Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Espresso doppio


Rekomendowane odpowiedzi

@Dared 

acha, i ogarnij temat, że w liryce świat opisujemy metaforą. A metaforyczny przekaz jest prawie zawsze niedosłowny.

 

Więc niżej cytuję strofę, do której pijesz:

 

| gdyby czas zakląć w liczmanie elegancji 
pożywny imbryk z kaolinu
jednoczy smak – z manierą estetyczną |

 

W tym wypadku <pożywność> imbryka nie oznacza, że można go zjeść! , ... tylko...  oznacza -> zachwyt, wrażenie (w sensie metaforycznym) , a jednoczenie <smaku> tłumaczy zintegrowanie tego wrażenia z estetyką peela. Estetyka rzeczywiście jest manieryczna, o czym zaiste: jasno  informuję i nie ukrywam tego. 

 

Jeżeli muszę tłumaczyć tak nieskomplikowane kwestie, wyczuwalne (niewymagające precyzyjnej wiedzy w zakresie rozumienia tekstu), bo ktoś czyta tekst jak budowę cepa, to jest to na serio MOZÓŁ I UDRĘKA. 

 

'Hrabia" ;))))  poświęcił ci czas. LOL.

Edytowane przez Tomasz Kucina (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Kucina Przyznaję "MOZÓŁ I UDRĘKA", być może instrukcja cepa ma więcej polotu i mniej bzdurności, pozdrawiam ciepło, następnym razem do "wiersza" dołącz instrukcję obsługi;-)))

"gdyby czas zakląć w liczmanie elegancji 
pożywny imbryk z kaolinu
jednoczy smak – z manierą estetyczną"

faktycznie cepiskiem na klepisku rysowane 

dlaczego nie

"ejakulacja neuronów

w siedzibie

pożywnej filiżanki

tryska geniuszem

na cepoznawców"

Pomyśl czasem co piszesz, kto czyta, po co piszesz, a tam innych cepowatych pytań nie zadam ;-))))) Liczmanie Elegancji;-))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dared 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Już tyle żeś epitetów na mnie wystawił, że awansowałeś na poetę roku ;))) Tak to jest jak się nosi nienawiść w sobie do polskiego języka, bo w zasadzie tylko tak można skomentować logicznie taki atak na autora osobistego tekstu. i jeszcze jak sobie tu pozwalasz na: komentatorów pod wierszem (za co Państwa przepraszam).

Edytowane przez Tomasz Kucina (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Kucina Nie uważam się nawet za poetę pięciominutowego ale dzięki;-))) a te "epitety" widocznie są tak gigantycznie metaforyczne że w swojej cepowatości nie zauważyłem, "osobisty tekst" ok, rozumiem tylko dlaczego nie zostawisz go dla siebie tylko, co do języka? żywię do niego wielki szacunek nie nienawiść na pewno, atak na komentatorów? "pojechałeś" znowu z metaforą ;-))) pozdrawiam ciepło, masz swój świat, ja swój a są one baaaardzo nieprzystające 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dared

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

To już wyraźny postęp w dyskusji

 

Zauważ użyłem owego "cepa" ale w odniesieniu do własnego tekstu, na którym się pastwisz od wczoraj ;))))) a nie w emanacji do ciebie.

 

Napisałem: <bo ktoś czyta wiersz jak budowę cepa> zatem budową cepa - tutaj jest mój wiersz, a <ktoś> nie oznacza ciebie, bo to zaimek nieokreślony, zatem twoje wnioski są życzeniowe, a permanentne "epitety" w stosunku do mnie - są oczywiste ;))))) Ty pewnie liczysz, że to ja ciebie przeproszę, zapomnij ;)

 

To że tekst jest osobisty nie oznacza, że autor nie może się nim podzielić z czytelnikiem

 

Oczywiście że tak traktujesz forumowiczów.

 

Napisałeś:

 

"gdyby czas zakląć w liczmanie elegancji 
pożywny imbryk z kaolinu
jednoczy smak – z manierą estetyczną"

faktycznie cepiskiem na klepisku rysowane 

dlaczego nie

"ejakulacja neuronów

w siedzibie

pożywnej filiżanki

tryska geniuszem

na cepoznawców"

 

MOI CZYTELNICY TO NIE SĄ CEPOZNAWCY. Skoro nasze światy są niesprzyjające, więc wyjdź z niego, bo ja w twoim świecie czyli pod twoim tekstem nie jestem, tylko ty u mnie zbytkujesz.

Edytowane przez Tomasz Kucina (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Człowieku rozumny, ja nie mam i nigdy nie miałem NIC przeciwko innym (odmiennym od moich)  preferencjom i stylom w pisaniu czy czytaniu wierszy. Toż przecież niemalże w co drugim komentarzu o tym piszę?, nigdy nie krytykowałem twoich preferencji lirycznych. Zrozum, że ludzie się różnią i nie trzeba ich drastycznie krytykować - gdy nie odpowiadają naszej estetyce. Muszę odpowiadać, bo bronię tych zasad, i to mój tekst. Tylko dlatego. Jesteś u mnie.

 

To jest najprostsza zasada w ludzkiej komunikacji. Obrona. 

Edytowane przez Tomasz Kucina (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Nie musisz się poddawać, bo nie jesteśmy na wojnie?, tylko na portalu poetyckim. Wyłożyłem argumenty, które uważam za uzasadnione.

 

Do pomyślenia dałeś mi w takim aspekcie: przekonałem się, iż niektórzy  ludzie nie rozumieją, że upodobań, preferencji nie można zmienić tylko dlatego bo ktoś podda nas permanentnej krytyce. Zaliż estetyka (taka czy inna - bo np. turpizm również jest estetyką w liryce)... "mieszka" w nas a nie (w powiedzmy): zbiorowym globusie fantazji. Zresztą ja piszę różnie, także turpistyczne wiersze u mnie odnajdziesz. Więc jak widzisz, nie jestem zaszufladkowany. Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...