Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Myśl...


Rekomendowane odpowiedzi

@koralinek

 

Mój przypadek jest szczególny i wyjątkowy: nie da się go nigdzie skategoryzować - wrzucić w jakieś ramy społeczne, potocznie: wrzucić do jakiegoś worka, dlatego też: zostałem wrzucony, ojej, wyrzucony na margines życia publicznego, owszem: mogę pracować - tylko i wyłącznie przez siedem godzin dziennie i przez pięć dni w tygodniu - każdy pracodawca musiałby stworzyć mi odpowiednie warunki pracy (sam by zarabiał: składając wniosek o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych), musiałby również praktycznie, a nie: teoretycznie - respektować: Konstytucję Trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej, Kodeks Pracy i Kartę Praw Osób Niepełnosprawnych, tak: musiałby mi wypłacać minimalną pensję krajową, tak więc: 1620 zł plus 3200 zł to - razem: 4820 zł - tyle miałbym na rękę co miesiąc, tymczasem: po co mi tyle kasy? Aby inni mogli żyć za darmo dzięki mojej pracy - lekko, przyjemnie, wesoło, beztrosko i bezpiecznie - o nic się nie martwiąc? Mało tego, miałbym wtedy na głowie: pracodawcę, pracowników, związek zawodowy i kościół, bo: każdy chciałby z tego skorzystać i w zamian nic nie dając, a teraz mam takie obowiązki: opłaty - czynsz, śmiecie, prąd, rata, rata kredytu, abonament za smartfon, sprzątanie mieszkania, robienie zakupów, gotowanie i pranie, panie rabinie, proszę nie słuchać niewiast - to istoty egoistyczne i narcystyczne i zawsze tworzą sztuczne problemy tylko po to, aby własne winy zwalać na mężczyzn, zamiast wziąć odpowiedzialność za własne wybory życiowe, kończąc: dziękuję za rozmowę i miłego dnia.

 

Łukasz Jasiński

 

Wyrywek mądrości

 

          Badanie zostało przeprowadzone dnia dwudziestego piątego maja w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym roku ze względu na całkowitą utratę słuchu.

          Wynik badań psychologicznych: rozwój umysłowy oceniany w oparciu o wyniki badań Skalą Leitera kształtuje się powyżej poziomu inteligencji przeciętnej. Orientacja przestrzenna, koordynacja wzrokowo-ruchowa jak również funkcja grafo-percepcyjna powyżej normy dla wieku. Na dobrym poziomie myślenie logiczne i rozumowanie przez analogie. W sytuacji zadaniowej, która nie angażuje mowy, chłopiec chętnie i samodzielnie pracuje, dobrze koncentruje uwagę i jest dość wytrwały. Nie inicjuje kontaktu werbalnego. Odpowiada na bardzo proste pytania dotyczące klocków, obrazów itp. itd. Na pytania oderwane od konkretnej sytuacji reaguje zahamowaniem, a nawet przejawami negatywizmu - buntem. Niepewny, nieufny i gotowy do natychmiastowego wycofania się z kontaktu w obliczu niepowodzenia.

          Jest to formalnoprawny dowód potwierdzający, że posiadam wrodzoną inteligencję jako osoba z nabytą niepełnosprawnością - niesłysząca, nielegalnie - bezdomna, jednak: myśląca - samodzielnie.

 

Łukasz Jasiński (2019)

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...