszą-planetą. W ten sposób znika granica pomiędzy pragnieniem bycia ze sobą a bycia z innym człowiekiem. Będąc z drugim człowiekiem podmiot wraca do siebie. To buddyjskie 'rozpuszczenie ego'. Chrześcijanie wierzą w osobowe 'ja', ale też w 'świętych (dusz) obcowanie'. Właśnie przyszło mi do głowy, że chrześcijańska dusza 'ja", stapia się z innymi w jedno - w Boga. W ten sposób znajduje się w niebie.   @Poet Ka   Masz rację, ale można to odwrócić, dokonać przewrotu. Wewnętrzne piękno znajduje odbicie w świecie. Gdy mamy w sobie piękno, świat zakwita. Dlatego trzy czarownice Szekspira, posiadając czarną duszę, mówią: „Piękne jest brzydkim, a brzydkie jest pięknym”    
    • @Jacek_Suchowicz Tzw "open space"  jest stosowany i to jest ta gorsza strona korpo i nie tylko. Jak widzisz amerykańskie filmy tam to częste. W czasie covidu część ludzi przeniesiono do pracy zdalnej, a to też ma zalety, ale i wady.  Co do ubrania garnitury zostały w bankach ale w  wielu firmach jest teraz tzw "business casual", czyli jeansy i marynarka, bez krawatu, sportowe buty też mogą być. Pozdrawiam
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...