Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Sen


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Cześć, to trochę mało logiczne. Sen daje ukojenie, choć, gdy jest koszmarem - może tu masz sen o "gonitwie myśli", to właśnie koszmar. 

 

Fatalny jest natłok myśli, można się bardzo zmęczyć. 

 

Trzeba jednak działać, to wyczytałam z Twojego wiersza.     Pozdrawiam Justyna Adamczewska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Duże litery zbędne.

 

O ile nie przepadam za taką wątłą twórczością, czymś pomiędzy haiku (co nawet nie aspiruje do wytworności tego rodzaju poezji) a małą formą (bo to, co wyżej jest jeszcze mniejsze), to Twój wiersz przypadł mi do gustu.

 

Nie znam kontekstu Twojej twórczości, nie wiem na co Cię stać, czy taka forma to jakiś wyjątek i piszesz też regularne wiersze i to wyżej to jedynie odstępstwo od reguły (wtedy chapeau bas!), ale podoba mi się sens tego co wyżej.

 

Tytuł ze znakiem pisarskim (nawias) zdradza wpływ trolerskiej "poezji" myśli ubogiej, usuń to - to nie ma z poezją nic wspólnego i nie rozumiem tego dążenia do dzielenia słów kropkami, nadawania im dodatkowych znaczeń nawiasami itd. To infantylne. 

 

Co do wiersza: 

 

PL nie ucieka w sen, przecież sen jest jedynie ozdobą, nie daje ukojenia, relaksu, nie wypełnia swojej roli. PL jest pogrążony w refleksji, nostalgii za kimś (za czymś), nie nadąża za pędem życia. 

 

Reasumując: tanie to ciasteczko jest, ale smaczne. 

Edytowane przez Patryk Robacha (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...