Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Ekosystem


Rekomendowane odpowiedzi

@Anna_Sendor Bardzo dobry wiersz. Ale mam wrażenie, że trzecia osoba odbiera mu autentyzm. Bo to taka forma może sugerować, że peela mówi "to ty jesteś taki" - w domyśle: "ja jestem lepsza". Tymczasem wszyscy bez wyjątku powinniśmy się bić w pierś z tym wierszem na ustach - ogólnie jako ludzkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OloBolo Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

@corival Bardzo dziękuję, pozdrawiam.

@error_erros Masz rację, że nawet psychologia twierdzi, że mówienie ( też  o sobie )w 3. os. może być odbierane jako przejaw wyższości, więc rozumiem Twój komentarz i to, że tak odbierasz. Szymborska w wierszu "Sto pociech"  stosuje 3. os. Ja to odbieram nie jako wywyższanie się, ale wręcz autoironię, takie same ja miałam motywy przy wyborze formy ( u mnie 2.os., ale to wciąż dystans). Jednak Twój odbior jest inny i z takim też muszę się liczyć:). Dziękuję za szczery komentarz - jest dla mnie ważny:).

Edytowane przez Anna_Sendor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Z doświadczenia wiem, że czasem się nie broni :P Ale Twój - jak najbardziej. To że, ja spojrzałem na niego w pierwszej chwili akurat pod takim kątem, nie znaczy, że każdy go tak widzi. Bo czyż nie na tym polega cała frajda z poezji, że każdy ją widzi trochę inaczej? ;>

Miłego dnia i Tobie! Leć, bo Ci w biedrze wykupią cały brykiet i kiełbasę ;D

Edytowane przez error_erros (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@error_erros Nie ma we mnie tej odwagi, żeby w takie dni wbijać do biedry:). Załatwiłam sprawę w Lidlu( tam przynajmniej kolejka nie wystawała poza sklep:), ale i tak trzeba było wcielać założenia opublikowanego przeze mnie dzisiaj tekstu w życie:). To tymczasem borem lasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...