Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Ich cienie


grzegorz-kot67@o2.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@Somalija No tak Ago, słuchać też trzeba umieć, właśnie słucham Twojej piosenki... wzruszająca, a zbiorowych mogił większych i mniejszych mieliśmy mnóstwo. Zastanawiam się dlaczego nie uczymy się na błędach? Jutro przez chwilę będziemy o nich pamiętać, żeby na drugi dzień zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dag To nas poetów cecha Dag, czasami nadajemy na tych samych kanałach nawet o tym nie wiedząc. Taka retrospekcja sentymentalna, czasowa, jesienna... jak zwał tak zwał.

Miłego wieczoru.

@Waldemar_Talar_Talar Waldku "zacne" to złe czy dobre? Musisz wybaczyć posiałem trochę smutkiem, ale w tym dniu mi wybaczysz.

 

Wszystkiego dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czarek Płatak Czarku wróciłeś do pogaństwa, starej słowiańszczyzny, to nie to samo co kiedyś - pominki, radecznica, choć źródło zgoła podobne - szacunek i pamięć dla zmarłych. Popatrz jak wiara chrześcijańska zaadoptowała niektóre wierzenia wczesnych Słowian, jako swoje, można by tu mnożyć. Spryciarze.


Kłaniam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Natuskaa Natuskoo jest w Polsce dużo starych cmentarzy które budzą sentyment, mieszkam w małej górskiej miejscowości a mam ich trzy - jeden poniemiecki, katolicki i jak mówią ludzie - komunalny. Każdy ma swoją historię a jeden z nich komunalny jest połączony ze zbiorowymi mogiłami więźniów obozu Riese - kilkanaście tysięcy ofiar w zamurowanej mogile, gdzie zawsze pamiętają o ofiarach kombatanci. Widzisz co miejscowość to inna specyfika obchodów, inne miejsca, inne wspomnienia.

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...