Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W małym miasteczku

w jednej chałupie

mieszkały panny

mądre i głupie.

 

Głupie: leniwe,

próżne i zryte.

Mądre: zaradne

i pracowite.

 

Głupie pustotą

się zajmowały

i swych komórek

nie ładowały.

 

Mądre natomiast,

zawsze zadbane

miały komórki

naładowane.

 

Aż dnia pewnego

psy się uśpiły,

i w całym mieście

prąd wyłączyli.

 

A w tej ciemności

w pewnej oddali

seksowni chłopcy

się ukazali.

 

I zapanował

zamęt w chałupie

Biec chciały panny

mądre i głupie.

 

Głupie w ciemnościach

się zapętliły.

Mądre ze światłem

je wyprzedziły.

 

Mądre tych chłopców

wnet poślubiły.

Głupie zaś panny

im zazdrościły.

 

Współczesna wersja ewangelicznej przypowieści o pannach mądrych i głupich

18.08.2019 g. 20.45

Opublikowano

Haha :-) ależ mnie rozbawiłeś :-) 

Coś mi się wydaje że ja na bank starą panną bym została bo telefon notorycznie mam rozładowany :-)

Opublikowano

@Marek.zak1 Marku dzięki za cudowny komentarz.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

To pewnie nie w każdej sytuacji jest regułą, chociaż lepiej gdy bateria jest zadbana, na dłużej starcza Gosiu:)))

@elka Dziękuję za komentarz Elu. Witam Cię serdecznie, bo pierwszy raz u mnie komentujesz.

 

 

Ha, ha, jak zwykle świetne i śmieszne. Dziękuję.

@iwonaroma Dzięki za zaglądnięcie. Jeśli się trochę uśmiechnęłaś, to rymowanka się przydała. Pozdrawiam.

Opublikowano

@Gosława Renata posiada dość zrównoważony charakter, najczęściej jest miła i wesoła, ale potrafi nagle wybuchnąć i dotkliwie zranić słowami. Żyje bardzo intensywnie. Gdy wbije sobie coś do głowy, pracuje po cichu i wytrwale, aż udaje jej się pokonać przeszkody i osiągnąć cel. Jest prawdziwą perfekcjonistką z niebagatelnymi pomysłami. Niestety to bardzo pamiętliwa osoba. Cierpliwie czeka, nawet latami, na dogodną chwilę do rewanżu. Przyjaciółką, jeśli zostaje, to na zawsze. Potrafi szybko i trafnie ocenić człowieka, dzięki zaskakującej intuicji. Lubi błyszczeć w towarzystwie, przyjmować wystawnie gości i wywierać piorunujące wrażenie. Renata to ponadto kobieta zmysłowa i pełna kokieterii.

 

Bardzo piękne imię. Mogę używać zdrobniałej formy pani Renatko lub Renatko? 

 

Opublikowano

@Bogumił  jedną rzecz mogę potwierdzić z tego opisu :-)  Bywam pamiętliwa 

To jest okropna wada :-) 

Proszę bez per Pani :-) po prostu Renata

Opublikowano

Witam.Podparłem plusem.Nawet nie zważając na - psy się uśpiły.Samo to określenie jest absurdalne.Wynikałoby z niego, iż czworonogi odebrały sobie życie nawzajem.Fajny wiersz.Potrzebowałem tego na "odmulenie".Hahaha.Pozdrawiam.

Opublikowano (edytowane)

@Ast Voldur Dziękuję, "psy się uśpiły" to fragment z Laury i Filona Franciszka Karpińskiego, pasowało do rymów:))) wstawiłem to nieświadomie, dziś sprawdziłem, bo mi chodziło po głowie, że skądś to znam. 

 

Już miesiąc zaszedł

psy się uśpiły

i coś tam klaszcze za borem

itd., itp.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Annna2 cześć i chwała bohaterom !!!!! Tym z Ak i NSZ. Na wiecznej warcie u stóp Boga.   Aniu --jesteś wielka !!!!
    • @Jacek_Suchowicz Jacek, rozumiem Twój nastrój i to, jak bardzo wiadomości potrafią przygnębić… U mnie dziś poezja gra inną melodię - taką, która pozwala na chwilę zapomnieć i odnaleźć oddech, nawet jeśli świat za oknem bywa trudny. Może to właśnie w takich chwilach warto sięgnąć po słowa, które nie ważą, nie dzielą, tylko łączą. Dziękuję, że jesteś - nawet gdy mamy różne perspektywy. @Migrena

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Ale to raczej wierszem pozwalam sobie - bo mi tak pasuje - tam mam dużo przestrzeni, w życiu - malutko,  pozdrawiam serdecznie :)
    • "Panna Jaskółka z miastka Lulkowo,                 zamierza dobić targu na nowo. Ptaszka pragnie zatrzymać", by ród ptasi podtrzymać. Konsensus - robią jaja hurtowo.     @Nata_Kruk Podoba mi się Twój ptasi cykl, ale dlaczego, no dlaczego, nie AABBA? Pozdrawiam.
    • @Alicja_Wysocka Alicjio -- rezygnujesz z rozumu na rzecz serca. Świat wokół się rozmywa, zostaje tylko ty i ja -- i to wystarcza, by żyć w pełni. Czułe, bezwstydnie zakochane. Świetne.
    • Ona miała włosy jak ogień, a on śmiał się jak benzyna. Skradli motor z dachu motelu i pojechali tam, gdzie kończy się mapa. W ustach mieli sól, a między nogami -- lato. Lizał jej serce jak lody waniliowe, ona wgryzała się w jego sny jak dzika winorośl. Brat i siostra krwi, kochankowie bez metryki, bez prawa jazdy, bez przyszłości -- tylko dzikie oczy i skóra jak napięty żagiel. Zamiast walizek -- oddechy. Zamiast celu -- język świata. Plaża nie miała granic -- oni też nie. Śmiali się w twarz księżycowi, rozbierali się z rozsądku jak z ciuchów. Słońce pieściło ich językiem, a potem spali w cieniu wydm, jak dzikie psy, syci miłością, głodni jutra. Aż we śnie czyjś cień musnął stacyjkę, i przez mgnienie zniknęli – bez siebie, bez tchnienia, tylko z echem, co w pustce się kruszyło. Lecz zaraz, gdy świt dotknął rzęs, mówili sobie „na zawsze” z winem na ustach i piaskiem w zębach. Nikt ich  nie rozumiał -- i dobrze. Miłość była dzika. A dzikie nie musi się troszczyć o jutro. Na mapie zostali jak cień bez ciała -- piach we włosach, płonące serce, błękit wolności, który nie zna granic, i słońce, które nigdy nie gaśnie.      
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...