Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@Liryczny_Łobuz
Witaj Marku!
- skąd ja to znam , napisałeś to co i we mnie tkwi , pięknie!
Myślę ,że w ostatnim wersie napisałabym :-nie zaznał-;
Ale to tylko moje , więc autorze -przepraszam.

Serdecznie!
Hania

Opublikowano

O mojej Miłości

chciałem napisać wiersz o Miłości
...
czas mija - a ja wciąż nie wiem
jak opisać to coś
co wypełnia mnie całkowicie
...
jak Bóg wypełnia pusty kościółek
w gwiaźdźistą, zimową noc
...
przymknąłem oczy i ujrzałem
Ciebie pochyloną nad naszym synkiem
... i już wiem
Miłości nie da sie opisać
... bo
ją trzeba wykrzyczeć
aż pękną z hukiem zimne witraże
a nasze dłonie dotkną gwiazd ...

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Oj - bo dopisana po 6 piwach :) - ale niech będzie "do wyboru", jak pisała W.S. w moim ulubionym wierszu - Portret kobiecy

I chciałbym Tobie i wszystkim - podziękowsać, że pochylili się (wierzę, że z życzliwym uśmiechem) nad tym wierszem.
Opublikowano


O mojej Miłości

chciałem napisać wiersz o Miłości
...
czas mija - a ja wciąż nie wiem
jak opisać to coś
co wypełnia mnie całkowicie
...
jak Bóg wypełnia pusty kościółek
w gwiaźdźistą, zimową noc
...
przymknąłem oczy i ujrzałem
Ciebie pochyloną nad naszym synkiem
... i już wiem
Miłości nie da sie opisać
... bo
ją trzeba wykrzyczeć
aż pękną z hukiem zimne witraże
a nasze dłonie dotkną gwiazd ...




Marku poruszyłeś do głębi ,,,wspomnienia i nie tylko!
Pięknie , miłość jest wieczna , napisałam sonet ,,, i wygraweruję jej tytuł na,,,!Odczytać mozna dwuznacznie.
Serdeczności!
Hania
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Annna2 Wiersz przejmujący. Wiem, że w takich chwilach pytamy, gdzie jest Bóg. Jednocześnie wiemy, że to nie On czyni, tylko my. Nie po to dał nam wolność woli, by ingerować. W kwestii samego wiersza, wspaniała poezja!
    • @MigrenaTak, rozumiem Twoje przesłanie rf, zgadzam się z tym. To się działo w krótkim czasie. W dawnym ZSRR świętowano rewolucję bolszewików, i znowu w Rosji wrócono do niej  (skutki rozciągnięte w czasie), podobnie w Chinach, rewolucję islamską w Iranie, Egipcie. Można by jeszcze znaleźć, nawet USA nie są wolne od świętowania wydarzeń, za którymi stoją ofiary.    @MigrenaA Czerwoni kmerzy w Kambodży?  @StraconyNie bądźmy takimi pesymistami, róbmy to, co możemy zrobić, aby lepiej, mądrzej i piekniej się żyło na świecie.  
    • @Berenika97 a dobrze byłoby gdybyś prześledziła mordowanie komunistów w indonezji. W ciągu kilku dni wymordowani ok. miliona kudzi. Maczetami. Gen. Suharto. Dwudziesty wiek. Świetna lekcja poznawania psychologi zabijania.
    • @Berenika97 Smutne, że taki jest świat. Dlatego my tutaj jesteśmy ( wielu na tym portalu) , wspieramy się nawzajem, rozumiemy, Świat będzie lepszy dzięki nam. Może oddać władzę AI? Jednak ona się uczy od nas ,więc i tak marny los.
    • @violetta   I nie udowodniła tego, a teraz: dobranoc, dziecinko... A poza tym: jest pani na różnych portalach pod różnymi nickami - to świadczy o pani, zresztą: jest poniżej mojej godności brać udział w intrygach - w wyścigach szczurów, a wy nie macie żadnego prawa jako niewolnicy stawiać mi żadnych warunków i wiem doskonale o tym - ma pani wiele za uszami i nic dziwnego, iż jest pani szantażowana przez służby specjalne, oj, ręce - opadają...   Łukasz Jasiński 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...