Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Epitafium dla szarej myszy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

@Anna_Sendor Pewnie mam jakieś zaćmienie umysłowe po prostu i mijam się z sensem puenty, ale nie kumam, o co chodzi z tymi różami :P Niemniej muszę przyznać, że dwa wersy ponad nią są bardzo dobre. Jest w nich jakiś pierwiastek pogodzenia się z tym, że sufit możliwości zawieszony jest niezbyt wysoko, ale ewidentnie czuć taką pokorną radość z tego, co się ma. Ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@error_erros Masz "czuja" odnośnie puenty - celowo nie chciałam w sposób oczywisty wiązać jej z całością i myślę, że to właśnie wychwyciłeś. Co myślałam, pisząc ją i wplątując w to cięte róże? Że często właśnie takie pozorne szaraczki życiowe znajdują czas i empatię, żeby dostrzec i zająć się pozornie mało ważnymi sprawami, które "ważne osoby" kasują ze swojego życiowego grafika...bo przecież tyle ważniejszych rzeczy do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

@Nata_Kruk Bardzo Ci dziękuję. Masz rację. Wg mnie "Kopciuszek" to bardzo nieedukacyjna bajka w dzisiejszych czasach. Wychodzi w końcu na swoje, ale nie dzięki sobie, lecz małej stopie i wróżce:). Jasne, ktoś może powiedzieć, że cierpliwe dobro wynagrodzone. Ale gdyby nie czynniki niezależne od niej, do końca życia z taką postawą znosiłaby przemoc domową :).  Tak czy inaczej... niektóre kobiety pewnie dobrze czują się w roli szarych myszek, są szczęśliwe i to też trzeba zaakceptować. Różne nasze oczekiwania. Pozdrawiam serdecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...