Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Miganie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

oddech zamiera a puls się równa
do rytmu punktów - których miganie
wieczność gęstnącą strugą napełnia
sekundy każdej cichy ułamek

dopóki kropki się nie połączą
w tlen zwracające komunikaty
nikt nie zrozumie jaki mój umysł
w swej niepewności rodzi dramatyzm

może zemdlałaś albo w twym domu
ogień pożera ostatnią ścianę
łatwiej nam było dekadę temu
zaraz wracałaś - często lecz zawsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@error_erros Gadu-gadu mi się przypominało! Tam były te wszystkie "zaraz wracam" pod chmurką itd. :) Ktoś wrzucał komunikat, że poszedł jeść i było wszystko jasne. A teraz wykropkowana chmurka, gdy ktoś zaczyna odpowiadać. Czasem urywa się i wtedy wyobraźnia bierze lejce xD. "Zaraz wracałaś - często lecz zawsze" - super :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Żelazna logika ;D Szkoda tylko, że ludzkie emocje aż tak logiczne nie są ;>

 

Cóż za ironia losu, że sformułowanie "zaraz wracam" - kojarzące się właśnie z wiernością - dekadę temu używane było tak często w momencie, kiedy chcieliśmy właśnie uniknąć rozmowy bądź ją zakończyć ;D

Chyba nawet słusznie. Wierzchnia warstwa wiersza jest o rozmowie przez internetowy komunikator, ale pod spodem może kryć się historia dwojga ludzi, którzy - niegdyś sobie bliscy - próbują podjąć kontakt po latach, kiedy każde z tych dwojga funkcjonuje już w innych realiach. Przynajmniej w takie drugie dno celowałem ;>

Bingo! O to właśnie chodzi ;D Bałem się, że to "zaraz wracałaś" będzie nieczytelne, ale wygląda na to, że niepotrzebnie ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tak error, niepotrzebnie "bałeś się" niezrozumienia końcówki. Przez Twoje wersy

idzie się niemal wojskowym rytmem kroków, a i treści niebanalne, a niby banalnie jest w życiu, nieprawda.. tematów nie brakuje.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Nata_Kruk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Skoro emocje są odczuwalne, to znaczy, że wiersz spełnia swoją rolę ;>

Piękne dzięki!

Bałem się, bo wcześniej opublikowałem ten wierszyk na IG i tam chyba niespecjalnie załapali te "zaraz wracałaś". Ale tam to jednak inny poziom, nie ma co IG przykładać do forum poetyckiego ;P

Z banalnych spraw mogą powstać niebanalne wiersze - to prawda, cały czas się tego uczę.

Dzięki, że do mnie zajrzałaś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...