Emalka Opublikowano 25 Stycznia 2005 Autor Zgłoś Opublikowano 25 Stycznia 2005 Za oknem ciemno. W mieszkanku moim cicho, cichuteńko... w oddali zza okna słychać leniwie jeżdżące samochody ... to świadczy tylko o tym, że ktoś podobnie jak ja nie śpi. Samochody o 1 w nocy... Któż może nimi jeździć.? Pewnie jedni to tirowcy z dziwnym towarem na karku, śpieszą się by jak najszybciej dojechać do celu. Po to by mogli wrócić do domu, rodziny... Inni to młodzi dresiarze z muzą na full, żelem na włosach, łokciem wystawionym przez okno, bo to takie trendy, cool. Jeżdżą z nudów i to jest smutne... Kolejni to zapracowani, ze snem i zmęczeniem na powiekach marzących o łóżku i szklance gorącego mleka przed snem. Głowy ciężkie mają od planów na wczoraj i wiecznie urywających się telefonów... Znajdą się i tacy, którzy jadą na wakacje z sercem w gardle i dusza na ramieniu, marzą o słońcu i chwili wypoczynku. Dzieci śnią w niewygodnych fotelikach o szumie morza i babkach z piasku... Kto jeszcze może jeździć o 1 w nocy? Karetki, policja, straż? Zasmuceni jeżdżący bez sensu... Tylko, dlatego, że potrzebują pobyć chwilę ze sobą lub dlatego, że cierpią na bezsenność? Dwoje młodych ludzi jadących na wschód słońca nad morze... Para randkująca w samochodzie przesyłająca sobie spojrzenia ukradkiem i przytulająca się wzrokiem iskrzącym. Może ktoś śni o jeździe samochodem ... samochodem wyśnionym snem malinowym, ciepłym, puchowym, ...sielskim anielskim...
dytko Opublikowano 26 Stycznia 2005 Zgłoś Opublikowano 26 Stycznia 2005 zastanawiam sie o czym jest to opowiadanie i co ze soba niesie. w mojej glowie pusto, ledwo skonczylem ta miniaturke. na dodatek po co akcentowac zapytania tyloma pytajnikami? hmm co tu jeszcze dodac az ciezko, jestem pusty jak to opowiadanie jestem na NIE pozdrawiam dytko
Emalka Opublikowano 26 Stycznia 2005 Autor Zgłoś Opublikowano 26 Stycznia 2005 Dzięki to cenne dla mnie nawet jeśli jesteś na nie... Może i ja jestem pusta a może zbytnio wrażliwa... na pewno raczkująca:) Dziękuję, pozwalasz mi sie uczyć:)
asher Opublikowano 26 Stycznia 2005 Zgłoś Opublikowano 26 Stycznia 2005 Fragment przemyśleń, ale bez kierunku i celu. Może być.
Emalka Opublikowano 26 Stycznia 2005 Autor Zgłoś Opublikowano 26 Stycznia 2005 Dziękuję za komentarz....tak mnie naszło to napisałam... nie twierdze że jestem pisarką..:)
natalia Opublikowano 27 Stycznia 2005 Zgłoś Opublikowano 27 Stycznia 2005 jak kartka z pamiętnika, bez konkretu, napisana z potrzeby napisania czegokolwiek na pustej kartce, nie mówię, że to źle, ale mało dające z siebie. na powiekach marzących o łóżku i szklance gorącego mleka = powieki marzące o mleku? od planów na wczoraj = proponowałabym "na jutro" skoro mamy noc, ludzie myślą o tym co trzeba jutro zrobić, jakie mają plany, bo plany wczorajsze albo się zrealizowało albo nie Karetki, policja, straż? Zasmuceni jeżdżący bez sensu... = dlaczego zaraz zasmuceni? skąd taki wniosek? przytulająca się wzrokiem = koszmarkowe połączenie (moim zdaniem) samochodem wyśnionym snem = jakiś brak logiki w tym fragmencie, wyśniony jest sen czy samochód? ....... tyle ode mnie, zachęcam do głębszych refleksji :)
marcin balcerzak Opublikowano 28 Stycznia 2005 Zgłoś Opublikowano 28 Stycznia 2005 Komentarze są do bani. Nie bież ich do serca. Prawdziwie pisze się jeśli się odczuwa, a nie zmyśla. A ci pojadacze kochają tylko siebie, zwłaszcza swój czas cenią. I swoje. Namawiam państwa do czytanie a nie przeglądania. I tak nie ma to większego sensu. Wiem. To oczywiście prośba.
natalia Opublikowano 28 Stycznia 2005 Zgłoś Opublikowano 28 Stycznia 2005 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Panie Marcinie, może sobie coś wyjaśnimy. Po pierwsze, tutaj nie komentuje się komentarzy a zamieszczane teksty. Po drugie, skąd ta refleksja, że komentujący kochają siebie nawzajem? Pan wie coś, o czym nie wiemy? Po trzecie, i tu odpowiadam tylko za siebie, tekstów przeglądanych tylko nie komentuję. Jak Pana zdaniem wyłapałabym te niuanse, które wymieniam w komentarzu? Chyba tylko czytając ten tekst, nieprawdaż? Pomijając te uwagi nie skomentował Pan opowiadania, czyżby Pan go w ogóle nie przeczytał i skupił się na naszych opiniach?
marcin balcerzak Opublikowano 28 Stycznia 2005 Zgłoś Opublikowano 28 Stycznia 2005 czytałem i przeżywałem, a Pani Natalio?
natalia Opublikowano 28 Stycznia 2005 Zgłoś Opublikowano 28 Stycznia 2005 czytałam, przeżyłam nie za wiele, zgodnie z mym poprzednim komentarzem, brakło mi czegoś głębszego.
Emalka Opublikowano 29 Stycznia 2005 Autor Zgłoś Opublikowano 29 Stycznia 2005 Dziękuję za komentarze... może i troche zkręciłam...Przeżywam świat całą sobą, to fakt inaczej bym nie pisała... Cieszę się że to zostało dostrzeżone pozdrawiam Cię Marcinie:) i dzięki za przychylność.. Natalio Tobie również dziekuję - wskazówki cenne:):)
marcin balcerzak Opublikowano 30 Stycznia 2005 Zgłoś Opublikowano 30 Stycznia 2005 niech się Pani nie kaja nie ma najmniejszego powodu. Panie i Panowie iluzjoniści, filozofowie i moderatorzy prawda umyka wam między palcami. między słowami i nogami.
asher Opublikowano 31 Stycznia 2005 Zgłoś Opublikowano 31 Stycznia 2005 A taki był spokój, ech... Pana Marcina komentarzy jak łez kota, ale każda okazja do dokuczania dobra. Jak dziecko normalnie... Też gorąco namawiam do czytania. Kiedy będzie Pan miał przeczytane tyle, co Natalia, docinki będą mile widziane. A tak... be.
Katarzyna Brzezińska Opublikowano 1 Lutego 2005 Zgłoś Opublikowano 1 Lutego 2005 Utworek czarujący, pełen ciepła, refleksyjny... I w dodatku stworzony w moje urodzinki. Żałuję, że nie przeczytałam wcześniej, miałabym piękny "prezent" Pozdrawiam Kasia
Emalka Opublikowano 3 Lutego 2005 Autor Zgłoś Opublikowano 3 Lutego 2005 Kasiu dziękuję i ciesze się że wspierasz moja twórczość mimo że to taka twórczość przez małe t. Spóźnione zyczenia z okazji urodzin:):)Szczęścia od zaraz:):)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się