Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Chciałem na biało


AnDante

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wena mnie dopadła, żądzą płonę cały 
by choć raz, u diabła, wiersz napisać biały. 
Więc już płodzę strofę, drugą wnet dodaję, 
trzecią prawie kończę. Co jest? Rym wystaje? 
Wściekły kreślę wszystko, precz, do kosza z tym, 
zaczynam raz jeszcze. Nie! Co! Znowu rym? 
Co strofę napiszę, drugą skombinuję, 
trzecia już, cholera, sama się rymuje. 
Tak i tak próbuję, stale rym wyłazi, 
Przyjdzie mi na białą? chyba się obrazić. 
Gdzie spojrzą, tam zmiętych kartek widzę kupę, 
dam już spokój z białą, całujcie mnie w zadek. 

Zadek napisałem, Jakżeż to się stało? 
Ludzie, patrzcie! Puenta wyszła mi na biało! 

--------------------------------------------------------------
(jak się tu nie wk....ć, złość mnie już zatyka 
miało być na biało, wyszła ...gramatyka
)

_________________

 
trzecia już, cholera , sama się rymuje. 
Tak i tak próbuję, stale rym wyłazi, 
Przyjdzie mi na ?białą? chyba się obrazić. 
Gdzie spojrzą, tam zmiętych kartek widzę kupę, 
dam już spokój z ?białą?, całujcie mnie w zadek. 

?Z
Edytowane przez JADer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Wiesz co Janko u mnie też mogło by tak zagrać choć nie z płucek ale z krtani. Przeszłam sobie krztusiec i dalej trzyma, pewnie nie tylko, coś tam znajdą w swoim czasie. Paskudny jest i łatwo się zarazić.   Czytałam akurat w szpitalu i wprawił mnie w radosny nastrój. Nie było wcale źle.   Zwykle odpowiadasz coś, a tu nic. Tam ktoś coś powie, odpowie echo, ale pewnie coś przekręci. To bardzo fajna miniaturka. Uwielbiam spotykać ludzi w autobusie.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

       
    • @Adaś Marek   dobrze że tej Twojej dwunożnej nie było tylko Ty sterczałeś i kamratów grono wyszła tęcza naga co was zadziwiło każdy chciał przez chwilę a co chciał wiadomo   hola hola myśli eros wam potargał chłopaki wiekowe puściła prostata pognali użyźnić - to jest smutna prawda a tęczy nie dotkną nie mogą pomacać :)
    • kiedyś mnie synu zrozumiesz, widzę że jeszcze nie teraz mijają się nasze myśli, lub mamy złego suflera on cichcem nam podpowiada na którą spoglądać stronę niech się twe serce spogląda na dzieci oraz na żonę   tak samo uczynić pragnę, a napotykam przeszkody czasoprzestrzeni nie zagnę, jest lipiec a wokół lody kiedyś mnie synu zrozumiesz i usta wykrzywisz w grymasie żeby to nie nastąpiło po czasie, synu po czasie... 
    • letnia randka Pierwsze spotkanie i zauroczenie Spędź cudowny dzień spacerując i jedząc z tobą kolację widzimy się sobie w oczach Ich twarze są pełne szczęśliwych uśmiechów Kolor Twoich włosów raduje moje serce Jesteś jak muzyka i miód dla mojego serca Motyle w moim brzuchu szaleją na punkcie bycia z tobą Pamiętaj o tym podczas następnego spotkania                                                                       Lovej. 2024-07-09             Inspiracje Letnia randka
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      wielobarwny łuk studzi niecne zapędy grzmiące pax pax krzyczy do ludzi nad horyzontem słońce   :)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...