Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

niedopowiedziane


Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie uważm, aby coś wyrzucać. Jaśli wszysy uprą się, że takich i takich słów się nie używa to będzie strzszne.
Podoba mi się ta zmian klimatu, następująca między:
nie sama

z ulotnymi myślami
wypełniającymi rzeczywistość

a

istotnie

brzęcząca mucha - archeolog
bada wykopaliska
ciszy

W ogolnym zarysie podoba mi się. Pozdrawiam - Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • wiersz dał mi przyczynek do pełniejszego przeżywania rocznicy Krwawej Niedzieli. Wzbogacam to piosenką A.Krzysztoń i myślami błądzę w międzyczasie po tamtych pogorzeliskach, gdzie Ofiary wg P.Szarkowej - mordowane były na niespotykaną dotąd ilość form najdzikszego bestialstwa - na 267 sposobów !!!     poochyliłam się na tematem i cyzeluję własny tekst, dzięki za dodatkową inspirację,   pozdrawiam

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • Głoś śpiewającego w pustkowiu informacyjnego szumu. Nic, dobre i to.   Serdecznie :)    
    • …choć jestem zwolenniczką esencji w pisaniu - to Tobie tego nie wolno sugerować. Dlaczego ? Bo masz naturalny dar pisania w roztańczony, uduchowiony sposób L co jest zupełnie niepodrabialnie i szlachetne; to coś, czego nie powinno się  zmiażdżyć analizą. Tekst zdecydowanie  zyskał, roześmiał się i roztańczył; zaprosił nas do klimatów, których niejeden z nas, sam nie ująłby w słowa… Przekrój kulturowy przez tak szerokie spectrum różnych zjawisk, jest trudny do wyrażenia - a podjęłaś się tego ze swadą.   Piszesz naturalną wrażliwością i to potrafi zauroczyć; szpecą jednak inwersje, powtarzam się - ale zdecydowanie bym ich unikała, bo plasują Twoją poezję w rejonach pisania archaicznego, a ona zdecydowanie na to nie zasługuje,(jest też nadmiar czasowników),  lepiej iść do przodu, szukać prostoty zdań - przy jednoczesnym subtelnym postrzeganiu obrazów.     pozdrówki miłe

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • ,, Rozpięty na ramionach Jak sokół na niebie Chrystusie Synu Boga Spójrz proszę na ziemię,, pieśń    odwracamy się często  od Ciebie  zbyt często    ranimy  stopy  o ostre kamienie    a Ty    Ty nigdy  nie tracisz nas z oczu  zawsze  kiedy Cię pragniemy  Jesteś    Jesteś i w nas  gdy stajemy się ludźmi  jakimi nas stworzyłeś    staram się  być Twoim domem    7.2024 andrew
    • @agfka …nie śmiałabym nikogo wytrącać - to nasze prawo by tkwić we własnych interpretacjach, gdyż są nasze; nawet wbrew dobrej woli Autorów, aby przekonać do swojej wizji…   Jest jeszcze opcja, ku, której się skłaniam i jak sądzę o TO chodziło Autorce - aby pokazać, że uczucia są, ale okoliczności sprzyjających im do ( nie zaistnienia , ale rezonansu w drugim ) - już brak , słowem : nie ma podglebia dla miłości, i tak rozumiem  pustą szklankę, natomiast obstaję uparcie, że sformułowanie jest mało precyzyjne, proste i niewyrafinowane - tak się nie da ludziom przekazywać myśl, poezji. Wielostronność płaszczyzn dla interpretacji tworzy się  wyrafinowaną liryką, a nie brakiem precyzji wypowiedzi.   pozdrówki miłe

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      @agfka …Twoja interpretacja też ciekawie uzupełnia obraz i moje sugestie - w obliczu  niepełnych uwarunkowań , zaistniała sytuacja przypomina tak jak piszesz akwarium, względnie bańkę - rzeczywistość uczucia jest niekomplementarna, bo oparta na jednostronnych, indywidualnych przesłankach więc  pozostaje tylko u zainteresowanego; bez progresu, nie obejmując przyszłości.   pozdrówki uśmiechnięte  
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...