Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

FREZJE GILA?


Marienka_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Marienka_ zmienił(a) tytuł na FREZJE GILA?

MAKI FALE ELA FIKAM

(przepraszam, że się wtrącam)

@Natalka16 Moim zdaniem z palindromami jest trochę jak z jazdą na rowerze, jak się raz złapie równowagę, to już potem idzie dużo łatwiej. Pomocny jest słownik z wyszukiwarką i ta stronka też jest super przy układaniu palindromów:

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Znaczy ja nie wiem jak inni się na to zapatrują, bo to jednak spore ułatwienie jak masz listę słów z konkretną końcówką na zawołanie, ale ja uważam, że po to są narzędzia, żeby z nich korzystać i dzięki temu można znaleźć bardziej sensowne słowo.

Palindromy są mega inspirujące to prawda. Kiedyś nawet napisałem krótki tekst o palindromach i symetrii, jest w mojej książce. Problem z nimi jest taki, że mają dwa końce i można je rozwijać w nieskończoność, prawie zawsze z którejś strony czegoś brakuje. Przydają się wtedy spójniki, zawsze można dodać literkę np. O i warto z tego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JWF

 

Dzięki.

Tak, z tym że teraz imponuje się jazdą na hulajnodze elektrycznej, desce, na rolkach.

Dawniej wszyscy umieli utrzymać równowagę, nawet jeżdżąc w złym stylu "pod ramę".

Inspiracją do tworzenia palindromów może być także program naukowy, wielka gra, krzyżówki, reklama, prasa...itd.

Np.

ADA, Z DAWNA JAN WAD ZADA.

EJ, I WIELKA GRA TARGA, KLEI, WIJE.

IKARA LOT, ANATOLA RAKI.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez _Marianna_ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...