Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Rafael Mariusdziękuję, jakoś wytrzymam bez netu, nie ma nawet zasięgu do dzwonienia :) na dłuższą metę nie wytrzymałabym bez przyjaciół, znajomych, nawet tych wirtualnych. Pogoda jest normalna jaka powinna być, szkoda, że w miastach już nie da się żyć. Na emeryturze będę żyła nad morzem:) to też może ulec zmianie. Piękna działeczka jest z niebieskim płotem :)
    • Pokochałam twój smutek zbyt wcześnie. Zrozumiałam nieśmiałą urodę świata zdecydowanie za późno.   Teraz, kiedy wszyscy stoimy w kolejce do czyśćca, a śmierć rozkłada ramiona - mogę trwać w tej mantrze, której nie może mi dać wczorajszy wieczór.   Tak, ten zmierzch pokazał wszystko, dla czego warto pozostać po tej stronie światłocienia.   Do łez boli poranek - nie niesie twojego pierwszego słowa; jest wstępem dla przyszłości - tak samo błahej i wilgotnej jak przeszłość sprzed minuty.   Serce zatacza koło, przysiada na ramieniu - czy schwytasz je jak motyla, który nigdy nie zobaczy, jak piękne są jego skrzydła?   Czy więzisz je w okowach rzeczywistości?   Ofiarowano mi wybór: miłość czy zwycięstwo. I wiesz... Chyba wybiorę ślepą uliczkę, tęsknotę nie do pary.   Tak, chcę cię kochać tak, żebyś nie uwierzył w moje szczęście. Pragnę wtulać policzek w pierś i szeptać słowa modlitwy, którą zrozumiesz tylko ty.   To tak, jakbym pokochała wiatr. Jakbym umiłowała smutek, co nie mieści się w białych łzach.
    • …nazbyt enigmatycznie, już począwszy od tytułu; ambiwalentny stan między bilansem, a dalszą próbą rozpędu :  bo życie - ale…cóż tak naprawdę jesteśmy winni młodszym pokoleniom? Same się dziś odcinają od starszych , same edukują; nie ma sżtafety prawd.  Podmywanie się świata erozją chciwych wdzięków - nieudane, sorrki. Obmycie - sugeruje zmazanie błędów - tutaj, nawet ironicznie patrząc - jest to nie do obrony; a wtręt o Workucie - niezrozumiały, ale ogólnie tekst - chyba bardziej potrzebny Autorce, niż niosący przekaz czytelnikowi…   pozdrawiam miło.
    • @Jacek_Suchowicz pieknie ❣
    • @Jacek_Suchowicz Mój synuś też się ogląda za kobietami, a córka ciągle mówi że jej się ,,gejradar" uruchamia...  Pozdrowienia

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...