Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

haiku


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Wydaje mi się, że czytałam już gdzieś coś podobnego... Niemniej całkiem fajne, w klimacie jesiennym.
A, i popraw "ż" na "ź" w "późna";)
Pozdrawiam serdecznie,
Noriko

No właśnie Noriko... W mojej podświadomości, "znam" ten utwór, może podobny.Może nieświadomie, zasugerowałam się kilkoma haiku, które czytałam.... Nie przeczę. To tak jak Twoje róże, mniej więcej ;-)
Teraz, nie chciałabym nikogo urazić, niemniej, mam czyste sumienie !
[nie zmienię tej literki, bo choć wprowadziłam polskie znaki, ona mi nie "włazi", zostawię samo "z"]
aneta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Aneto, że masz czyste sumienie! Nie zarzucam wcale żadnych plagiatów, tylko po prostu spotkałam już haiku - połączenie siwych włosów z dymem. Ale na każdy chyba już temat napisano coś wcześniej...
Zdecydowanie bardziej podoba mi się pierwsza wersja. Ta druga troche niedopracowana.
Pozdrawiam,
Noriko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Tak to prawda ta wersja jest lepsza od tej na dole. Mówiąc o ukryciu chodziło mi o coś takiego:

pogrzeb taty
mama
nagle taka mała
Celia Stuart-Powles

Tu widzimy oczyma wyobraźni jak chwila tragiczna wpływa na bliskich. Nigdzie nie jest napisane, że się pochyla, że płacze ale to doskonale widzimy. I uważam, że jeśli iść to w tę stronę albo zostawić tak jak jest.
Ja tak troszkę wzorując się na tym cytowanym haiku i haiku Anety napisałem coś takiego ( nie patrzyłem na układ sylab);

siwy dym z komina -
mama taka zmęczona
wietrzną jesienią


Pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...