Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

konto plus


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi się spodobała nowa inicjatywa, aby pobierać pieniądze za skrócenie limitu wklejania wierszy. Dziwi mnie jednak kwestia pieniężna taka oto: dlaczego właściciel strony w cenniku podaje kwotę plus 18%? Nie słyszałem o takiej stawce VATu w Polsce... Wnioskuję z danych podawanych do przelewu oraz z adresu IP, pod którym odpowiada strona, że działalność jest prowadzona w Polsce, zatem naliczona stawka VAT powinna wynosić 23%. Pod warunkiem oczywiście, że firma jest zarejestrowana jako płatnik VAT, inaczej w ogóle nie ma prawa VATu naliczać.

Więc jak to jest Panie Andrzeju? Liczę na odpowiedź.

PS. Dlaczego podaje Pan dane osoby fizycznej do płatności za usługę? nie ma Pan zarejestrowanej działalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Oczywiście, że nie prowadzę działalności, bo nie ma to żadnego sensu. Nie muszę tego robić narazie.

A z US rozliczam się na zasadach ogólnych, do 20 dnia każego m-ca.

Z tym 18% to rzeczywiście błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




./..co do limitu...uważam...że będzie to kolosalny błąd...napływ "śmieci" nastąpi z tygodniowym opóźnieniem...uważam iż,poprzednie reguły były fair play...i jakaś selekcja w oparciu..o opinie autorów z niejakim limitem decydowała...o być lub nie być...łutworu..i mobilizowała...a tak mamy sieczkarnię...bez ostrzy..:)

myślę że brak limitu dla wszystkich...i możliwość...wpływu na ocenę i pozostawienie w dziale...słynnego"Z"...niejako wpłynie...reanimacyjnie...na wpół umarłe forum:)...domagające się transfuzji...lub dializy nerek:) -pozdr Henryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Oczywiście, że nie prowadzę działalności, bo nie ma to żadnego sensu. Nie muszę tego robić narazie.

A z US rozliczam się na zasadach ogólnych, do 20 dnia każego m-ca.

Z tym 18% to rzeczywiście błąd.
No to niech Pan nie zakłada, póki się da, bo to zgroza. :) Ja właśnie zamykam i czuję niewymowną ulgę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


W tym roku będę się rozliczał po raz dwunasty. Ale mniejsza.
Pobierając opłatę notuje się przychód a nie dochód.

Podatek dochodowy nie jest składnikiem ceny detalicznej, ponieważ, jak sama nazwa wskazuje, jest naliczany od dochodu, a nie od sprzedaży.

Jeżeli już iść twoim sposobem myślenia, jakkolwiek jest on pokrętny, to również stawka 18% jest nieprawdziwa, ponieważ Pan Andrzej nie odprowadza do US 18% od kwot, które zbiera prowadząc tę działalność. Jeżeli rozlicza się na zasadzie tzw. działalności wykonywanej osobiście, to efektywna stawka opodatkowania w stosunku do sprzedaży wynosi 14,4%, a nie 18%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...