Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

"Opwiastki przystankowe" - czytam sobie...


Anna_Para

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

właśnie podczytuję sobie opowiadania ze zbioru Mateusza Kielana „Opowiastki przystankowe”. Mateusz wydał książkę w wydawnictwie RADWAN już kilka miesięcy temu. Do mnie książka dotarła z końcem maja, i czytam z uśmiechem na ustach. Wiele z nich to pochylone nad ludzkim losem krótkie historyjki, z których wyłania się obraz zwykłej – niezwykłej egzystencji szemranego światka, dancingowego towarzystwa rozpaczliwie poszukujących miłości samotnych serc, albo niezwykle oryginalnych par, skazanych na niepowodzenie, bo miłość ich „jakoś” nie polubiła. Margines społeczny i elitę intelektualną łączy postać gliniarza – dochodzeniowca, który najczęściej jest narratorem opowiadań. Fabularne historyjki („historyjki” - bo są króciutkie, takie na jeden kęs) Autor przeplata esejami, dzieląc się z czytelnikiem fascynacjami literackimi, prezentując reinterpretację mitów, szukając podobieństw w schematach fabularnych, konstrukcjach postaci literackich z tego i nie z tego świata.
Mam tu moje ulubione: „Inferno” i „Helę”, ale z przyjemnością czytam ponownie wszystkie. Mówię „ponownie”, bo większość z nich Mateusz publikował tutaj, na naszym forum. Z wiadomych względów – już je stąd wycofał. Musicie je zamówić, jeśli chcecie poczytać. Nie zamieszczam rzetelnej recenzji, odsyłam Was do recenzji wydawnictwa. Pozdrawiam Autora:)



www.radwan.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=353&category_id=17&option=com_virtuemart&Itemid=221&vmcchk=1&Itemid=221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...