Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Teo-retyk


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Słynął z dawania rad teoretyk,

Lecz nieżyciowe były niestety,

Bo choć na wszystkim znał się praktycznie,

To sam żył tylko teoretycznie.

Opublikowano

@Annie

 

Dzięki Annie.

Nie wiesz? Sporo ludzi żyje teoretycznie. Boją się spróbować czegokolwiek nowego. A może nie teraz, kiedy indziej, no nie wiem... itp.

@Marek.zak1

 

O to, to :)

 

Dzięki Marku.

Opublikowano

Jest ciekawie i zabawnie, chociaż jedno stwierdzenie troszkę kłóci mi się z puentą.

 

Bardziej w zgodzie z nią byłoby, gdyby np. "praktycznie" zamienić na "faktycznie",

 

albowiem ktoś, kto ma życiową praktykę - teoretycznie raczej chyba nie żyje i nie żył :)

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

@Annie

 

Niby tak, ale ileż to ja się nasłuchałem teoretycznych rad od kogoś, kto jak się później okazywało, nie miał doświadczenia w temacie, w którym doradzał. Weźmy np. księży nauczających o wychowaniu dzieci i życiu w rodzinie.

@Karina Westfall

 

Dzięki Karino i pozdrawiam :)

@dot.

 

Dzięki Dot. Trafnie odczytane :)

@Gosława

 

Dzięki Renato.

Próbowałem też w szpilkach, ale lecę na pysk ;)

@Antoine W

 

No cóż. Prze-praszam i dzię-kuję :)

@iwonaroma

 

Tak mnie się jakoś nagryzmoiiło.

Dzięki :)

Opublikowano

@jan_komułzykant

 

Hmm... Niby tak, ale chodziło mi o powiedzenie, że ktoś np. zna się praktycznie na wszystkim, co nie oznacza wcale, że on jest w tej dziedzinie praktykiem. Zagmatwałem? To jest takie niepraktyczne "praktycznie", oznaczające w zasadzie "niemal". Ty wiesz, o co mi chodzi. Mam nadzieję.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Jacku, daje się ubrać, tylko trzeba mieć oczy, które to widzą. Trwa to chwileńkę, tyle co zachwyt. Dobrej nocy :)  
    • Druga, słońca już dawno na niebie nie widać, wszyscy już po imprezie śpią w domach, kończę porządki, ostatniego papierosa dopalam, zamykam altanę, która już wszystko, co ludzkie i nieludzkie widziała.   Kładę się po długim dniu w końcu do łóżka, z boku na bok, na plecy, na brzuch, w końcu zasypiam. Pragnąłem przespać noc tą spokojnie, pojawiasz się bez zaproszenia.   Gesty i słowa zapach włosów i ust smak mimowolnie dostojnie przypominasz mi o sobie.   Spalone pamiątki z popiołu przywracasz kwiat zwiędły nagle ożywa.   Przepraszasz i błagasz      zapomnij o ranach      krwi i bliznach.        Przypomnij mi jeszcze raz      co oznaczają te arabskie słowa      których nigdy nie mogłam zapamiętać.        Opiszmy raz jeszcze      konstelacje gwiazd      liście drzew i siły wiatr.        Wróćmy do siebie ostatni raz.
    • @Benjamin Artur to poezja, co się zowie!
    • @zawierszowana bardzo dziękuję.  Cieszę się, że Ci się spodobał.  @Poet Ka bardzo dziekuje. Zawsze doceniam Twoje komentarze.
    • @wiedźma Dziękuję Wiedźminko, tak ją gorąco skomentowałaś, że chyba wyparuje i stanie się obłokiem :)

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

         Chyba nie rozumiem Violu. Kto, co przywala?   @LessLoveBerenika pisała o sukni z wiatru, a ja dzisiaj w nocy o sukience z wody.  No przecież tafla np. jeziora, przypomina połyskliwy materiał, taki podobny do tafty. Miejscami się marszczy, spływa i chłodzi jak jedwab, wiatr ją kołysze, jest przezroczysta - jeśli czysta, można ją okiem zmierzyć. Ha, można ją nawet rozpruć motorówką. Tak, szycie nie jest mi obce, podobnie jak lanie wody. Pozdrawiam :)  
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...