Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Dagmara Gądek Dobrze, Dagmaro, spójrz tylko. Real nagina Tobie karku w ten czy inny sposób. Bo przecież każdemu tak nagina. I sto różnych rzeczy wchodzi w głowę. To zależy od tego, tamto od tamtego etc. Kompromis tu, kompromis tam. I mnie się wydaje, że przed napisaniem czegokolwiek trzeba jakby przez chwilę się z tego wszystkiego otrząsnąć. Nie wiem to wszystko zrzucić z siebie. Zapomnieć? Wywalić do kosza? Jakoś się otrząsnąć. I wtedy napisać, możliwie szybko. Jakąś możliwie najbardziej twórczą, kreatywną i niezależną myśl. Zrobić jednym słowem dużą sztukę, chociaż przez moment, chociaż raz. Ale to wszystko jest teoria Dagmaro, a real nas prowadzi i lubi nas ciągać utartymi ścieżkami. Dużo osób życzy sobie tak naprawdę, żebyś ty i ja tymi ścieżkami szli, bo im to jest wygodne i nie przeszkadza w najróżniejszych celach, zresztą najczęściej gospodarczych. Z pewnością tak jest nawet tutaj, gdzie wygląda, że tego zamówienia nie ma.  Sama myśl nawet antysystemowa, hipisowska, zbuntowana też jest ścieżką, tyle tylko, że rzadziej uczęszczaną ;))
    • @Oxford przepraszam , ale nie rozumiem tej wypowiedzi; większość tekstów jest pisanych z myślą o innych, o przyszłości, chcemy trwać w słowie, niosąc choć namiastkę uniwersalnego przekazu…  Są autorzy, tak jak Pani Concertina - których tekstów nigdy nie interpretowałabym jako skierowanych personalnie do mnie ( z jakiego zresztą względu, skoro się nie znamy ?;)) Nie skierowałbym też z tego powodu, że poetycki język Autorki jest dla mnie stylistycznie bardzo odległy, kompletnie obcy.  Ale na pewno znajdą się tacy, do których trafi…     pozdrawiam.
    • @Kot Masz u mnie duży plus za ten utwór !! Nie masz tak przy okazji jakiegoś wydanego tomiku? Jakiegoś zbioru?
    • @Leszczym to co napisałeś ( bo proszę, nie paniujmy sobie tutaj, lecz mówmy przez ty) jest mi bardzo bliskie, ale właśnie dlatego, że większości  z nas, nagina kark sama rzeczywistość, postuluję wspomniane nieokiełznanie chociaż w sztuce. To przestrzeń do szerokiej indywidualnej ekspresji, o ile nie tworzy się na zamówienie. Ale tak generalnie, choć sama mówię najczęściej to co myślę, nie mam w realu problemu z ludźmi gdyż cenią sobie kontaktowość, otwartość i szczerość; cenią też co innego, o czym tutaj nie wspomnę ;)   pozdrówki.          
    • @Agnieszka Charzyńska Klasa !!!!!
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...