Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Laura Dettlaff

Rekomendowane odpowiedzi

 

jak było źle gdy należałam do nich

psim przywiązaniem, nie umysłem, sercem 
zostały tylko fusy po herbacie
czy kresy cierpienia na rękach
albo porzucone samochody
na drogach donikąd

 

gdy już będziesz odchodził
jak oni
zostaw coś po sobie
czy to kamień 
czy kawałek serca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Mam skłonność do  wycinania  w swoich tekstach , dlatemu zwrócę uwagę na te elementy, które w moim przekonaniu niewiele wnoszą  - zaznaczyłem innym kolorem  . A fus, jak to fus, żeby się napić herbaty, musi  zaistnieć. 

Co innego - wróżenie z fusów:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnie komentarze

    • @befana_di_campi Ja "opowiedziałabym" po swojemu:   Pokój mój i ta przestrzeń, które czuwają nad krainą uśpioną - jednym są. Ja struną co nad szemrzącą szerokością drga rezonansami naprężoną.   Ciałami skrzypiec są rzeczy, szemrzącej ciemności pełnymi; tam wewnątrz śni płacz kobiecy, we śnie zbełtany myślami złymi całych pokoleń.....  Potrzebuję drżeć srebrem: wtedy będzie  pode mną wszystko żyło, a co w zdarzeniach jest w błędzie do światła będzie dążyło, które niebu kołysanie przez tony moje taneczne nada i wąską, wątłą szczeliną w starą otchłań bez końca spada..   Moja korekta to w żadnym wypadku nie imperatyw, bowiem każdy przekłada czyjąś poezję i własnymi słowami, i osobistą wyobraźnią, powiedział mi w styczniu 1978 roku w Krakowie śp. Pan Mieczysław Jastrun, kiedy analizowaliśmy rozmaite tłumaczenia rzeczonego Poety. W tym przede wszystkim - Jego :)
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • Jest proste do momentu przekroczenia granicy, później już nie ma odwrotu. Pozdrawiam:) Arvo Pärt dobra muzyka.
    • Miłośniczka liryki w Miętnem          Miłośnik liryki w Miętnem     wierszyki pisała namiętne,              wierszyki pisał namiętne,     jej poezja marna                               poezja ta marna     i dla niej nie Parnas,                         nie dla niego Parnas,     a Koło Gospodyń w Poświętnem.   a WOT koszary w Poświętnem.
    • U nas się mówi tylko i wyłącznie borówki, a jagody to są te czerwone, których u nas nie ma zbyt wiele. To jest straszne, ja to wiem, dziś rozebrać trzeba się ;-) Nawet jeśli nie dowody, są biurkowej to urody  powiedzmy, symp-tomy ;-)   Wszystkiego dobrego i życzmy sobie tolerancji :-)))   Fajne te Twoje mini, można też na poważnie, o znikającym "ja" i niebotycznej idei stawu z żabami. Miłego.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...