Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

*** (Dzisiaj w Brytanii)


Sylwester_Lasota

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w Brytanii mówią o Polsce

i nikt nie skarży się na Polaków,

że przyjechali odebrać pracę

miejscowym panom i biedakom.

 

Dzisiaj w Brytanii mówią o Polsce,

bo znów zawiało mocniej od wschodu.

Mówią więc dużo, mówią więc dobrze,

że wyróżniła się wśród narodów.

 

Lecz gdy kierunek wiatru się zmieni

i znów zawieje im mocniej w plecy

czy nas do wiatru znów nie wystawią,

jak się zdarzyło raz to już kiedyś?

 

 

03/03/2022

 

 

 

Edytowane przez Sylwester_Lasota (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

I tak i nie. Jakby nie patrzeć, w trzydziestym dziewiątym Polska, chociaż miała gwarancje, nawet takiego wsparcia nie dostała jak Ukraina, która praktycznie jest poza układem i z góry była skazana na przegraną w konfrontacji z taką potęgą militarną jak Rosja. Dzieją się rzeczy dziwne w tej chwili. Nie wiem czy wiesz, ale obywatele brytyjscy mają w tej chwili "błogosławieństwo" i wsparcie swojego rządu, jeśli chcą jechać walczyć za Ukrainę. Czy coś takiego miało miejsce w trzydziestym dziewiątym? Nigdy nie słyszałem.

 

Również pozdrawiam

 

 

Tak jak napisał powyżej @8fun. Oni byli i są bardzo interesowni. I to wcale nie jest żaden zarzut, tylko stwierdzenie faktu. Może dlatego, pomimo wielu kryzysów im żyje się lepiej niż nam, którzy do wszystkiego rzucamy się na hurrra.

 

Pozdrawiam również :)

Edytowane przez Sylwester_Lasota (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8funludzi zawsze szkoda. Ta wojna, to przede wszystkim największa katastrofa dla Rosjan, których w tej chwili prawie nikt nie żałuje, bo są utożsamiani z agresją, a większość z nich tak samo pragnie pokoju, jak większość z nas. Ten naród ma chyba największego pecha na całej Ziemi. Mieli trochę czegoś zbliżonego do normalności, a teraz znów cały świat się od nich odwraca i Bóg wie co jeszcze się wydarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8funA propos Chin. Słyszałeś, że "podarowały" Argentynie Malwiny? Tzn. jakiś wysoki rangą chiński polityk stwierdził, chyba w rozmowie z prezydentem Argentyny, że Chiny uważają że Falklandy należą się Argentynie. Moim zdaniem to takie wkładanie kija w mrowisko.

 

 

 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

I być może dlatego Putin tak się wściekł, bo ja do tej pory, tak naprawdę nie mogę dopatrzeć się prawdziwej przyczyny tej "operacji militarnej". W każdym razie jest dla mnie mocno niejasna :(.

 

@8fun, @Marek.zak1, Panowie, przepraszam, ale muszę spadać. Niestety jutro wcześnie rano pobudka i, miejmy nadzieję, normalny dzień.

Dzięki za wymianę poglądów :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

 

Argentyna ma na głowie IMF oraz Bank Światowy. Narzędzia rządu US, za pomocą którego kontrolują oraz wpływają na gospodarki innych państw świata. Szczerze mówiąc, jedynym sposobem, w jaki Argentyna będzie w stanie szybko dojść do siebie, jest współpraca z Chinami.
 

Miłego dnia :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

No właśnie, to dlatego ten kij w mrowisko. Tworzą się nowe koalicje, układy... albo już dawno zostały potworzone za pandemiczną kurtyną.

 

A Francja, z kolei, nie zezwoliła ukraińskim legionistom na powrót do kraju i walkę z Rosjanami. Muszą służyć Francji.

 

Obudziliśmy się, żyjemy, świat istnieje...

 

Wzajemnie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

"Francuska legia cudzoziemska pozwoli wchodzącym w skład swojej jednostki Ukraińcom w pełnym rynsztunku bojowym udać się na Ukrainę" Gdy to przeczytałem, nie podejrzewałem, że ktokolwiek może w to uwierzy. Brałem to jako żart, a jednak poruszenie było tak duże, że francuskie siły zbrojne musiały wydać oświadczenie.
„Armia odrzuca te fałszywe informacje. Bez względu na narodowość, legionista angażuje się w służbę Francji”
Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak cenny jest wyszkolony żołnierz, ile kosztuje wyszkolenie i jakie miałoby to konsekwencję dla tej formacji. Jednym słowem "fake", których ostatnio pojawia się  bardzo dużo. Wojna informacyjna trwa.

 

 

Argentyna zdaje sobie sprawę, że UK nie odda Falklandów, ale w obecnych *okolicznościach odgrzewa falklandzki kotlet z nadzieją na udział w zyskach.

 

*Zasoby ropy naftowej i gazu ziemnego, które znajdują się w specjalnej strefie ekonomicznej Falklandów

 

 

Edytowane przez 8fun (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8fun Co do Argentyny, mam tam rodzinę, i relacje z pierwszej ręki. Odkąd sławna Ewa Peron nakładała populistyczno - socjalistyczne kontrybucje na przedsiębiorców i wszystkich, którzy cos mieli, a wszyscy następcy robili to samo, Argentyna bankrutowała już kilka razy i zwala na wszystko dookoła, w tym na to, że gdyby Falklandy do niej należały to byłaby prosperita. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...